bugün

entry'ler (18)

bağdat uçak bileti

Bağdat’a gitmek isteyen ancak uçak biletini nasıl alacağını düşünen kişiler için seyahat acentesi önemli bir görev yapmaktadır. En kısa sürede en uygun koşullarla uçak bileti almak için acenteden faydalanmak gerekmektedir. Bağdat’a iş nedeni ile veya özel her hangi bir sebeple gitmesi gereken yolcuların uçak firmaları iyi incelemesi gerekmektedir. Bu aşamada işinde tecrübeli acente en doğru bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Bağdat uçak Biletinde Ekonomik Fırsatlar Nelerdir?

Bağdat’a aynı tarihte uygun fiyatla uçan yolcular olduğu gibi daha farklı fiyatla uçan yolcularda bulunmaktadır. Bu durumda bağdat bileti için en uygun tarifeler belirlenerek doğru zamanda bilet alımı yapılmaktadır. Bağdat’a gitme planları kesinleşen kişilerin hemen vakit kaybetmeden bilet almak için araştırmaya başlaması en doğru karardır.

Uçak firmalarının erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmak için erken hareket etmek gerekmektedir. Bileti önceden alanlar her zaman daha ucuza uçmaktadır. Ayrıca uçuş günü ve saati gibi ayrıntılar azımsanmayacak şekilde bağdat uçak bileti fiyatında farklılık yaratmaktadır. Özellikle hafta içi olan bazı tarifeler çok ekonomiktir. Bunun yanı sıra uçuş saatleri de arz ve talebe göre bağdat ucuz uçak bileti fiyatlarında oldukça etkili olmaktadır. işinde uzman personelleri ile çalışa acente bu konuda yolcuları bilgilendirerek ucuza bilet almalarını sağlamaktadır.

Bağdat için Uçak Bileti Hangi Firmalardan Alınmaktadır?

Bağdat’a yolculuk yapmak isteyen ancak en ucuz şekilde hangi firma ile gidileceğini araştırması gerekenler için birkaç seçenek bulunmaktadır. Bu seçeneklerin başında Türk hava yolları gelmektedir. Türk hava yollarının Bağdat’a direk olarak Atatürk hava limanından uçuş biletleri bulunmaktadır, Bağdat acil uçak bileti ihtiyacı olanlar için firmalar kontrol edilmektedir.

Ayrıca Pegasus hava yollarının Sabiha Gökçen hava limanından aktarmasız şekilde uçuşları mevcuttur. Bu bilgileri, sefer sayısı gibi bilgiler acenteden verilmektedir. Yasal şekilde çalışan TÜRSAB’a bağlı acente bağdat indirimli uçak bileti bilgileri vererek ekonomik bilet satışı yapmaktadır. Bağdat’a sefer yapan diğer uçak firması ise Atlas Globaldir. Bu firmada aktarmasız olarak istanbul Bağdat arasında sefer yapmaktadır, bağdat kampanyalı uçak bileti fırsatları için müşteri hizmetleri servisi bilgi vermektedir. Bu şekilde en elverişli gün ve saat için uçuş bileti alınmaktadır.

