bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    ortaokuldan sonraki kısım,yeni eğitim sistemine göre 4 yıl oldu bütün liseler.Ayrıca lisede olunan yaşlar fazla fırtınalı ve genelde üzüntü dolu olmaya müsait yaşlar olduklarından,hatırlandığında kişide tatlı-acı arası bir tad bırakır... (bkz: kendinden pay bicmek)
    8 ... eru
  2. 2.
    bir çok kişinin özlemle andığı eğitim kurumu.
    7 ... anthrax
  3. 3.
    okulunun türüne göre yaşanılan olaylarda çok çeşitlilik gösteren türk eğitim sistemi içinde yer alan orta öğretim kurumu. hemşire lisesinde okuyan 1000 kızın arasında 2 şanslı erkek öğrenci olmasına rağmen liseyi askeri bir okulda 1752 sapla beraber okuyan yazarlar mevcuttur. ya kadın hoca bile yoktu yaa...

(bkz: çankırı astsubay hazırlama okulu)
    7 -1 ... komandost
  4. 4.
    en güzel ve kalıcı arkadaşlıkların olduğu dönem. değeri zamanında bilinmez ama sonradan özlemle geriye dönmek istenen zamanlar..
    4 -1 ... asabisin galiba
  5. 5.
    herşeyin bilmece bildirmece el üstünde kaydırmaca misali yaşandığı ve bir sabun köpüğü gibi avuçlarımızın arasından kayıp giden sonra da hayat boyu özlenen umarsız ve tutarsız neşeli zamanlar...
    6 ... sıçtırtma lamasına
  6. 6.
    kişinin büyüme döneminin başlangıcı olan 15-16 yaşlarında başladığı ve 17-18 e kadar devam ettiği eğitim kademesi. sınıf arkadaşlarıyla birlikte büyür adeta insan. okula girerken ve mezun olurken çekilen fotoğraflara bakılır ileride, iç geçirilir.
    en kötü muamele görenler bile liseyi özler. lise, yapısı itibarıyle özlenmesi gereken bir yerdir. çocukluğun geçtiği mahalle gibidir.
    6 ... tyler
  7. 7.
    kimsenin hayat hakkında birşey bilmediği, hayatın karı-kız ve futboldan başka birşey olmadığını sandığı ortamdır. her liselinin bir topCuya yada bir popcuya aşkı ile yaşaması ve gereksiz salaklıklar yapılarak geçirilen toz pembe ortam. insanda ah keşke hep böyle olsa dedirtecek bir ortamdır.
    4 ... trda
  8. 8.
    hayattan kopuklugun en fazla yaşandıgı zaman lise,herşey senin etrafında dönüyo,hayat eglenceden,aşklardan,geyikten,hocalarla dalgadan geçiyo sanırsınız.ama bu rüya fazla uzun sürmez malesef...*
    2 ... sleepless
  9. 9.
    üniversiteye geldiğimde Allah ım çok şükür lisede değilim,çalışmak zorunda olduğum bir matematik dersi yok yada özgürüm,istersem derse girmem dediğim,kurtulduğum için sevindiğim yer...
    lisedeki arkadaşlıklar unutulmaz o ayrı...
    7 -1 ... morfin
  10. 10.
    hayatımdaki en rahat dönemdi çalışmama gerek yoktu dersler rahattı kıyafet bile disiplinli değildi.arkadaşlıklarım ise süperdi bence herkes lisenin kıymetini bilmeli
    3 -1 ... casnem