bugün

omen adlı filmde şeytanın oğlunun adı..çocukluğu harvey stephens,gençliği jonathan scott taylor tarafından canlandırılmıştır
(bkz: damien duff)
(bkz: damien thorn)
bir savatage sarkisi.sözleride yazalim.. *
in this city of raw emotion
what's this message you bring to me
in my world of blind devotion
you were there
but i could never see

damien
is your heart harder
what's inside your head
is the dark your father
have all your years been bled

from my world i have watched and wondered
safely here behind these walls
and your tears could they mean nothing
if from this distance
no one sees them fall

damien
is your heart harder
what's inside your head
is the dark your father
have all your years are bled
sometimes late at night
when i'm there in bed
i lie there wondering
where do you lay your head
and do you say your prayers anymore?
and do you say your prayers?

damien
is your heart harder
do you still feel pain
does the night go farther
when you're sleeping in the rain

in the dark i have heard a calling
broken wings that beg to fly
is there time or is it too late
is the cut flower no longer alive

damien
is your heart harder
do you still feel pain
does the night go farther
when you're sleeping in the rain
damien, damien, yeah yeah damien, oh, damien
orijinal omen'deki damien'i oynayan ufaklığı bulmak için nasıl bir casting(sinema için anlamı:senaryoya uygun oyuncu seçimi, oyuncu kadrosunu oluşturan kişi için kullanılır.) çalışması yapıldı bilmiyorum ama daha iyi bir seçim olamazdı.
yeniden çevrilen omen'deki damien ise daha bir melek yüzlü, şeytani ifadesi biraz yitmiş gibiydi. e olmamış dedirtiyordu haliyle. yeniden çevrimlerin kötü örneklerini düşününce yeni omen iyi sayılabilir ama casting yapan kişi kimse kınıyor bir daha casting yapmamasını diliyorum.
(bkz: demian)
(bkz: yirmi5april)
bir nevi iced earth ın en iyi parçası.*
omen filmindeki damien icin yazilmis sarkidir.
(bkz: omen)
(bkz: damien hirst)

içinde izmaritlerin olduğu kül tablasından oluşan milyondolarlık eseri, sergi sonrası salonu temizleyen görevli tarafından çöp sanılarak atılmış ingiliz sanatçıdır.
milyondolar eder mi bilinmez ama, avangart denilesidir.
melek yüzlü bradley james'in damien thorn rolünde karşımızda olacağı dizi. omen filminin dizi versiyonu.tek fark, damien bir yetişkin. taş gibi çocuğu deccal olarak karşımıza çıkartıp şeytana tapmamızı istiyorlar.
filmine sadık kalınarak başlayan, çekimleri güzel, oyunculukları idare eden bi diziye benziyo. bozmazsa güzel olacak sanırım.
iki bölüm izledim.olmuş bu dizi. orijinal filme * de bol bol flashback sahneleri var ki başrolde zaten bradley jamesciğim var. önce tom ellis'li lucifer sonra da bradley james'li damien, yok cidden şeytana tapmamızı filan istiyorlar.
(bkz: damien scott)
dizinin açılış sekansı müslümanlar hristiyanlara zulmediyor. yahu kafanıza göre istediğiniz ülkeyi bombalayan siz ama zulmeden müslümanlar.
Bakışları ayırdedici özelliği olan çocuk olarak zuhur eden iblis.
ilk iki bölümü vasat olan dizi.
reyting kurbanı olmayıp sezonlarda sürmesini dilediğim, abd yapımı bir dizi. özellikle de 6.bölümü muhteşemdi. fakat öğrendiğime göre reytingleri her bölümde biraz daha düşüyor.
bradley james'i ilerleyen bölümlerde şeytani bir şekilde göreceksek eğer bu tatlılıkla nasıl bir şeytan olacağını da merak konusu.
izleyecek dizi arayışında beni kucaklayan dizi.sağlam dizi.klişe yok.heyecanla izliyorum.az önce küvetin içinden kuş çıktı.

böyle karizmatik deccal mi olur lan.

edit:vazgeçtim 6. bölümde klişenin anasını siktiler.
fazla bağlanmayın zira iptal edilmiştir. zaten taş gibi çocuğu da deccal diye karşımıza çıkartıp hepimizi şeytana taptırmayı planlıyorlardı. isabet oldu yani.
gerçekten kaliteli bir dizi.. iptal etmekle yazık etmişler diziye.