bugün

entry'ler (13)

ruh adam

Bu romanı okumadan önce şu üç romanı okumanız gerektiğini düşünüyorum. Bozkurtların Ölümü-Bozkurtlar Diriliyor-Deli Kurt bu üçünden sonra ruh adamı okumalısınız. Ben Ruh Adamla başladım sonrasında diğerlerini okudum ancak aralarında ciddi manada bağlantılar var.

--spoiler--
Her kitabın sonu neredeyse aynı bitiyor. Baş karakter sevdiği kadın için sonsuza gidiyor. Bozkurtların Ölümünde böyle bir şey yok zaten Bozkurtlar Diriliyor romanı Bozkurtların Ölümünün devamı olduğu için onun sonunda oluyor.
--spoiler--

Ruh Adama gelince ağır ancak mükemmel bir romandır. Herkes okumalıdır içinde çok zekice sözler vardır:
------------------------
-Niçin seversin Güntülü?
+Sevginin niçini olmaz ki efendim… Düşünsem belki makûl bir sebep bulabilirim. Fakat bu hakikî sebep olmaz. Çünkü biz önce severiz. Sonra sevdiğimiz şeyin güzel taraflarını bulmaya çalışırız. Bu da hodbinliğimizden doğar efendim.
-------------------------

Bana insanlardan mı bahsediyorsun? insanlar mazide ve tarihin yaprakları arasında kaldılar. Bu gördüklerin birer karikatürden başka bir şey değildir...

Askerlik öldü general! Sinsi siyasetçilere sırf üniformalı oldukları için asker diyemem!

Senin herkes dediğin kalabalık içinde cahilleri, hainleri, budalaları bol bol barındıran bir kuru gürültüdür. ... Çünkü herkes dediğin şey bir hayvan sürüsüdür.

ünlülerin isimlerinin ingilizceleri

Arkadaş ortamında yapılırsa çok eğlenceli olabilecek isimlerdir.
Nurgül Yeşilçay- Lightrose Greentea
Acun Ilıcıalı-World Fromspa(Emin değilim)

milliyetçi hareket partisi

Beyaz Çorap Hareket Partisi olarak isimlerini değiştirebilirler. Nihâl ATSIZ'ıda ülkücü sanıyor bunlar... Tartışıyorum adamla Nihâl ATSIZ'ın hiç kitabını okudun mu diye soruyorum. Hepsini okudum diyor.. Yok artık arkadaş "Ne Yaptığını Bilmeyenler" makalesini okumamış yada biraz okuduktan sonra daha fazla görmemek için sayfayı atlamıştır..

Makaleyide şuraya ekliyeyim:

Artık “anarşist” diye adlandırılan komünistlerin duruşmaları ilgi çekici bir şekilde sürüp gidiyor. Türkiye’yi yıkmak için kurulup adına “Dev-Genç” denilen teşkilatın başkanı, duruşma sırasında, perişan ruh halini anlatan sözler söyleyip davranışlarının manasız olduğunu kabul etti. 21 Mayısçılardan olduğunu öğrendiğimiz Yusuf Küpeli’de aşağı yukarı aynı şekilde konuştu.

Anlaşılan şu: Bu gençler sosyal hastalıklara karşı aşısız oldukları için kendilerine zerkedilen yabancı emel mikroplarına dayanamayıp hastalanmış, ne yaptığını bilmez kişiler olarak yabancı düşüncelerin aleti haline gelmişlerdir…

Bu dayanıksızlık yalnız genç anarşistlerde değildir. Biraz daha geriye bakınca görülen manzara aynıdır. 27 Mayıs hareketi denen ve sözümona devleti kurtarmak için yapılan ayaklanmanın devlet yönetimine getirdiği 38 kişiden 3 tanesi bugün vatan ihanetinden yargılanmaktadır: kültür ve fikir meselelerinde elifi görse mertek sanan Cemal Madanoğlu, Askeri katip irfan Solmazer ve eski Piyade Yüzbaşısı Numan Esin.

Yine bu 38 lerden Ebedî Senatör Ahmet Yıldız, karakol ve bankaların basıldığı, dükkanların yağmalandığı, bir polisin ölüp birkaç subayın yaralandığı anarşik 16 Haziran hareketi için “ayaklanma değildir” demişti.

Yine, 38 lerden, MHP üyesi ve eski Jandarma Yüzbaşısı Ahmet Er, seçim propagandası yaptığı sırada Türkiye’ye nizâm-ı Muhammedi’yi getireceklerini söylemişti.

Demek ki Türkiye’yi yönetecek olan 38 kişiden 5 inin fikir yapısı bu idi. O halde zavallı Sultan ibrahim’in suçu ne idi ?

