bugün

Ne yalan söyleyeyim okuyunca bile tüylerim diken diken oldu.bir kez uykumda karabasan gelmişti.cok korkmuştum.
ya olum enerjisel varlıklar kendi aralarında takılıyorlar.
ne diye rahatsız ediyosunuz.
zaten tarotcusundan falcısına
biyoenerji safsatacilarindan haco hocasina
uğraşıp duruyor.
onları biraz rahat bırakın..
Arkadaşlar gece gotunuz acikta kalmis hadi yallah.
bir gün belki hayattan
geçmişteki cinlerden
bir teselli ararsan
bak o zaman resmine

görsel
Benimde başımdan geçen bikaç olay var ama burda anlatıp psikolojinizi bozmayayım.
Gülmeyin küserim.
Ufacık küçükken kıyafetlerimi hep ters çıkarırdım. Ön arka vs çok umrum olmazdı. Ninem bir gün hikaye anlattı. Cinler bizim ters çıkardığımız ve dağınık bıraktığımız kıyafetleri giyermiş. Tabi o günden sonra hep derli toplu oldum. Hikaye doğru yanlış bilemem ama güzel bir alışkanlık kazandırdı.
sözlük, doyum noktasına az önce ulaşmadıysa, bir daha hiç ulaşamaz.
bugün yürürken bana doğru gelen bir kız gördüm yüzüne bakınca gözlerini devirdi sadece beyazı kaldı.
türkiye dinden uzaklaştıkça hikayeleri de azalmıştır. Küçükken herkesin dilindeydi cin hikayeleri.
Bir gece arkadaşlarla içmeye gittiğimiz de musallat olan cindir.
Ormanda bir hatıra fotosu çekinmiştik. Sonra çekindiğimiz fotoğrafa bakarken ağaçta bir varlık olduğunu farkettik.
Hepimiz aynı anda ağaca baktık. Ve o da bize dik dik bakıyordu.
Olduğumuz yerde altına kaçırdı içimizden bazıları...
Ve sonra arkadaşlarım sırayla titreyerek ölmeye başladı.
6 kişi ölmüştü. Ve geriye bir tek ben kalmıştım.
Ardından cin yanıma geldi ve şöyle dedi:
+ Korkma, hikayeyi anlatması için bir kişiyi her zaman bırakırım.

görsel
En sevdiğim aksiyon. Uydurup ortamlarda anlatınca oluşan yüz ifadelerini gördükten sonra gülmemek için çok çaba sarf ediyorum.
cine inananlar, uyku felci denen olaya da karabasan diye inanmaktadır ayrıca. şizofrenler her gün türlü türlü yaratıklar görüyorlar. ama verilen bir antidepresan kafalarındaki cinleri bitiriyor. boşuna türemedi "cinlerim tepeme çıktı" deyimi. birde nasıl ruhani bir varlıktır ki antidepresan gibi maddi bir ilaç ile yok oluyor... ya beyindeki rüya görme kısmı bir beyin kusuru sonucu uyanık haldeyken devreye giriyor ya beynin elektrik akımında sıkıntı oluyor ani yüklenme gibi ya da dopamin çok fazla oluyor.
hehehe kendiniz görene kadar saçma geliyor ama kazın ayağı öyle değil işte. halüsinasyon filan bir yere kadar sonra onunla bile kendinizi kandıramıyorsunuz *
çocukluk yıllarımızın değişmez hikayesi. 90'ların değişmez tadı.
Geçen gece rüyamda durduk yere ateş yanmaya başlıyordu. Evde , orda , burda , ben de lailaheillallah diyordum ve ben öyle dedikce ateş sönüyordu. Gündüz birşey mi olmuştu hatırlamıyorum. Etkisinde kaldım. Ve sürekli dua ederek çıkan ateşi sonduruyordum.

