6

 1. 1.
  kozmetik endüstrisi ile parelel çalışan,kadınlara''çocuk da yapın kariyer de,rakiplerinizin gözünü oyun,ama hayatta çözmeniz gereken en büyük mana orgazm olmakta yatar,tabii bunun için bütün paranızı kozmetiklere ve yan sanayisine yatırın'' mesajları veren dergi.buradan aldıkları öğütlerin gerçek hayatta işlerine yarayacağını düşünen kızlar,çok ağır hezimetlere uğramışlardır.
  #102376 :)
 2. 2.
  aynı fabrikadan,aynı kalıp insan modeli çıkarmayı amaçlayan ticari kuruluş.
  #102378 :)
 3. 3.
  teknik olarak son derece uzman kadrolarile şalışan kaliteli basıma sahip dergidir. cosmopolitan tarzı dergiler baştan sona modern bayanlara akıl verme üzerine kuruludur. şunu yapın, ilişkilerinizde şunlara dikkat edin, şunlar moda bunları giyin, şuralara gidin, arkadaşlarınızı şöyle seçin gibi maddeler bu dergilerin 200 sayfasını ve bütün sayılarını dolduran konulardır. Ama fotoğraf, basım, sayfa görselliği açısan yaptıkları işi hakkıyla yapan bir teknik ekipleri vardır.

  not: 2 basamak üstte geçen "buradan aldıkları öğütlerin gerçek hayatta işlerine yarayacağını düşünen kızlar,çok ağır hezimetlere uğramışlardır." konusu çok ciddi bir konudur. bu dergilerin zararlı olabileceklerini gösterir.
  #102384 :)
 4. 4.
  tartisilan insan klonlama eyleminin coktan gerceklestirildigini kanitlayan ve ayni tip insan modelini okuyuculara bilincli veya bilincsiz empoze eden dergilerden biridir. tezat nokta ise anlatilan insan tiplerinin yeryuzunde, en azindan turkiyede bulunmuyor olmasidir.* * *
  #102385 :)
 5. 5.
  adeta kutsal kitapmışcasına,ilim irfan yüklüymüşcesine,büyük edebi değerler taşıyormuşcasına başucu kitabı yapılan;ergenlikten çıkınca bi halt olmadığı anlaşılan aylık dergi. **
  #103353 :)
 6. 6.
  (bkz: kozmopolit)
  #103362 :)
 7. 7.
  erkek arkadaşınızı çıldırtmanın yolları başlıklı yazıda "yemeğe çıkın ve yemeğin sonuna doğru sütyeninizi çıkarıp masanın üzerine koyun" şeklinde bir tavsiye vermiş olan dergi.
  şimdi düşününce gerçekten de doğru aslında..çıldırabilir hakikaten
  #336213 :)
 8. 8.
  yetişkin kadın nüfusunun %92'sinin (küsürlü sayı verdim, salladığım anlaşıldı mı?) kendisini güzin abla ve haydar dümen köşelerinde yetiştirmeye çalıştığı yurdumda, anaerkil ve acayip fırlama kızlar ülkesi tripleri yaşatan dergi.*

  - cinselliğinizi açıkhavaya taşıyın. (oldu canım)
  - kaçamak, aldatmak değildir. (siz sevişin, ben size yetişirim)
  #699423 :)
 9. 9.
  reklamın suyunu cıkarmış dergidir. bu kadarda olmazki içindekiler bölümüne gelene kadar 30 sayfa çeviriyorsun. *
  #760615 :)
 10. 10.
  bir kokteyl çeşiti.
  #1329497 :)
 11. 11.
  sosyetik entel bayanlarin tercih ettigi servis edildikten sonra icen sahislarin kaslarini hafiften kaldirip "len ben bu isi biliyorum ,peh peh peh" tarzi bakislari ile dikkat cekmis icimi kolay ama sert bir kokteyl cesiti.

