bugün

Corona virüsunun tıp dilindeki kısaltılmış adı.
Hijyen temizlik ve beslenmemize dikkat etmeliyiz. Bu zıkkim kapımızda.
Yayilma hızı çok fazla olan bir virüs.
kapımızda felan değil. iran olayından sonra şu an içerde olduğunu düşünüyorum. sadece kuluçka süresi kadar zaman sonra haberler gelmeye başlar.

Tedavisi yok şimdilik. Bireysel olarak yapabileceğiniz şey bağışıklığınızı güçlü tutmak yada güçlendirmek. Canan karatay bunu dile getirdiği için topa tuttular. Topa tutanların alternatif bir çözümü var mı? Yok. O zaman Siz canan hocayı dinleyin.
Bir haftaya ilk vakalar ülkemizde de ortaaya çıkmaya başlayacaktır. Belki de çoktan çıkmıştır. Bildiğim kadarı ile hastalığı teşhis etmek için yapılan testler her hastanede yapılamıyor. Kalabalıktan kaçının elinizi sık sık yıkayın. Havaların ısınması salgının seyrini sanıyorum olumlu etkileyecek.
görsel
insanlar kadar tehlikeli ve zararlı olmadığını anladığım virüs çeşidi.
ilacının bulunması konusunda tıpçılara güvendigimiz virüs. iyi çalışıp bu işi çözmeleri gerek.
“Corona virus disease 2019” un kısaltması.
bu virüs çin de ilk duyulduğunda beni alakadar etmez ta çinden tc yemi bulaşacak diyordum bulunduğum semtin yakınına kadar geldi. şimdi fazla hafife almışım galiba.
görsel
ironi falan değil gerçekten süreci çok iyi yönettiğini düşündüğüm sağlık bakanlığının birkaç gün geriden açıkladığı enfektelerin 14gün kuralına uymayıp hastalığı bulaştırdığına yönelik çok ciddi şüphem var. Üzülerek görüyorum ki kendinden şüphe eden insanlar kendilerini tecrit etmek yerine gündelik hayatlarına devam etme adı altında hastalığı bulaştırıyorlar. Devletimiz insanları paniğe sevk etmeden alabildiği tedbiri almaya uğraşıyor, umarım daha fazla geç kalınmadan bir an önce sokağa çıkmayı en aza indirecek kararlar alınır. Okuyan eden olursa ciddiye alın arkadaşlar bikaç hafta sonra zaten adım atmaya korkar hale geleceğiz. Bazen insanlara sahte sevgiler besliyoruz olur insan doğasıdır ama herkesin gerçekten sevdiği insanlar var hepimizin var, tedbirli olun. Kimseyi riske atmayın.
Bu virüsü ortaya çıkaran büyük(!)ler şuan sevinç çığlıkları atıyor

Ölüm oranları artsın
Korku insanlığa biraz daha işlesin
Virüs yayılmadan Önce hazırladıkları aşıları "aşıyı icat ettik" diye servis edip ülkelere satmaya başlarlar.
inanın birileri bu virüsle birlikte iyi ağzımıza sıçıyor. Bu da bu virüs hakkında ilk ve son entryim.
derhal kandil dağlarına uğraması gereken virüs. böylelikle silahla, masayla çözülemeyen terör sorunu 1 ayda çözülecektir.
Hala virüs bilerek salındı aşı üretilecek geyiği dönüyor sizin ben ananızı sikeyim. Komplo teorileriniz bitmiyor.

Lan hani çin yaşlı nüfusu azaltmak için çıkartmıştı virüsü? Tüm beyinsiz yandaşlardan duydum lan ben bunu. Herifler yendi şimdi virüsü nüfusunun on milyonda biri bile ölmedi.

Ne mal heriflersiniz yalan pompalamayı bırakın.
görsel
Üçüncü dünya savaşı.
1. Sakınır,
2. Dokunmaz,
3. Tecrit eder,
4. Dengeli beslenir,
5. düzenli uyur,
6. Bol su tüketir,
7. Resmî uyarılara uyar ve sokaktan uzak durursak, kimselere bulaşamadan, çeker gider, umarım.
türkiyedeki neredeyse her bireye bulasacak olan bir virustür. yani kaçış yolu yok. suan için önemli olan 2 sey var biri vaka sayısını minimize edip hastaneleri maksimum verimle kullanma ve diğeri immune sisteme bu soktugumun virüsünü tanıtmak.
Durun hele bunun daha covid 19s versiyonu gelecektir.
Corona virüsü başlığında bahsedilen yeni tip corona virüs.

Corona virüs ortaya yeni çıkmadı hep vardı, covid 19 şekliyle aramıza katıldı.

Bu başlığı canlı tutunuz.
bence tehlikeli ama fazla abartılıyor.
Sigara içenlere nalları diktiren virüs.
Şovu seven virüstür.
Hemen hemen dunyanın her yerini sarmış durumda. Bu kadar kısa sürede hızli yayılim inanılmaz bir durum.
Muhtemelen 10 15 yıl sonra bugünlerde neler olup bittiğini daha net anlayacağız.
Lan covid-19 2019 virüsü olduğundan mi 19. Ben çorumlu sanıyordum.