Edit: hikaye değil gerçek yasanmış bir rüyadır.
mesai bitti.yemekhanede kendi bolumumu toplayip kapattim.elemanlarin hepsi gitti ama bir tek gece mesaisi icin kucuk bir bolum acik.dur su terasta bir sigara iceyim dedim.
yatsi ezani falan okunuyor ortada ses yok oyle uhrevi bir hava olustu ortamda eko falan da olusuyor koridorlar bos oldugu icin.

fark ettim ki demire vurulma sesi geliyor derinden demire demirle vurursun da bos ortamda yanki yapar o ses.
lan dedim yoksa.
tahminen kilerden depodan geliyor asagisi zifiri karanlik elektrigi sartelden kapatip terasa cikmistim.

sese kulak verdim gitgide artiyor ezanin bitmesiyle yerimden kalktim ezan onemli kopekler havliyor falan.

zifiri karanlikta telefon isigiyla koridora indim. depoya indim.
gorduklerime hic sasirmadim.
kapali depo kapisina bizim pakistanli eleman vuruyor.
cikarttim bunu patakladim.
ulan dedim yine mi sen zekasal problemin mi var bir isi de dogru yap aq dedim karanlikta tokatladim bunu.

iste bunlar hep omega eksikliginden.
mollers al ic dedim.
bir adedini canlı canlı yaşayana kadar benim de "hahahh hassiktirin aq, yalanınızı s.keyim" diye yaklaştığım, hikaye olmayan şeyler.

üniversite mezunu, çok mükemmel dindar olmayan, bilişim ve teknoloji alanında çalışan, yabancı dil bilen bir adam olarak söylüyorum bunu. içinizden "ya koskoca adamsın, halisünasyon görmüşsün" diyenleriniz olacak, keşke öyle olsaydı.

size tek tavsiyem bu konuda şu olacak: bunların hikaye olduğuna olan inancınızı koruyun. hikaye bu söylenenler, anlatılanlar, insanlar halisünasyon görüyor, psikolojileri bozuk uyduruyorlar böyle şeyler diye inanmaya devam edin. bu konuyu çok kurcalamayın, araştırmayın, merak filan da etmeyin.

edit: olum eksiye niye abandınız ki la? yalan söyleyecek halim yok aq, metafizik diye bir hadise var sanki ben icad etmişim gibi... 300 sene önce quantum fiziğinden bahsetsen de eksi basarlardı aynı kafa demek ki.
Peki benlw konuşan ve banyodan gelen emrah emrahhhh gel diye çağıran sesler neydi.
bizim eski türk kültürümüzde şamanlar kımız içip kafayı bulduktan sonra mistik deneyim yaşadıklarını iddia ederek farklı bir boyuta ulaştıklarını ve bazı yaratıklarla karşılaştıklarını iddia etmişler. o günlerden yıllar sonra diğer sözde kutsal sayılan dinlerde cinler peydah olmuş. günümüzde bu hikayelerden bir tanesi islami yoğunluyla bilinen erzurum'da yaşandığı iddia edilerek çocukluğumdan beri arkadaş çevremden şöyle anlatılmıştır.

"kanka adamlar oturup sohbet ediyormuş. sonra aralarından bir adam köyün çeşmesine su içmeye gittiğinde bir de ne görsün cinler toplanmış çeşme başında halay çekiyor. adam bunu görünce aklını kaybetmiş"

yine aklıma geldi bir kaç tane daha hatta birini askerlik zamanlarımda, bir askerlik arkadaşım anlatmıştı bizzat kışlada başına geldiğini iddia ederek.ki anlattığı zaten yine meşhur cin hikayelerinden.