duyulmasi hosa gitmeyen itici sesler

-kurban kesilirken koyunun boynunda bıçağın gidip gelme sesi

bağlantılı olarak

-etin kıyma makinasından geçerken çıkardığı fırşt forşt gibi iç gıcıklayan ses

düden şelalesi

yukarı düden şelalesi ve aşağı düden şelaleleri olarak ikiye ayrılan şelaledir

Yukarı Düden Şelalesi
"iskender Şelalesi" de denilen bu şelale,antalya şehir merkezinin kuzeyinde olup merkeze 10 km uzaklıktadır. Şelalenin bulunduğu yer sık ağaçlı ve yemyeşil görünümü ile cenneti andırır. 20 m yükseklikten dökülen suyun kaynağı; şelaleye 22 km uzaklıkta olan "Kırkgöz Mevkii"dir. Mağaraya inilerek, arkadan da izlenebilen şelalede ayrıca görülmeye değer kaya mezarları da mevcuttur. Ayrıca şelalenin düştüğü yerdeki tabandan su kaynak halinde çıkmaktadır.
Piknik, restoran, kafeterya, otopark, hediyelik eşya, PTT imkanlarına sahip olan şelale; 1970-1972 yıllarında DSi 13. Bölge Müdürlüğü tarafından "Mesire Yeri ve Piknik Alanı" haline getirilmiştir. Piknik yerlerinde masalar, su, wc bulunmaktadır. Belediye Halk otobüsü ve minibüslerle ulaşım mümkündür.

Aşağı Düden Şelalesi
Antalya Larayolu üzerinde, Karpuzkaldıran Plajı yakınlarında, şehir merkezine 8 km uzaklıktadır.
Düden çayının yaklaşık 40 m yüksekliğindeki bir falezden su bulutu halinde denize dökülmesi ile oluşan muhteşem güzellikteki bir şelaledir. Hemen yanında bulunan "Gençlik Parkı"ndan veya herhangi bir deniz aracındayken denizden bakıldığında manzara; insanı rahatlatan, dinlendiren bir tablo gibidir. Gençlik Parkında otopark, içme suyu, wc, kafeterya bulunmaktadır.

erkeklerin sordugu anlamsiz sorular

kızların erkeklerden duymaya pek alışık olmadığı,zaten erkeklerin de pek sormadığı sorulardır.

misal

-beni ne kadar seviyosun?
+ne diyon ahmet kudurdun mu?

-aşkım arkama bakar mısın?
+niye bakiyim arkana ahmet,kafan iyi heralde !

-beni sonsuza kadar sevicek misin
+ yok ahmet adam olmaz senden

dabbe

bornozlu cin i görünce gülmekten öldüğüm,çocuğun eline kamera verirseniz anca böyle film yapar dedirten olmasa da olur korku filmi özentisi

sevgiliyi yıkan anlar

-ne yaptım ben ona,bir dediğini iki etmedim,ha aldattım bide
+anlamıyorum seni alevnur..
-kimse beni anlamıyor
+kızım senin halinden bir tek sevgiliyi yıkan anlar!!

cok mutevaziyim

-bu kadar güzel besteler yılların verdiği tecrübeye mi dayanıyor,yoksa bizim bilmediğimiz bir sırrınız mı var?

+öncelikle başarılı bir insanımdır,hırslıyım,azimliyim,duygusalım,yakışıklılığım zaten ayrı,benim gibisi gelmemiştir dünyaya,bide çok mütevaziyim

-?!?!

anne ile diyaloglar

*anne bir su versene ya
-git kendin al *

*anne saçımı boyıcam
--boyama yaşlanıp beyazların çıkınca her ay mecburen boyucan
(saçlar boyanmıştır)
*anne boyadım
--iyi bok yedin

mimik kırışıklıkları

hızlı söylenince kulağa komik gelen abuk bir kırışıklık giderici krem reklamı cümlesidir
ayrıca
kadınlarda veya erkeklerde yüzde meydana gelen kırışıklıklara denir
şimdi bir aynanın karşısını geçin ve 32 dişinizle sırıtın,gözlerinizin yanındaki çizgiler buna bir örnektir.yaşlanmaya başladığınızın göstergesidir.ürkütücüdür

