bugün

entry'ler (254)

bakire olmayan kadının evlenmeyi düşünme saçmalığı

yazar ismi ve konu başlığına bakarak neler anlayabiliriz?
1) yazar ilgi çekmek için, polemik yaratmak için, milletin ne alakası var hayvan herif diyebilmesi için bu başlığı açmıştır , çünkü o nickname ve içerik oldukça uyumsuzdur.

2) bakirelikle bakirliğini bozmuş yazarın bakireliği alınası konusu

ttnet in müdürüne söylenecek tek söz

tek söz:
sie

atatürk olmasa uludağ sözlük olmazdı

ananla baban da olmasaydı sen olmazdın. iyi mi olurdu kötü mü olurdu bilemedim!

ev

iki harfin arasında kocaman bir dünya.

evlilik

insana bir anda sorarlar ve yıllardır hayal etmişindir ve bir anda soyadından vaygeçmen gerekir ve bir çesit şoka girersin. Ama aslında o an konu soyadın değildir: aileni koy bir kenara yeni bir aile kurmanın ilk adımıdır. Ne kadar çelişkili bir andır: bir şeyin sonu ve bir şeyin başlangıcı: tam olarak hüzünlü bir gülüştür o anı tarif eden. Sevinci ve hüznü bir arada barındır. Ne kalasın var ne gidesin ne kopasın var ne kopmayasın. Herşeyi bir anda ister egoist ruhumuz. Olur mu? Olmay! Kararlar bizden sorulur nihayetinde.

gurbet

Gurbet sevdiğinin özlediğinin olmadığı yerdir ve bu durumda ben hep biraz gurbette ben hep biraz yabancı olacam her nerde ve her kimle olursam olayım. Ta ki yüce Rabbim bizleri hepimizi kavuşturana dek zaman ve mekan tanımadan.

dövme yaptıranlar kafirdir

bilip bilmeden haddini bilmeden 'kafir' diyen insanların dini hakkında yorum yapmayarak açık bırakıyorum:
fakat dinleri gerekçesinde gerekli araştırmalar yapmalarına davet ediyorum!
Allah'tan mantıklı bir dinimiz var ve Allah'tan bize akıl verilmiş: yargılamadan birde düşünebilsek mükemmel olacak ama...
Hayırlısı artık.

Not: dövme yaptırdıysa sana ne oğlum? Sen önce kendi günahlarınla savaş ve yüzleş arkadaş. Nedir bu yargılamaca tövbe tövbe

bir polis kadin

emin ol bir polis erkek'ten daha gaddar ve acımasız olandır.

Nedense kadınlar böyle pozisyonlarda daha sert olma çabasında. Korkarım hemcinslerim bu şekilde kendilerini kanıtlamaya çalışıyorlar.

evliliğe dönüşmeyen uzun süreli ilişki

uzun ilişkiler ne zaman evliliğe dönüşmüş ki: travmatik olaylar harıcı: mesela kadın hamile kalmıştır.

Diğer türlü erkeğe bağlı olduğu için genelde rahat takılmayı tercih ederler.

ölüm

herşeyden öte en büyük dileğim ölümle alakası:
Hayırlı ölümler diliyorum herkese gerisi pek bir boş hele hele ölümün tadını hafiften aldıysanız!

herkesin sevmesine rağmen sevilmeyen şeyler

dondurma
domates
halis mulis çay
alışveriş
salatanın içinde salatalık
pilav
çıkolata ve benzeri hatta tüm tatlılar
hediye gelen kıro güller

arabaşı

internetteki bir rivayete göre: sırf kış aylarında değil yaz aylarında en çok tüketilen yer: Konya Ereğli.

kimse tutamaz bizi!

en sevilen yemekler

kışta kapıda beklerken yemek sayılmaz diyenleri duyar gibiyim ama bence yemeklerin şahı (bkz: arabaşı)

ve sıkma

doğru bilinen yanlışlar

-Portakalın C vitamin deposu olması. Yeşil biberde daha çok var.

-Ispanağın demir deposu olması da yıllar içinde yaygınlaşmış büyük bir gaf.
Zorla çocuklara yedirirlerdi *

en başarılı türk filmleri

(bkz: ağır roman)
(bkz: Gönül yarası)

lisenin vazgeçilmez sınıf karakterleri

geleceğin kaşarı: anne babadan gizli okulda kırıştırmadığı tip kalmayan (öğretmenler dahi) okulu eğitim amaçlı değilde piyasa olarak kullanan ve kaşar diplomasını lise sonda takdirnameyle alıp gerçek hayata atılan tipler.

bir gecede 39 bira içen insan

insan mı??? ona biz fıçı desek isabet olur.

tayyip in oğlu nerede askerlik yapar

Burdur'a gitmek için uçakla Antalya'ya uçar orasını çok beğendiği için 5 yıldızlı bir resorta kalıp askerliğini havuzda boğulma tehlikesiyle yapar.
öyle demeyin boğulursa şehit olur ne de olsa önemli olan niyet.

üniversiteyi bakire bitirebilen kız

aslında üniversiteyi bakir bitirebilen erkek desek daha ilgi çekici bir konu olurdu.

aaaa unutmuşum bu ülkede bakir kelimesi kayıplara karışıp sadece kızların bakirelikleri söze değer... ne de olsa namus kızlar içindir... ah aptal kafam yine çok çağdaş düşündü... tü kaka kendime.

sözlük yazarlarının favori abur cuburları

cikilop ya da cikilopcuk demeyin de... adinda bile meymenet yok *

ama yesil cizik zeytin ve kizartilmis hamsi de favorilerim arasinda ;)