1. 1.
  http://www.dabbefilm.com/
  ... yarteles
 2. 2.
  film nasıl olacak bilmiyorum ama fragmanındaki bir adamın "damarlarım çatlıyoooooooo" diye bağırması komik kaçtı, bilemiyorum.
  6 -2 ... eru
 3. 3.
  Arapça debelenen manasına gelen kelimedir. Kur'an da da aynı manayla gecer ve somutlastırılarak dabbetul arz sekline cevrilir. Ayrıca arapların tank manasında kullandıkları debbabe ile aynı kökten gelen kelimedir.
  1 ... sosyoklon
 4. 4.
  yurdum insanı yıllarca kendi kültüründe bulunmayan vampir, hayalet, cadı gibi korku ögeleri bazındıran korku filmleri izlemiştir. ve bu ögeler insanımızın hayatında karşılık bulmadığı için o korku ögeleri biraz havada kalmış seyirlik olarak kalmıştır. dabbe filmi ise bizleri "cin"ler ile korkutmaya çalışmaktadır. Framganları ile beni korkutmayı başaramamıştır ama fikir olarak kafamda üretmeme sebep odluğu şeyler korkmama sebep olmuştur

  ayrıca televizyonda dönen fragmanlarında "metafizik ögeler harekete geçmiştir" ve "bunları yapan dabbedir, dabbetül arzdır" şeklindeki diyaloglarla dikkat çeken türk korku filmdir.
  1 -1 ... yahudi yerlesimci
 5. 5.
  dabbet ül arz ın cinlerle filan alakası yoktur,çok atmasyon bir filmdir...
  hasan karacadağ japonyada öğrene öğrene cinlerimi öğrenmiş,onlardan burdada var zaten dedirtir insana...
  japon korku filmlerinin yaratıcılığını kapmak yerine neden klişe şeylere yöneldi diye merak ediyorum bu yönetmen adayı...

  filmi özetlemek gerekirsede büyü nün ya aynısı ya bi gömlek üstüdür,gitmeyin derim boşuna...
  illa ben korkucam diyorsanız exorcist.
  1 -1 ... selmagezinir
 6. 6.
  tamamen gereksiz filmler listesinde ilk 3 u zorlayacak olan filmlerden biridir. film alanen japon korku filmi temaları ve american detective ogeleri uzerine kuruludur. oyunculuklar sıfır olmakla beraber makyajlar da okul filmindeki rezillikle esdeger duzeydedir*. konu olarak cok saglam bir noktayı korku filmine tasıma fikri yakalanmıstır*, keske bu oyunculuklar ve senaryo bakımından daha guzel yansıtılabilseydi, ozaman iste ilk defa turk sinema sektorunden bir korku filmi cıkacaktı
  -2 ... sazan
 7. 7.
  (bkz: türk sinemasının korku filmi özürlülüğü)
  1 -1 ... selmagezinir
 8. 8.
  ar. hareket eden sey. (bkz: debdebe) de bu kokten gelir.
  ... child
 9. 9.
  heyecanla beklediğim ve beni hayalkırıklıgına ugratan simdiye kadar izledigim en berbat korku filmi.salondan bir komedi filmi izleniyormus edasıyla yükselen kahkaha sesleri,samanyolu tv den çıkma oyuncular ,alakasız yerlerde alakasız dialoglar ve sonuç olarak verdigim paraya bin kere acımamla sonuclandı.bir ücleme olacagı söylenen filmin devamının geleceginden süpheliyim. bence de gelmesin zaten.
  3 -1 ... starling
 10. 10.
  ses efektlerini yerli yersiz heryerde kullanmıs filmdir.kültürmüzde olan korku unsurlarını kullanmasıyla basarılıdır lakin sokaktan toplanan oyuncularla bi yere kadar denilesi filmdir.
  ... john milton