  martini style;
  1/2 kalite votka,
  1/2 cointreau,
  1/6 bogurtlen likoru,
  bir miktar lime.
  #1374904 :)
 12. 12.
  dünyanın reklamını barındıran tuhaf dergi. 6 küsür ytl imiş. 2 sayfasının neredeyse birinde reklam var -bir kaç sayfalık karton reklamları dahil etmiyorum- ilginç şeyler de yazıyor. 28 yaşındaki evli bir hanfendi 6 yaş ufak bir çocuğa aşıkmış da korkuyormuş. yesinler.

  kadınların bir çeşit kadın olmak diasporası var herhalde bilmediğimiz. başından sonuna kadın olmak zordur, kolaydır, güzeldir, hededir, bödödür tarzı ifadeler. dergiyi okuduğuma mı yanayım, kendilerini tuhaf şekilde tanımlamaya çalışmalarına mı? yaşayın yahu! erkekler düşündüğünüz kadar karışık değiller ki... ayrılırken sıkı sarılıyorsa gelecek isteyen, öpüp bırakıyorsa uçucu, tatlı tatlı dokunuyorsa seksi biriymiş erkek. hadi ordan. her şey yatakta ortaya çıkar zaten. gören de alfa romeo ile ramazanotti kadar fark var zannedecek bu sarılmalarda.

  aslında sanırım şu ifade tüm dergiyi özetliyor (kopirayt bay vichy reklamcilari):

  "her gece gözenekler daha fazla dolar ve tıkanır"

  (tesisatçıyı arayın)
  #1417341 :)
 13. 13.
  (bkz: cosmomilitan)*
  #1426212 :)
 14. 14.
  tüm kadın dergilerinde olduğu gibi, içi olabildiğince reklamla dolu olan dergi. genelde, saç bakım kremi, şampuan, duş jeli, yumuşatıcı krem, nemlendirici gibi promosyonlar verdiği için çıktığı gün tükenir. zaten millet dergiyi okumaz, mühim olan hediyedir. türkiye'de en çok satılan dergilerden biri olduğunu söyleyebilirim. merkez dağıtım tarafından dağıtılmaktadır.
  #1655141 :)
 15. 15.
  mayıs sayısı 650 sayfa olan ve 6 ytl'ye satılan ağaç ziyanı.

  diyorum ki, madem bu kadar reklamı koyacaklar; sadece reklam kataloğu olarak çıkartsınlar dergiyi. içinde de bir kod olsun takipçileri internetten metinlere, bikinilere, itiraflara, seks hakkında bilinmeyen doksan dokuz şeylere ulaşsınlar. böylece ağaç ziyanı azalır, hem vatana, hem millete, hem de genç kızlarımıza ve içi geçmiş dinazorlarımıza daha bir faydalı hale gelir.

  dergiyi okuyan hanım kızlarımızın bir kısmı vejeteryandır. buna ek olarak daha büyük bir kısmı da eminim hayvan haklarından bahseder, kürke de karşıdır. epilasyonla arası sıkı fıkı olan bu kızlarımızın bir tanesi de (yanlış anlaşılmasın tüyden hiç mi hiç hazzetmiyorum. duyarlılıktan bahsediyorum) "ne oluyor yahu? bu ne israftır! ne caniliktir!" deyip dergiyi almamaya, aldırmamaya ve dergi yönetimini de bu rahatsızlıklarından haberdar etmeye meyletmez.

  hiç de inandırıcı gelmeyen gerçek görünümlü genç erkek röportajlarıyla, komik komik itiraflarla bezeli bu kaliteli dergiyi gazetecilere taşıyan hamallara yazık.

  bu derginin bu şekilde böyle 10 - 20 sayısını okuyan kızlarımız bugüne das kapital'i bitirir, ruh felsefesi, tai chi ve kamasutra üzerine değişik çalışmalar yapabilir; hatta türk siyasetinde gerçek bir ilerleme kaydedip ülkeyi refaha çıkartabilirlerdi.

  diyette olan genç kızlarımıza, bir çay kaşığı menide 5 kalori olduğu bilgisini veriyor dergimiz.

