bugün

izleme şerefine nail olduğum ilk filminden sonra ciddi anlamda kaliteyi geliştirdikleri bir film olmuş.

tipik amerikanvari hareketler söz konusu idi. ama bunun sebebi amerikan asker filmleri ile büyümemiz sebep olmuştur. bazı yerlerde hadi canım böyle de olmaz ki denebilir fakat sonuçta bu bir film. ve kurgu var içinde. belgesel gibi düşünmemek gerekiyor. ki ben filmi izlerken öyle salak gibi düşündüm.

diyaloglar güzel. ne kadar türk askerini övseler de hanım kızımızın bazı lafları ile aslında yerdikleri de olmuş. o bakımdan faşistçe bir film diyecek teröristlere pek kulak asmayın.

adamlar american sniper diye film yapıyorlar ve katil adamı allayıp pulluyorlar ki bizim askerimiz her zaman sadece savunma amaçlı savaşan bir ordudur.

onun dışında müzikler cuk oturmuş. ekip ilk filmden sonra daha bir ünlü olmuş. efektler bütçeye göre güzel. verilen mesaj güzel. şanlı türk ordusunun yardımı da olmuş filme.

gidip izlenilmesi gerekir.

son olarak filmden bir şiir ile bitirelim ;

"gerilir zorlu bir yay
oku fırlatmak için;
gece gökte doğar ay
yükselip batmak için.
mecnun inler, kanını
leyla’ya katmak için.
cilve yapar sevgili
gönül kanatmak için.
şair neden gam çeker?
şiir yaratmak için.
dağda niçin bağırılır?
feleğe çatmak için.
açılır tatlı güller
arılar tatmak için.
tanrı kızlar yaratmış
erlere satmak için.
`insan büyür beşikte
mezarda yatmak için`.
ve.
kahramanlar can verir
yurdu yaşatmak için."

Hüseyin Nihat Atsız.
Daha izlemedim ama çok güzel olduğu söyleniyor.
Her Türk vatandaşının değil kendini Türk hisseden her insanın izlemesi gereken film.ben arabım ben kürdün diyen piçler izlemesin.
Türkseniz ya da en azından Türk hissediyorsunuz gidin izleyin izlettirin.
itinayla 1 puani bastigim filmdir.

görsel

doctor strange varken bu filmi izleyen net gerizekalidir.

simdi soyle dusunelim,

doctor strange 165 milyon dolara cekilmis, bu cakma holywood kahramanlik hikayesinin butcesini bilmiyorum ama eminim 1 milyon dolari gecmez. ikisi de aksiyon filmi oldugunu vaat ediyor degil mi ?

ee ben ikisine de ayni parayi verecegim ? mantikli bir insan doctor strange'i secip izlerdi ancak bazilarimiz parasini sokaktan buluyor herhalde. cope atmayi sevdiklerine gore.
Sözlükte bu kadar övüldüğüne göre kesin balon olan film. Evet.
insallah üçü çıkar.
Tek kelimeyle mükemmel bi eser
izlemenizi tavsiye ederim.
Dağ serisinin devamını bekliyoruz..
Senaryo "Güneşin Gözyaşları" filminin aynısıdır. bir Amerikan gazetecinin Afrika'da esir kalması, onu kurtarmak için özel bir timin oluşturulması, Afrika'ya gönderilmesi, Gazetecinin tek başına dönmeyi reddetmesi, köylülerinde kurtarılmasını istemesi, ve özel timin köyde kalıp köylüleri Afrika'nın ölüm mangalarından korumaya çalışması...
Bir diğer açıdan, filmi izleyen insanların Türkiye'nin gerçekten IŞiD ile savaştığına inanacak olması...

Perde arkasına dikkat etmeyecek insanlar için film çok güzel. Seyir zevki yüksek, ve cidden kaliteli bir film.

Benim en beğendiğim nokta ise, timdeki keskin nişancının silahını mısralar eşliğinde kullanması.
izlemenizi şiddetle tavsiye ettiğim film. içinizde biraz da olsa vatan sevdası varsa kesin seversiniz
bir film nasıl abartılıyor açın izleyin amk.
Normalde yerli filmlere pek gitmem. Gitsem de önyargılı giderim ama bu film olmuş. Kesinlikle izleyin. Milliyetçi duygularım kabardı. Müthiş bir filmdi. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde herkesin izlemesi gereken bir film. TÜRKLÜK ULAN BiAT EDECEKSiNiZ.
izlediğim en iyi Türk aksiyon-dram filmidir.
yoğun vize haftasının bitmesin yakın nefes almak için gittiğim muhteşem film.

öncelikle şunu söyliyeyim kvp ırak, suriyeyle falan karşılaştırılacak bir film değil. film kalite kokuyor orası net.

