bugün

cinleri olduguna, cin kovduguna inanilan sarlatanin halk arasinda kullanilan ismidir.
küçükken bir çok kez götürüldüğüm ceşitli insanlara verilen genel ad. lakin bana zerre faydası olmamıştır.
Cenabı hakkın ateşten hal ettiği cinleri, kendi hükmü altına alması veya onlarla dostluklar kurarak olmasını istediği bir işte yardımlarını ve bilgilerini alarak sonuca ulaşmaya çalışan kimseye denir.
Toplumda kendini cinci hoca diyen insanların bir çoğu, sadece ve sadece cinlerle diyalog kurduklarını ve onları gördüklerini savururlar. Oysaki, günümüz cinci hocaların sadece ve sadece kötü niyetli işlerle uğraştıklarını, çok azının ise iyilik yönünde bir takım işlemler yaptığı bilinen bir gerçektir.. Cinler, hocalara ilk başta bir takım olaylar için doğru bilgi verirler. ileriki zamanlarda da duygu ve algılama ile ilgili bir takım his vererek, kişinin her konuyu bilmek istemesi, her şeyi ben bilirim sevdasına kapılmalarına yol açar.
Daha sonraki zamanlarda, kişi kendine verilen en büyük nimet olan akıl ve mantığını çalıştırmadan sadece kalbine gelen hisle ve cinlerin yönlendirmelerine bakarak konu ve hayat akışını sağlamaya çalışırlar. Bazı ileriki boyutlarda ise durumlar daha da artarak verilen bilgiler doğrultusunda güven sağlayan cinler kişinin evliyalık mertebelerine ulaştıklarını anlatır ve o kişin evliya"lık makamının üst düzeylerine kadar gideceğini söyleyerek, kişinin kendini üstün bir varlıkmış gibi hissederek kibirlenmesini sağlarlar. işte bu andan itibaren, bakan kişi sorunlarla karşılaşma zamanı gelmiş olacaktır.Bir başkasının sözü doğru bile olsa kabullenmeyerek tek doğru olarak kendini göstermeye çalışır.
Buradaki en önemli olan olay cinlerle dostluk kuran kişiler, belli bir aşamadan sonra, cinlerin verdikleri bilgilerin tutarsız ve yalan çıkması üzerine psikolojik bunalımlara düştükleri, kabullenemedikleri ve onların yanlış bilgilerini doğru sayarak kendilerini aldattıkları görülmektedir.
(alıntıdır: faideli bilgiler)
cin alım satımıyla uğraşan hoca.
cin çıkarırken genç kızların rahmine çocuk koyma gibi bir yeteneğe sahiptir. takdir edilesi. transformers gibi hoca.

(bkz: cin cikartirken kizi hamile birakan cinci hoca)
cinekolog olarak da anılırlar.
bazen insanların tahrik olmak için özellikle gittiklerini düşünüyorum.
-üfle beni hocammm asdfghjklşi
artık teknolojiye ayak uyduran şarlatanlardır. haberözelde çıktı cinleri yaktığını söylüyor cep telefonuyla da arıyor kaç tane daha cin kaldı diye.

-hocam 6 tanesi gitti. daha 31 tane daha var diyen bir cin (hem de cepten)
cinlerle munasebet halindeki hocadir. cinlerden bahseder haberler alir ve verir. son zamanlarda yapilan bilimsel arastirmalar bu sarlatanlarin kucuk kagitlara sacma sapan yazilar yazip insanlari kandirmasi konusunda ciddi analizlerle noktayi koymustur.

benzer birsey batida ruhlarla temas halinde oldugu iddia eden kisilerde mevcuttur.

(bkz: sizofreni)
milletten dalga geçme karşılığında bolca para alan, müşterilerinin %80ini bayanların oluşturduğu, illegal meslek.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.