"abi sana bir şey soracağım, ben dün gece arkada incir ağacına işedim tutamadım. sonra gelirken bayılmışım. cinler çarptı beni dedi bende ona, kardeşim seni cin felan çarpmamış bilinçaltında böyle bir hikaye var ona inanıyorsun dedim. sonra ama abi öyle titredim, bir de başım çok ağrıyor bir şey var benim kafamda.beni ele geçirdiler dedi. ben askerlik yapamam abi. hayatım alt üstü oldu öyle oldu böyle oldu dedi. oğlum yemekhaneye geliyorsun yemek yiyorsun,nöbet tutuyorsun,eğitime katılıyorsun,kantinden alışveriş yapacak hesabı kitabı da yapıyorsun da askerlik mi yapamayacaksın dedim ve o sıra içimden şöyle düşündüm (ulan askerlikten yırtıcam diye sığındığı şeylere bak dedim. tamam bir insan aşırı muhafazakarlığa kapılıp körü körüne saplanır da bunun yaptığı düpedüz salak yerine koymak. o yüzden ben ne anlatsam yola gelmez tabip albay'a yönlendireyim ağzının payını verir.zaten bölük yüzbaşısı da buna kıl oldu bir kaç hareketinden dolayı bu gidişle sürecek bunu diye düşünüp) oğlum tabip albaya git derdini anlat küfür etmezse iyi dedim. gitmiş anlatmış oğlum senin bir şeyin yok ama çok istiyorsan sevk vereyim demiş.tamam komutanım gideyim demiş. geldi bana abi sevk aldım gideceğim hastaneye dedi. ucuz yırtmışsın tabip albay'dan dedim. sende ya migren vardır ya da epilepsi ama büyük ihtimal migren çıkacak dedim çünkü hiç aramızda düşüp de nöbet geçirmedin. oradan bir arkadaş atıldı hemen, valla bizim oralarda böyle cin olayları oldu hocaya götürdük dediğin gibi nöbet felan geçiriyordu felan diye. üflettik düzeldi dedi. peki dedim. o hoca sizden para aldı mı diye sordum. evet dedi arkadaş. geçmiş olsun dolandırıldınız dedim. madem allahın ilminden istifade ediyor ne diye para alıyor bu adam diye düşünmediniz mi hiç deyince arkadaşlar sustu tabi.sizi psikolojik algıyla telkin etmiş hepsi bu dedim. neyse bu bizim oğlan gitsin hastaneye anlarız ne varmış kafasında dedim. bu gitti geldi sonuçları getirdi. baktım, öyle tıbbi bilgim yok ama az çok yorumlayabiliyorum. beyindeki çok ince kılcal bazı damarlarda tıkanma anlamında bir şey yazıyor. bu sonuçtaki terimleri araştırdım gizli kapaklı soktuğumuz akıllı telefondan.sonuç migreni işaret ediyordu. " sonuç kafasında bir şey var doğru,onu etkilemiş ama askerliği yapılmaz hale getirmeyen migrenin "cin " olarak algılanması hadisesi gibi 2000,3000 sene önceki insanlarda bazen kımız ile bazen de böyle rahatsızlıklara "bunu cin çarpmış" , "içine şeytan girmiş" diye adlandırıyorlardı. şu an çarpacak tek bir cin var o da "alkollü cin". ayrıca bazı bilimsel bulgular var araştırın, işerken bayılma olayı söz konusu olabiliyormuş doğal olarak ama bunun cinle alakası yok daha düzgün bilgi alabilmeniz için araştırın diyorum.
muhtemelen hristiyanlar ya da museviler de kendi kendie böyle paranormal şeyleri yaşadıklarını zannedip birbirlerine anlatıyorlar sonra da bizim yani sizin nas Felak okuduğunuz gibi onlar da kendi ritüellerin dualarını okuyup geçtiğini filan söylüyorlardır.

dinler insanların korkularından faydalanır.
Dinlerken önemsenmeyen dalga geçilen akşam karanlığında boş bir sokakta tek kalınca aklına gelen ve dualar ede ede yürüten hikayelerdir.
(bkz: cine 5) haha haha haa ııı noluyo lan ııı!!!
(bkz: çarpan entry)
(bkz: korkuyorum)
yeni yetişmelerde din şuurunun, güzel ahlakın ve din kültürünün gelişmesine hizmet etmektir(!)... çocukları hurafelerle cin çarpmışa cevirme teknikleridir.
milli eğitim bakanlığı yayınları arasında olan, geleneksel çin hikayelerinin toplandığı ilginç kitap...
hikayelerin çoğunun cinler ve perilerle ilgili olması daha ilginçtir.