çok fazla da spoiler vermek istemiyorum ama -spoiler- filmde hiçbir dini obje olmaması (çanakkale filmleri, fetih filmleri vs nazaran) biraz beni düşündürüp canımı sıksada filmin her anında 'türk' olmaktan tekrar tekrar gurur duydum.

hele o hanım ablamızın veysel komutandaki ay yıldızı görüp sarılması beni iptal etti. filmin hemen hemen her anınıda tüylerim diken diken oldu gerçekten.

türklüğü muhteşem bir şekilde anlatmış ve her türk gencinin, her türk insanının izlemesi gereken bir filmdir.
gidin, izleyin, izlettirin.

ezanla, kur'anla yoğurulmuş her vatan toprağı için şehit düşen askerlerin bu film vesilesileyde ruhu şad olsun.

dünyanın kurtuluşu türklerden olacaktır!
Dün sinemada izledim. Operatörlerin ücretsiz sinema bileti verdiği günlerdeki kadar kalabalıktı.

13 yaş sınırı olmasına rağmen 8-10 yaşlarında iki çocuğa bilet satmışlar. Film boyunca bu çocuklar güldü konuştu yerinden kalkıp gezdi ve geri geldi. Karakterler küfür ediyor bu çocuklar kahkaha atıyor. Askerler işidlileri kafasından vuruyor bunlar bugs bunny ile Avcı domuz karakterini izler gibi el çırpıyorlar. Uzatmayayım filmden çok filmin bu durumu dikkat çekiciydi.

Uzakdoğu filmleri de dahil özel operasyon filmlerinin nerdeyse tamamını izlemiş biri olarak bu filmi eleştirebilirim ama buna gerek duymuyorum.

Güneş'in gözyaşları , special forces, 7 samuray gibi filmlere benzediği hatta aynısı olduğunu ifade eden yazarlar olmuş. Bir yere kadar doğru ama bu durum
Bu tip filmlerin kaderi. Senaryo daha özgün bir çatıya oturabilirdi elbette ama o tip bir senaryonun da Genelkurmay desteği bulması çok mümkün gelmiyor.

Amerika'nın elçilikleri basılıyor ve elçiliği korumakla görevli özel birliklerin mücadelesi film yapılabiliyor. Buna benzer şekilde Musul konsolosluğunu basıp yanlış hatırlamıyorsam kadın çoluk çocuk elliden fazla vatandaşımızı rehin alındığı baskının filmini yapmaya kalksanız filme mali destek bulamazsınız.

Filmde beğenmediğim yerler oldu ama filmden çıkınca bu film olmamış param çöpe gitti hissiyatım olmadı bu nedenle kararsız kalanlar varsa bence izlesin. Zaten doctor strange gibi bir film vizyonda ikinci haftasında vizyondan kalkıp yerine ikinci salon olarak dağ 2 konuyorsa çok fazla seçme şansınız da kalmayabilir.
mükemmel bir giriş sahnesine sahip film.
-bizde de bekir var. (daha ne olsun)
Geçen hafta izledim. Hala etkisindeyim. Bugün ikinci defa gideceğim.
Türk izleyicisinin son yıllarda izleyeceği en iyi filmdir.
Türk olduğum için beğendiğim başka bir ırktan olsam 7 puan vereceğim film ortanın iyisi.
dün gece izlediğim film hakkında yorumumu yaptım. bugün yine açıp fragmanlarını falan izliyorum.

-Arif, ne görüyorsun?
+Irak komutanım. 'Beled el-nifak vel Şikak'

yıllar geçse de unutulmayacak bir film. gidin ve izleyin!
Halk günü gelse de gitsek ( öğrenciydi).
dün akşam ikinci defa gittim yemin ediyorum sanki hiç gitmemişim gibi yine gözlerim dolu dolu izledim. işte bir filmin kaliteli olduğunu gösteren şey budur.
allahıma kitabıma çıkmıştır.
yıllar sonra sinemada izleyeceğim filmdir.

--spoiler--
kahamanlar can verir yurdu yaşatmak için.
h.nihal atsız
--spoiler--
Filmde kullanılan silahların tamamı TSK envanterinde bulunup bizzat TSK desteği ile çekilmiştir. Isparta dağ komando okulunda çekilen sahnelerde o dönem vatan görevini yerine getirmekte olan Erbaş'larda oynamıştır.
Fırtına obüslerinden,MPT-76 "milli piyade tüfeği"ne UTS15'ten Bora 12 keskin nişancı tüfeğine kullanılan tüm silahlar yerli yapımdır.
bazı mantık hataları olsada çok güzel film. köyden çocukları çıkarırken bir helikopter daha gelse hepsini çıkartır. ilk başta şunları aydınlatın diye fırtınalara kordinat verebilirken ışidle savaşırken vermemişlerdir işte bu hiç mantıklı değil. ama hacı o çatışma sahneleri aşırı kahramanlıktan uzak olması dozunda olmuş. boralar kirpiler her şey son sistem ve oldukça başarılı. bu arada tank savar taşımıyorlardı başta nereden çıktı o tank savar onu merak etmekteyiz. ama olmuş efendim kesinlikle gidiniz.