bugün

Ankaraya giderken içinden geçtiğim kırıkkale ilçesi.
(#32763751) Entry de simülasyon ihtimalinden bahsedilmiş; 'evrendeki insanların(belkide tüm canlıların-bilinçlerin) zihnine kurulmuş bir göreceli gerçeklik ortamı, içerisindeki her canlının yaydığı, yaptığı fiili, zihni ve gönli faaliyetler, sinyaller ile işleyen devasa bir canlı eko sistem' 'kendi içerisindeki bilinç yapılarına istinatlanmış, irtibatlanmış-Kelime bulamadım ama istiva olabilir-' 'bir insanı öldüren insanlığı öldürmüş gibidir' 'ilk bilinçle var olmuş, içerisindeki son bilinç yok olduğunda fişi çekilmiş olacak bir sistem' ' içerisindekiler birbirini sevdikçe, çoğaldıkça tomurcuklar goncalara dönüşecek'.. Elon Musk'tan ve onu destekleyenlerden razıyım, razı ol yarabbi!..

//iyiki varsın sözlük.. olmasan nere dökünürdük...
öykü gürman'ın 2015 çıkışlı rüya bitti albümünün 13.cü şarkısı.

Söz: Berk Gürman
Müzik: Felipe Compuzane Lopez

Seni delice istiyorum
Ama sana bunu nasıl söylerim
isterim ki beni, beni anlayasın
Kaybolmasın o güzelim hislerim

işime gelmez üzülmek
işime gelmez acı çekmek
Beni beni öpmeni arzularken
Hatırlasana sana deli deli olurken
Çekip gittin haber vermeden

Kendi kendine, kendi derdinle
Mutlu ol sende kendi derdinle
(#15662160) diyecek bir şey bırakmayan yazar.
lafı gediğine koymuştur.
.. bir sevda
delice bir tutku bu
içimde sancısı
yüreğimde coşkusu
öylesi sardı ki
bu hırçın sevda beni
tutamam, kapalı kaçış yolu.. diye devam ettirelisice.
38 tane köye sahip olan kırıkkale ilçesi. kendisi de köyden bozma bir ilçedir zaten.
arapçılık diye bir tabir getirmiştir türkçe kelime dağarcığımıza.
müslüman diyemiyor da arapçı diyor. öz değerlerine yabancılaşmış bir yazar daha.
şehit annelerine yobaz diyen, kendisi ilerici zanneden bir gerici daha.

(bkz: deden de çarık giyerdi)
halk ağzında atmaca, şahin.
ham olmamış manasında da kullanılan kelimedir.
(#5752036)

(bkz: deli lan bu)*
(#4078606) 1989 da bulgaristan göçmenlerinide türkiyeye alanda kürt kökenli turgut özaldır dediğim kafatasçı yazar.
kızılırmak ın kollarından biri. yozgatta gelingülü barajından başlar. sorgun, şefaatli, yerköysınırları içinden geçip yozgatı terkeder, kırıkkalenin delice ilçesi topraklarınada siftahını basıp çankırının kızılırmakilçesi yakınlarından kızılırmak ile yekvücut olup karadenize doğru akar.

bu arada

yozgat ilinin yerköy ilçesine bağlı bir köy.
ilçenin bütün köyleri için;

(bkz: yerköy/#9895108)
Bursa ilinin Keles ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Keles)
Bolu ilinin Mudurnu ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Mudurnu)
balıkesir ilinin Dursunbey ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Dursunbey)
(bkz: şirince) *
kürt lafını duyar duymaz siper alan kürtçülere gece gece dert anlatmak zorunda kalan yazar. askerin annesin kürtlüğüne değil iki kürtü karşı karşıya getirip türkler ve kürtler barıştı diye şov yapanlara lafı olan yazar ayrıca! ama bunu anlayabilmek, yazılanı doğru yorumlayabilmek için sadece çocuk yapmaya yarayan bir kafa yapısından çok daha fazlasına ihtiyaç var!
--spoiler--
işin ilginç yanı şu; pkk lı kadınla buluşacak kadar saftirik olan bir türk anası bulunamamış olunacak ki iki kürt anası karşılıklı çalıp oynamışlar. kürt asıllı şehit askerin ve ölen pkk lının annelerininelleri akp li ve dtp li meclis üyeleri tarafından iştahla öpüldü anneler sarılıp koklaştı ortada tc, tsk ve gerilla lafları döndü dolandı ee ne oldu akp li ve dtp li meclis üyelerine göre barış geldi.
--spoiler--

böyle bir yorum yapmış yazar arkadasımız. ne denir nereden başlanır bilmem ki?
şehit olan askerimizin anası kürt asıllıymıs. bu yazarımız bunu bile eleştirmiş yahu. ülkesi için şehit olmuş o kürt senden daha çok sey vermiş bu ülkeye sevgili yazarımız. canını verdi! bu ne demektir bilirmisin sen? kürt asıllı diye şehitini ve anasını beğenmemiş. ne denir ki bir insan bu kadar nefret dolu olamaz. burada neyi eleştirmişin ben yemin ederim anlamadım.
erkek arkadaş aramayan yazar. sadece kendine göre çekici erkeğin tanımını yapmıştır. nacizane. bi yönden tutsa bi yönden tutmaz zaten!
(#5752036)

(bkz: biz sizi ariyacağız)
(#5606090) söylenen sözün nedenini anlayamayacak kadar kör bir chp li bakış, sırtını yasla onlara dostum, seni mutlaka "arkeoloji" yapacak birisi çıkar.

faşizmin insanın gözünü kör etmesi, resmen akıl tutulması hali, demek arabistan da iran da başı açık hakim savcı doktor olamıyor, ulan, türkiye de de başı kapalı olamıyor, ne fark var, baskıcı diye kötüledigin yerde olanla yaşadıgın yerde olan aynı degil mi, idrakın tatile mi gitti?

gerçi bu ülke bir garipleşti haklı bu dostum kafa karışıklıgı yaşamakta, başka yerler için öne sürdügü rezilligin aynını yaşıyor oldugumuzun farkında degil, bu ülkede, hakimleri savcıları atayan heyet, pkk yı dagıtan savcıdan rahatsız, ergenekon terör örgütünü dagıtan savcıdan rahatsız, faili mechulleri ortaya çıkaran savcıdan rahatsız, hepsini bir nebze anlıyorum ama, pkk yı neden korumak anlamına gelen bu savcı ile ugraşmanın nedenini anlayamıyorum, bir şehit ailesi yakasına yapışırsa bu kişilerin ne cevap verecekler, yurdumun aynı cenahı insanısın belki sen bilirsin cevabı.
Adriana lima ile benzer zevklere sahip olan yazar.
örümcek kafalılara, dar beyinlilere, karılarını kimse görmesin diye kapatıp sonra kendileri mitinglerdeki dekolte giyinmiş kadınları görüp hem bedenen hem de ruhen mastürbasyon yapanlara karşı açtığı savaşta sonuna kadar yanında olduğum yazar arkadaşım.
insanları kamplaştırmayı entryleri ile görev edinmiş yazar bünye.
(bkz: #4735924)

gece gece sözlüğe lezzet katmıştır, tebrikler.