1. 1.
  Bir yönetmen,şuana kadar yönettiği filmler;

  Pi (1998)
  Protozoa (1993)
  Supermarket Sweep (1991)
  Requiem for a Dream (2000)
  The Fountain (2006)
  The Wrestler (2008)
  Black Swan (2010)

  edit: yönetmenin 2006'dan sonra yönettiği filmler de eklendi. hatırlatma için demlendimdurdum a teşekkürler.
  4 ... dogos
 2. 2.
  2006 yapımı the fountain 'ın yönetmenliğini de üstlenmiş usta yönetmendir. pi'nin senaryosunu başrol oyuncusu Sean Gullette ile birlikte yazmıştır. matematiğe bakış açısı ve zekası ile takdirimi kazanması da cabasıdır. takipçisiyim.
  1 ... roy mustang
 3. 3.
  requiem for a dream' in her sahnesini beynimize kazımış yönetmendir.
  2 ... fth
 4. 4.
  69 doğumlu genç yönetmen..requiem for a dream filmiyle bana ve çevreme yaptıklarını unutmuş değilim..pi gibi zihnimi yoran bir darren aronofsky filminden sonra yine benzer bir şeyler bekliyordum..fakat requiem* kalbimi yordu,ağrıttı..

  halbuki biz mutlu sonlarla biten ediz hun-hülya koçyiğit filmlerine aşina ve müptela bir nesildik..üzerimizden bir tır geçirdi darren aronofsky..

  amerikan film klişelerinin hiçbiri yok darren aronofskyde..tam benim film taksiratım tamamlandı artık yeni bir şey izleyemem denildiği zamanlarda izlenmesi ise 'hayat devam ediyor daha çok şaşıracaksın' mealindedir..

  ve filmlerinde kullandığı müziklerle de ayrı bir yeri vardır bu yönetmenin..mozartın bir filme bu kadar yakıştığını daha önce hiç görmemiştim..

  son olarak bu büyük yönetmene esra ceyhan kıvamında kucak dolusu sevgiler diyorum..
  4 ... rasko
 5. 5.
  batman begins i çekecek dediklerinde sevincten gozlerimden yaslar akmıştı.. sonrasında proje christopher nolan ın oldu.. ama iyi de oldu.. zira aronofsky nin cekeceği batman de çok daha karanlık cok daha fazla dram içermesi gerekir.. o yuzden mumkunse penguen in tekrardan ortaya çıkacagı muhtemel batman filmlerinde rejisör olarak gormek istemekteyiz kendisini..
  1 ... sadettin kopek
 6. 6.
  the fountain adında yeni film çekmiş yönetmen.
  1 ... pulp fiction
 7. 7.
  pi ile insanın beynini allak bullak etmişti daha otuzundayken. şahane kurgulanmış ve herkesin kafasını mutlaka karıştıran bir filmiydi pi, aronofsky'nin. genç yaşına rağmen seçtiği filmler sanki özel seçilmiş filmler gibiydi.

  sonra requiem for a dream geldi karşımıza. beyninden vurulmuşa çeviren, tekrar tekrar izlenilen bir filmdi. gözyaşı, nefret, aşk ve en sonunda tekrar nefreti gözümüze sokmuştu.vve şimdi 40'a merdiven dayamışken hala çok az filminin olması belki de onu elit yapan. çok daha iyi olacağından hiç şüphem yok.
  1 ... beholderr
 8. 8.
  2008'de black swan ile tekrar buluşacağımız yönetmen.
  1 ... peytonpeyton
 9. 9.
  sıyrık, yaratıcı, kafa karıştırıcı, dahi yönetmen. her filminde insanı en azından bir noktada etkilemeyi başarmıştır. filmleri bir kez değil defalarca izlenmeli, üzerinde tartışılmalıdır.
  2 ... samo
 10. 10.
  the fountain isimli baş yapıt değerinde (kişisel) fazla duygusal ve bizi bunalımın zirvesinde süründüren filmin sahibi. ayrıca ilk eseri pi ile eleştirmenler tarafından başyapıt tadında film diyerek takdir edilen şahsı yönetmen.
  3 ... siren