bugün

Çoğunlukla saç yıkamakta kullanılan, kokulu ve bol köpüklü bir tür sıvı sabun.
(bkz: vucut sampuani)
her yeni çıkan üründe, "biz eskiden en iyisi bu dediğimiz aslında pek te iyi değilmiş ama bu süper" anlamında reklamları yapılan gelişe gelişe uzaya çıkan sıvı sabun.
köpürtülmüş sabunun su ile sıvılaştırılarak jel hale getirilmişi...

(bkz: oha)
her saç tipine göre değişik versiyonları bulunan saç yıkamaya yarayan, sabun gibi kurutmayan kremli kremsiz çeşitleri de bulunan kimyasal madde. göz yakmayanı da mevcuttur. *
her saç tipi için ayrı olduğu iddia edilen fakat tek farkın sadece şişeleri olan saç yıkama sıvısı.
(bkz: şampiyon)
(bkz: headandshoulders)
içinde vitamin var diye millete yutturulan sey.Vitamini için alanları coktur.
Mesela
+aaa bak bunda abcdefg vitaminleri varmis alalım
-yok ya bu iyi degil sunu al bunda abcdefg var bi de demir cinko falan var.SAclarını guclu yapar.

Ey muslumanlar ! Sacınızla ince bagırsagınız arasında metabolık bır yol yoktur.Vitaminli sampuan ile vitaminsiz sampuan arasında da fark yoktur.
Sampuan sampuandır.
seçilecek tipine göre saçları vezir de rezil de edebilen saç bakım ürünü.
tek farkı sabuna göre daha çok köpürmesi ve sabun kadar kurutmaması olan saç temizleme aracı. yok koparak dökülme, yok orta yağlı yok kepek yok normal anormal hiçbir işe yaramayan,gidip marketlerde saatlerce bakıp vakit ayırmaya değmeyecek sadece kokuları ve isimleri birbirinden farklı olan.
hindistan cevizli olanının tadının kokusu kadar güzel olmadığını rahatça söyleyebileceğim temizlik malzemesi.
üretim tarihine baktığımda 02/04 yazan beni şoka sokan elidor marka hijyen malzemesi.
"My name is Christiano Ronaldo. I'm use clear for men." repliğiyle de ünlenen temizlik malzemesi.
saç yıkamakta kullanılan bir nevi sıvı sabun.

reklamlara dikkat ediyomusunuz? adamlar sabun değil nanorobot üretiyolar sanki, 3D Matrix teknolojisi, Encapsulation teknolojisi, nanozom teknolojisi, Genesis Teknolojisi, Incell Teknolojisi... bu ne ya...

Bilgisayar programlarının gelişimi ile şampuanın gelişimi arasında belirgin bir bağ var, tez yazmak lazım. derhal!
eğer sık sık değiştirilirse içinde aşırı kimyasal madde olduğunu düşünerekten saçları olumsuz yönde etkileyebilecek bir nevi sıvı sabundur.
eski mısırlıların kullandığı sitrik asit, ilk şampuan sayılır. eski şampuanlar, sitrik asit, sabun ve esans karışımından yapılırdı. ilk çağdaş şampuan 1890 yılında almanya'da deterjan temelli olarak üretilmeye başlanmıştır. şampuan sözcüğünün kökeni, "champo" dur. champo, hinducada "masaj yapmak" anlamına gelir.

http://www.dunyaninilkler...unyadaki-ilk-sampuan.html
bir gün yolda yürüyordum... geceydi, sokağın kuytu yerinden tuhaf iniltiler geliyordu. biraz tedirginlik biraz da merakla oraya doğru yöneldikçe sesler daha da belirginleşiyordu. o da neydi? bostancının göbeğinde devasa bir ingiliz atı vardı? atın alt kısmında bir karartı gördüm. bir baktım ki el nickiyle sozluge girilmez çıplak ve halsiz bir şekilde çırpınmayı deniyordu. öylesine acımıştım ki için yandı. onun da götü yanıyor, ardı ardına çığlıklar atıyordu. saat onda çağrı market kapanmadan önce aldığım pantene marka şampuanı cesurca fışkırttım. daha önce kilitlenmiş köpeklere su döküldüğünü görmüştüm çünkü. işe yarabilirdi... ancak yaramadı. zavallı arkadaşımı zalim atın altından kurtaramamıştım. sonra bir anda aklıma harikulade bir fikir geldi. şampuanı atın gözüne sıktım. gözleri yanınca şaha kalktı ve o sırada kalkan başka yerleri indiğinden ötürü el nickiyle sozluge girilmez hırpalanmış ama kurtulduğuna sevinmiş bir yüz ifadesiyle yere düşüverdi... boynumdaki şalımı üzerine örterek bir taksi çağırdım ve can arkadaşımı evine teslim ettim. işte o günden beridir el nickiyle sozluge girilmez bana şampuan der. ikimiz de pek duygulanırız.
yok hacim verir yok parlaklık verir bunların çeşitleri vardır ama yalan, hepsi aynı sadece saçı temziliyo anca şöyle 60 70 tl verriceğin şampuanlar belki bu etkilri gösterir .
Yağlı saçlar için olan türünün tükenme aşamasında olduğunu tespit ettiğim temizlik aracı.

Yeni moda çeşitler sadece kadınların saçı olduğu, erkeklerin her birinin Pitbull gibi olduğu varsayılarak üretilmiş sanki. Boyalı, permalı, dolgun hacimli, bukleli, daha rahat dökülen. Bunlar ne len? Allahtan arada normal ve kepekli kalmış.

Yakında erkekler için hacim veren arap sabunu çıkaracaklar, biz de onu kullanacağız artık.
saç dökülmesinin bir numaralı müsebbibi.

en iyisinin amına koyim.
bitince içine su katıp kullanmayan insan zengindir..
syoss keratin mükemmelliği.
Saç köpürteci.
Günümüzde bile herkesin kullanması gerekirken çoğunlukla bayanların kullandığı, saçına yeşil sabun kullanan erkeklerin ise varlığından bi haber olduğu saç ve saçlı deriyi temizleyen kıvamlı solüsyon.