1. 1.
    milli eğitim bakanlığı yayınları arasında olan, geleneksel çin hikayelerinin toplandığı ilginç kitap...
    hikayelerin çoğunun cinler ve perilerle ilgili olması daha ilginçtir.
    1 ... infantes
  2. 2.
    yeni yetişmelerde din şuurunun, güzel ahlakın ve din kültürünün gelişmesine hizmet etmektir(!)... çocukları hurafelerle cin çarpmışa cevirme teknikleridir.
    ... annabell lee
  3. 3.
    (bkz: korkuyorum)
    ... herostratos
  4. 4.
    (bkz: cine 5) haha haha haa ııı noluyo lan ııı!!!
    (bkz: çarpan entry)
    3 ... sıpa
  5. 5.
    BU GÜN ÇARŞAMBADIR ÇARŞAMBA!!

Annesi oğluna evde un bitti, git şu buğdayları değirmende öğüt diyor,oğlu kambur,vuruyor sırtına çuvalı, değirmene gidiyor.Sıra çok,akşama kadar bekliyor,ona sıra gelmiyor.Gece değirmende kalıp sabah ilk kendisi sıraya girmeyi düşünüyor, gece değirmende kalıyor.Gece sesler duyuyor bakıyor ki bir düğün,davul zurna sesleri.O sesi anlamaya çalışırken,oooo diyorlar bir insanoğlu,çağıralım oda bize eşlik etsin.Cin taifesi düğün yapıyorlar, herkes halaylar çekiyor,bu gün çarşambadır çarşamba..Bizim kambur da halayda bağırıyor bu gün çarşambadır çarşamba..arada gönlünden geçiyor ki bu gün çarşamba değil ama söylesem mi diyor vaz geçiyor onlara uyum sağlıyor.
    Bu gün çarşambadır çarşamba..Eğleniyorlar sabaha kadar.Sabah düğünün sahibi diyor ki bu insanoğlu bize ne güzel uyum sağladı ona bir hayrımız dokunsun ,ne verelim diye soruyor,birisi kamburunu alalım diyor.Hoşlarına gidiyor bu fikir,kamburunu alıyorlar.Sabah bizim kambur sırtından kamburu alınmış dimdik dönüyor evine.
    Dönüş yolunda köyün diğer kamburuna rastlıyor,nasıl oldu bu ne yaptın? anlatıyor değirmende yaşadıklarını.Kambur gece gidiyor değirmene. Yine kurulmuş şenlik,bizim ki bakıyor, çağırıyorlar.Ooo bir insanoğlu bize eşlik etsin.Halay çekiliyor,bu gün çarşambadır,çarşamba..bir an dönüyor sağına bizimki bu gün çarşamba değil diyor, kimse umursamıyor,sus diyorlar karışma...Devam ediyorlar, bu gün çarşambadır çarşamba,dönüyor soluna heyy hemşerim bu gün çarşamba değil diye bağırıyor..Bozuluyor halka, eğlencelerini dağıtıyor bağırırken,düğünün sahibi geliyor bu diyor bizim neşemizi bozdu buna ceza verelim, birisi diyor ki dün aldığımız kamburu buna yükleyelim ,kabul ediyorlar, yüklüyorlar diğer kamburuda kamburunun üstüne..
    Kambur üzüntülü geliyor köye,kamburundan kurtulmuş köylünün yanına.. Bu ne iştir diyor,anlatıyor kamburu kamburu üstünde; ben anlamadım, ne olduğunu,çarşambadır çarşamba halay çekiyorduk,bende bu gün çarşamba değildir diye bağırdım sağa sola..
    Kambursuz köylü uyanık sana ne onların gününden.. diyor, çarşambaysa çarşamba deseydin.
    sözün kısası,
    çarşambadır çarşamba diyen , diğer günlerin eziyetini çekmez ..Karşına herhangi birşey çıktığında, itiraz etme...ola ki dinlediğin söz veya kişi, dinlediğinde başka bir hikmet bulursun.Bilemezsin ne olduğunu...

muhabbetle..
    1 -1 ... saygisiz abdal
  6. 6.
    Dinlerken önemsenmeyen dalga geçilen akşam karanlığında boş bir sokakta tek kalınca aklına gelen ve dualar ede ede yürüten hikayelerdir.
    1 ... vikvikviktor