turklerin batil inanclari

şunlardır
1- Gece tırnak kesilmez
2- Kalandarın birinde( 14 Ocak) başkasının evine girilmez, kapı kaçak kapatılır
3- Ağustos'un birinde tarlaya girilmez
4- Eski ve yeni ayın ilk günü çamaşır yıkanmaz
5- Gece dışarıya sıcak su dökülmez
6- Salı günü yola çıkılmaz
7- Köpek uluması, karganın ötmesi, baykuş ötmesi uğursuzluk sayılır
8- Sabah evden çıktığında ilk gördüğün kadın olursa işin rast gitmez
9- Gece süpürülmez
10- iki bayram arasında nikah kıyılmaz
11- Gece ıslık çalınmaz
12- Mezara parmakla işaret edilmez
13- Süt ve yoğurdu birine verilirken üzerine kömür konulur( nazar için)
14- Gece sakız çiğnemek ölü eti çiğnemektir
15- Merdiven altından geçersen boyun kısa kalır
16- Çocuğa kömür sürersen nazar almaz
17- Boğmacaya tutulan çocuklar ceviz kökünün altından geçirilir
18- Saç ayağının üzerine oturursan çocuğun üç ayak olur
19- Köpek eve girince melekler eve girmez
20- Doğum yapan kadın kırk gün sonra “kırklama” denilen bir törene tabi tutulur
21- iki erkek yada kadın arasından karşı cins geçmez
22- Ay tutulduğu zaman silah atılır
23- Çocuğu olmayan kadınlar için bir nikahlı kırk evliden alınan yamalardan dikilen giysi kadına giydirilirse çocuğu olur
24- Saç ayak boş olursa ölü suyu bekler
25- Boş beşik sallanırsa çocuğun karnı ağrır
26- Gurbete gidenin ardından su dökülürse erken döner
27- Mayısın yedisinde denize girilirse dertlerden kurtulunur
28- Baykuş öterse çocuk kız,hu hu diye öterse erkek olur
29- Kuku kuşunu aç karnına dinleyen hasta olur
30- Küçük çocuk sürekli tükürürse yağmur yağar
31- Meyva ağacını balta ile tehdit edersen bol meyve verir
32- Üzerine süpürge sürülen yavaş yavaş ölüme gider
33- Zincir iki kere yukarı kırılırsa sığır buzağılamaz
34- Yağmurdan sonra gökkuşağı çıktığında gökkuşağının altından geçen kadınların erkek çocukları olacağına inanılır.
35- Kedi saç ayağının altından geçirilirse yavrulamaz
36- Sabahleyin kara kedi görmek, o günün uğursuz geçeceğine işarettir
37- Şubat ayında düğün yapılmaz, evlenenlerin ömrü kısa olur
38- Ev süpürülürken, süpürge başkasına vurulursa, vurulan kişi büyümez, büyümesi için süpürgeye tükürmesi gereki

sabah sabah online olanlar

çaylak olması muhtemel,yazar olmak için çırpınan hevesli heyecanlı kişidir.* *

sabah yatmak

vucudun saatinin ters dönmesi anlamına da gelen sabah ezanınından sonra gerçekleşen uyku şeklidir,üç dört boyunca kaçta yatmış olursan ol erken kalkarsan başedilebileceğin sonunda normale dönen bozukluk

kızların en itici olduğu anlar

--yaa aşkım itsene şu arabayı öldürcen mi kızım beni ya
* hayır itemem fahri,en itici olduğum anı yakalaman lazım
-- kızım bi yürü git

yer yarılsa da içine girsem denilen anlar

fast-food tarzı kalabalık bir mekanda tek başınıza boş masa ararken tepsinizdeki kolanın kayıp şappadanak yere düşmesi herkesin size bakması, kıpkırmızı olup karizmayı çizdirmek.

boku yedigimiz anlar

*rıfkıı ! hay allah gahretmiye nabıyon leyn
- boku yidim hatçe , yimek yaptığın mı var

kişinin yaşlandığını anladığı an

sokakta top oynarken "gürültü yapmayın gidin arsada oynayın" dendiğinde arsaya doğru giden çocuklardan biri değil,çocukları arsaya oynamaya gönderen kişi olduğun andır...

kız arkadaşın lezbiyen çıkması

erkek arkadaşın gay çıkması ndan daha affedilir olan durumdur.

(bkz: erkek arkadaşın gay çıkması)

hayatında hiç starbucks a gitmemiş insan

cebinde 98547648652166531 trilyon olmayan,dolayısıyla bir kahveye 3564545464132 liravermek istemeyen orta halliliğinden memnun,tüketicilikten yana olmayan ve büyük ihtimalle öğrenci olan kişidir