Aynı madalyonun öteki yüzündeki manzara da daha az acıklı değildir: 28 Mayıs günü, Ankara’da öldürülen Ali Balseven’in başına gelen iş yine sosyal hastalıklara karşı aşısız bir güruhun marifetidir: 1948 Maraş doğumlu olup sıkıntılı bir hayat mücadelesinden sonra Ankara Ziraat Fakültesine giren ve gözüpek, katıksız Türkçü bir genç olan Ali Balseven Milliyetçi bir partidir diye MHP ye girip bu partiden, Türkçü olmadığı kesinlikle anlaşıldıktan sonra çıktığı için üstüne çektiği düşmanlıklar sebebiyle ve kahbece öldürülmüştür.

Balseven’i öldürenler bir kere nâmerd insanlardır. Merd olsalardı silahsız bir kişinin üzerine silahlı bir kaç kişiyle saldırmaz, görülecek hesapları varsa onu eşit şartlarda erkekçe vuruşmaya çağırırlardı. Sonra bunlar kuşbeyinli yaratıklardır. Bu davranışın kendilerine bir şey kazandırmayıp çok şey kaybettireceğini, Balseven gibi düşünenlere ise çok şey kazandıracağını düşünememişlerdir. Onlara hatırlatalım: Türkçülük kolay iş değildir.

Geceleyin köşe bekleyip bir kişiye birkaç kişiyle saldırmak gibi rezaletlerin Türkçülükte elbette yeri yoktur. Türkçülük sözünün eri olmak, ettiği yemine sadık kalmak ve yalan söylememektir. Türkçü taviz vermez ve politika yapıyorum zannı ile “biz Yahudi aleyhtarı değiliz; çünkü onlarla hiç savaşmadık” gibi gülünç sözler söylemez. Türkçülük makam hırsı ile bağdaşmaz.

Başkanlık vasıflarından mahrum insanların başkalarını kötüleyerek liderlik davası gütmeleri, hilekâr daltabanların oyuncağı olmaları kadar acıklı durum yoktur. Başkan olacak adamın bütün ömrü dimdik geçmiş olmalı, mazisinde kendisini küçük düşürecek bir zaaf bulunmamalıdır. Vaktiyle kendisini sorguya çekenlere “Hatamı anladım. Beni affetmenizi istirham ederim” diye mektup yazanların liderlik davası Don Kişot cakasından başka bir şey değildir. Böyle liderler ilk seçimde silinmeye mahkumdur.

Yüksek tepelere kartal da çıkar, bazen yılan da çıkar ama kartal yükselerek, yılan sürünerek çıkar.

Ötüken Dergisi, 17 Haziran 1975

komagene

Haftada 2-3 kere yiyorum buradan çiğ köfteyi ama acı olmuyor lan yeterince bir de biberlerinin bazıları tatlı oluyor.

yazarların oğulları olursa koyacakları isimler

Urungu koyardım galiba ya da Taçam koyabilirim.

(bkz: Bozkurtlar Diriliyor)

profesör yazamamak

Başlığa yazarken bile googleye baktığım sorunsaldır. Zamanında himymde Ted Mosbyninde yaşamış olduğu sorunsaldır.

http://2.bp.blogspot.com/...0/professor_ted_mosby.png

far cry 3

Alalı iki yıl olduğum bilgisayarımda yüklü duran ancak hala bitirmediğim aksiyon dolu oyundur. Hele arabayla düşmanların arasına girip onları ezmek... Anlatılamaz bir duygu

almanca

ich bin vikvikviktordan ileriye gidemediğim dilciktir. Lanet artikeller

gizlice kürdili hicazkar şarkıları dinleyen türkçü

Kimmiş o ? Tez kellesi vurula!! Türkçülük yeminine "K*rt şarkıları dinlemek yasaktır" felan mı eklesek ?

cin hikayeleri

Dinlerken önemsenmeyen dalga geçilen akşam karanlığında boş bir sokakta tek kalınca aklına gelen ve dualar ede ede yürüten hikayelerdir.

o ses türkiye de rap söyleyen tip

iticidirler. Rapin underground olduğunu söyleyip rant peşinde koşarlar. "Overground olsun yavv hep mi fakir kalıcaz" muhabbetide yaparlar

onbaşı sançar

Sançar bas kahkahayı çınlat Tanrı Dağından...

--spoiler--
Ölümüne çok etkilendiğim Bozkurtların Ölümü romanı karakteridir.
--spoiler--

kilo vermek

Verilemez verilmesi teklif dahi edilemez. 1 ayda 30 kilo verdi haberlerini okuyup heyecanlanırsınız ama yok olmaz.