  aman dikkat, kaç kaşık olur hiç belli olmaz..
  #1659093 :)
 16. 16.
  "Seçimleri kendi belirler insan. Bugün canım seni istemiyor... Yarın sensiz yaşayamam; Sonsuza kadar hayatımda kal.. Hep aynı yere varır aptallar. Artık zaaflarınızla barışın. Ona Hayat denir."

  demiş şair'in teki.*

  el ele tutuşurken, parmakları avuca almakla, parmakları iç içe geçirmenin arasındaki farkı merak eden kızlarımıza uygun düşer.
  #1659727 :)
 17. 17.
  salak ablamın aldığı aptal, işe yaramayan dergi.
  #1688981 :)
 18. 18.
  her şeyin mutlak suretle 10 altın kural şeklinde irdelendiği, bayan porno dergisi.
  #1908946 :)
 19. 19.
  iLK 30 SAYFASI YALNIZCA REKLAM OLAN DERGi. SONRAKi SAYFALARDA BiR O KADAR GEREKSiZ, ZiRA iÇiNDE KADINLAR iÇiN BiR TON TEST VAR, VE ''BU GECE JARTiYER GiY ONU DELiRT'', ''SAÇLARINI KIZILA BOYA DAHA SEKSi OL ONU ŞAŞIRT '' , '' YATAKTA ŞUNU YAP BUNU YAPMA'' GiBi GEREKSiZ ÖNERiLER VAR. TAMAM COSMO KIZLARININ TEK DERDi BU OLABiLiR AMA EĞER ÖYLEYSE BiZ ONLARLA AYNI DÜNYADA YAŞAMIYORUZ DEMEKTiR. *
  #2297212 :)
 20. 20.
  çanakkale seramik duvar karoları. yeni bir ürün olmakla beraber türkiye nin ilk 33x90 ebatlı seramikleri bu seri ile uretilmeye başlanmıstır.
  #2410033 :)
 21. 21.
  işyerim birçok dergiye abone olduğundan bu dergiye yemek yerken, kahve molasi verdiğimde vs. sürekli denk geliyorum. ansiklopedi gibi kalın bu dergide haliyle bir erkeği çekebilecek hemen hiçbir şey yok. yine de merak edip sayfaları çevirdikçe bahsi geçen cosmo-kız profiline türkiyede kaç kızın gerçekten uyduğunu düşünüyorum. yani sürekli partner değiştiren ya da tek derdi akşam erkek arkadaşını daha iyi nasıl tatmin edeceği olan bir kız. sonra beni ne gerer diyorum. vardır meraklısı diyorum, bırakıyorum.
  #2522260 :)
 22. 22.
  okurlarının (bkz: secret) okuduklarını tahmin ettiğim dergi.
  #2522284 :)
 23. 23.
  new york manhattan'da icilmesi gereken cocktail. (bkz: sex and the city) dizisi sagolsun.
  #2522660 :)
 24. 24.
  güzeller güzeli azra akın'ı kasım sayısındaki fotoğraf çekimleriyle, en hafif tabirle piç etmiş dergi.

  (bkz: piç etmek)
  #2571278 :)
 25. 25.
  kadınlara "bak kızım şehirlisin ve sen bir materyalsin. başlıca görevlerin süslenip püslenip sevgiline sunmak kendini. sonra elbise al parfüm al bol bol. cık gez hep o bar senin bu bar benim. bi de arada calış" diye tavsiyeler veren sözde modern ama akılda cahil dergi. şimdi ne farkı var köylü kadının kocasına hizmet etmesiyle bu cospolitan kadınının kendinin süsleyip püsleyip "aman erkeğim tatmin olsun" görüşünün. şu var köylü kadın yemek yapar evine ekmek getirmek için tarlada çalışır. ezilse ble devletine yaralı bir insandır. bu cosmopolitan kadını yer içer yatar sevişir. fuzuli gereksiz tüketici kenedir. alalım birer tane nasıl olsa beyinsizmiş gibi davranıyo dergi bunlara.
  #2571305 :)