1. 1.
  jedi ken inzivaya cekilmeye karar vermis daha sonra dark side a gecerek darth sidious un yaninda sith apprentice olmustur. attack of the clones ta anakin skywalker ın kolunu kesmistir. daha sonra anakin onun kolunu kesmekle kalmayip bir kelle boyu kisaltmistir kendilerini yine de karizmatik adamdi.
  3 ... jusenas
 2. 2.
  christopher lee gibi bir usta tarafından canlandırılan jedi master.öğrencisi qui-gon un ölümü ve tasvip etmediği jedi stratejileri sebebiyle jedi düzeninden ayrılır ve en yakın arkadaşı syfo dyas ı öldürme görevini başarıyla tamamlayarak bir sith lordu olur.klon savaşlarının başlaması ve devam etmesini sağlar,kişisel nufuz ve servetinin de yardımıyla kısmen başarılı olsa da ustasına ve kendisine fazla güvenip kelleyi kaybeder.ölümü biraz havada olur sanki...
  1 ... disco inferno
 3. 3.
  Padawanı Qui gon jinn ile benzer hayat görüşlerine sahip bir sith lordudur.Qui gon gib i Dooku'nun da fikirleri çoğunlukla eski yol göstericisi *' ya rağmen Jedi Konseyi ile uyuşmazdı.Ayrılışından sonra yıllar boyu görünmeyen Dooku isyan alevlerini galaksiye yayan fesat bir politikacı olarak tekrar ortaya çıktı. Dooku çok çok kısa bir zaman içinde Cumhuriyet'in dağılmasına neden olabilecek Ayrılıkçı Hareket için binlerce sistemi etrafında topladı.Genosiste dooku bağımsız sistemler birliğini bu toplantıya çağırdı.Ayrılıkçı senatörlerin yanında Ticaret Birliği, Ticaret Federasyonu, Birleşik ittifak, Bankacılık Birliği ve Tekno Birlik temsilcileri güçlerini birleştirerek galaksideki en büyük askeri gücü oluşturdular.
  Ayrılıkçılar'ın droid ordusu Jedi'lar ve sonrada yeni geliştirilmiş Klon ordusuyla savaşa başladı. Dooku kaçmaya çalışırken Anakin Skywalker ve Obi Wan Kenobi tarafından durduruldu.Nispeten genç iki jedi'ın yılların deneyimiyle eski stil lightsaber kullanan dookuya karşı pek bir şansı yoktu.Jedi'ların yenilgisinden sonra dookunun eski masterı yoda dookuyu durdurmak için bizzat onunla yüzleşti.Usta ve padawan bir türlü yenişemedi ve dooku kaçtı.Klon savaşlarının son aşamasında Ayrılıkçılar Cumhuriyetin kalbine,yani corrusanta saldırarak Yüce başkanı* kaçırdılar.Kaçırma işini olayın bir aldatmaca olduğunu bilmeyen general grevious üstlendi.Yüce başkanı kurtarma görevi artık bir jedi knight olan anakin skywalker ve artık Jedi master olan Obi van kenobi'ye verildi.iki jedi,Greviousun bayrak gemisinde tutulan Palpatine'i kurtarmak için harekete geçtiler.Gemide onları bekleyen ve artık sith ünvanını kazanmış olan darth tyranus* ile düelloya başladılar.ilk aşamada Obi van kenobiyi saf dışı bırakan dooku,anakinin ilk defa kullanmaya başladığı dark force sayesinde yenilgiye uğratıldı ve kolu koptu.Anakin ne yapıcağını bilemez bi şekilde kenarda olayları esir olarak izleyen palpatine'e baktı.Palpatine ona "kill him" emrini verince bir sith lordu daha ustası tarafından satılmışlar listesine girdi
  1 ... az laf cok seks
 4. 4.
  anakin skywalker nasıl oldu da bunu yendi diye düşündüren sith.
  çok güçlüdür, gücü kullanma yetisiyle yoda ya bile ayar vermiştir. Yamuk kılıcı ile Obi Wan Kenobi yi iki defa haklamıştır.
  1 ... paradigma
 5. 5.
  bunu oynayan christopher lee amca 1922 doğumludur. o yaşa rağmen çifter çifter dövüşüyordu jedi arkadaşlarla, helal olsun.
  ... paradigma
 6. 6.
  qui gon jinn adlı karizma abidesinin hocasıdır ayrıca. lightsaberi kırmızıdır*.
  1 ... stormbringer
 7. 7.
  (bkz: darth tyranus)
  1 -1 ... double cross
 8. 8.
  kötü bir karakterdir ama prensiplidir. ayrıca köklü bir politik yanı da vardır. o yüzden saygı duyulur, sevilir.
  2 -1 ... cornelia
 9. 9.
  ne güzel gözleri vardı merhumun.
  ... endustriyel siyah
 10. 10.
  ören bayan ile evlenmesini ve mutlu bir yuva kurmasını, bu sayede doğru yolu bulmasını, lightsaber ile hanımına ince iş dantel öğretmesini temenni ettiğim star wars karakteri. evet evlensinler bence, hı hı.

  http://5nk.org/system/files/u1/orenbayan.gif
  ... dominick