1. 1.
  bağdat caddesinin tikicesi.

  edit:sanki istanbulda bi tane cadde var,cadde cadde diyip duruyolar,hayret bişe hee...
  söyleyenler için bi tane var tabi,unutmuşum...

  (bkz: bağdat caddesi tikilerin anavatanıdır)
  2 -3 ... selmagezinir
 2. 2.
  kadıkoy, göztepe, erenkoy, ethemefendi, küçükyalı gibi semtlerde yaşayanlar için bağdat caddesinin tanımıdır, bostancıdan kızıltoprağa kadar uzanan, üzerinde bilimum lüks tüketim ürünleri satan mağazalar, kahveciler, cafeler, mağazalar, restoranlar bulunan yer.
  1 ... theophilus
 3. 3.
  universite ogrencilerinin kendi imkanlarıyla çektikleri uzun metrajlı filmin ismi. trailer için;

  https://video.uludagsozluk.com/v/cadde-8274/

  ... solinari
 4. 4.
  istanbuldadır.bağdat caddesi olarak da bilinir.aslinda bostanci'dan kiziltoprağa kadar olan ama asıl tikkycanların yoğun olarak suadiye-caddebostan arasındaki görülebildiği nezih yol.
  ... kaizersoze
 5. 5.
  atv'nin yeni sezonda baslayacak olan dizisi.
  ... marcus antonius
 6. 6.
  bağdat caddesi'dir aslında. konuştuğunuz kişi türkiye'nin neresinde olursa olsun caddedeyim dediğizde bağdat caddesinde olduğunuzu anlar.

  (bkz: jadde)
  ... daghan
 7. 7.
  istanbulda bostancidan kadıkoye uzanan anadolu yakası deinldiğinde akla gelebilcek ilk yaşam alanıdır .cadde boyunca aşağısında takip eden sahilyolu ve mükemmel sahil hem yaşam hemde alısveriş gibi ihtiyaçların karşılanbıilceği nadide caddelerdendir. (bkz: nişantaşımı caddemi)

  bağdat caddesinde kiralar çok fazla olmakla birlikte müşteri geitiriside aynı oranda fazladır.avrupadaki birçok butik kendine istanbulda ancak burayı yer etmiştir.

  bunun gibi birçok lüks ve kalite duygusunu tatmin etmek adına tavaf ettiği bu caddede aynı zamanda görmemişlerin başka bir dilde (bkz: tiki)lerin bulunduğu karışık bir cadde olmaya doğruda ilerlemektedir.
  ... sor beni
 8. 8.
  görüklede çok güzel çiğ börek yapan salaş bir mekan.
  1 -1 ... kaplus
 9. 9.
  Cadde görmedim kızım sokaklarım siyah beyaz
  bu şehri sevmedim kızım ışıklar ancak hep ayaz
  ve malesef sebebi sorma kızgınım biraz.

  orontez gurubunun şarkısında yer alıyor.
  1 ... milecrewa
 10. 10.
  parasızlığın yeteneksizliğe kılıf olamayacağını bilmeyen amatör gençlerin çektiği uzun metraj sinema filmi. kevgir gibi senaryo, düğün çekimi gibi kayıt, yerlerde sürünen teknik altyapı ve felaket bir sonuç. bırakınız 'uzun metraj' nitelendirmesini iki yıllık meslek yüksek okulunda bile çekilmesi durumunda sorumlularının aynı dersi seneye tekrar alması gekeren çalışma. yazıktır, günahtır.
  ... antilopyawrusu