bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  cezanın tüm türkiye ye rap in ne demek olduğunu göstereceğini umduğumuz albümdür.
  4 -1 ... pilotmont
 2. 2.
  Sezen aksu ve yabancı featlerle mukemmel bir album olacak.Bu ay ıcerısınde cıkması muhtemel.Sureklı ertelenmesı cezanın sesındekı problemlerden dolayı.Aslında ıyı oldu guzel featler eklendı beatlerın cok saglam oldugundan soz edıyorlar.Sabırsızlıkla beklenen album...
  1 ... haznedaroğlu
 3. 3.
  bu albümden önce cezanın maxi single'ı cıkıcak. sanırsam 3-4 parça olacak.
  1 ... pilotmont
 4. 4.
  ceza-fan sitesinde albümün gecikmesi adına yapılan açıklama aynen şöyledir;

  Uzun bir bekleyişten sonra nihayet Ceza'nın Yerli Plaka albümünün kayıtları bitti.Bu Albümün başına aklınıza gelebilecek her türlü aksilik geldi...Önce Ceza'nın ses telleri problemi uzun bir ara vermemizi gerektirdi.Arkadan kar kış derken bir ayın üstünde zamanı da öyle harcadık...Bunun yanısıra albümde düetleri olacak çok değerli sanatçıların biraraya getirilmesi ve kayıtları için zamanlamaların ayarlanması ciddi bir zaman kaybına neden oldu.Birçok şarkı Ceza'nın sizlere olan saygısından dolayı çok ince elenerek defalarca üzerinde çalışılarak yinelendi. Birçok şarkı ya değiştirildi ya da albüm dışı kaldı. Ceza'yı tanıyanlar ne kadar mükemmelliyetçi ve titiz olduğunu bilirler.Ceza'yı Ceza yapan en büyük özelliklerinden biri olan titizlik albüme tamamen yansıyınca bu gecikmelerin de önüne geçmek tabi ki mümkün olmadı. Zaten karar verilmişti.Acele,"haydi geciktik" diye detayları atlanmış bir albüm olmayacaktı "Yerli Plaka"...Tüm baskılara ve sıkıştırmalara rağmen Ceza içine sinmeyen tek nota , tek söz bile koymadı albüme.Geciksin ama bir adım ileride gerçek Ceza lezzetinde albüm olsun istedi Ceza ve bunuda bence çok ama çok fazlasıyla başardı. Aksilikler kimi zaman hepimizi (sizler de dahil) ciddi olarak isyan etme seviyesine getirdi... Sinirler bozuldu, yeniden düzeldi ama hepsi albümün en iyiyi yakalaması içindi.

  Hepimiz albümle yattık albümle kalktık. Her dinlediğimiz yeni parça ile resmen dağıldık. Benim, sizlere bu albümle alakalı olarak söyleyeceğim tek bir söz; bu albümde en az 4-5 albüme çıkış parçası olabilecek sayıda mükemmel şarkılar var. Her parça için günlerce, gecelerce sabahlara kadar kayıtlar yapıldı. Mixlerde ve kayıtlarda en ufak hataya yer vermemek için Digitolia Stüdyoları 7/24 saat hizmette sınır yoktur felsefesi ile stüdyo tarihinin en mükemmel albümüne imza attı.Sana buradan özel teşekkürler Ayhan Sayıner.Bu Albüm için o kadar çok insan seferber oldu ve emek verdiki ben sayılarını unuttum. Albümü elinize aldığınız da kapağından kitapçığına, kitapçığından ses kalitesine dahi Avrupa standartlarından çok daha ileri ve kaliteli bir albüme sahip olacaksınız. Şarkılara gelince , bence bu albümün asla bir çıkış parçası yok! çünkü; şarkıları birbirinden ayırmak neredeyse imkansız... Hepsi sizi değişik yerlere alıp götürüyor. Bu albümde Ceza'nın hayat hikayesinden, felsefesine, hissettiklerine çok daha yakınlaşacaksınız. En önemlisi benim fikrime göre çok büyük dikkatle hazırlanmış parçaların arasında en sevdiğinizi bulmanız mümkün olamayacak. Her parçada değişik lezzetler bulacaksınız. Hepinizden şu anda tek laf duyuyorum: "Herşey iyi güzel de arkadaşım nerede bu albüm , ne zaman çıkacak ?" Bunun cevabı için Hammer Müzik insan üstü bir gayretle çalışmakta... Albüm Almanya'ya mastering için gitti. Masteringden dönüşte Kültür Bakanlığı işlemleri hızlanacak. (Kültür Bakanlığı işlemleri hergün yeni mevzuat çıkardığı için devamlı uzamakta)... Ve... Nihayet umduğunuzdan daha kısa bir süre sonra Yerli Plaka elimizde olacak.
  ... haznedaroğlu
 5. 5.
  türkiyede illerin trafik kodlarıyla başlayan, taşıtların görülebilecek şekilde ön ve arkasına asılan levhalardır. il trafik kodundan önce mavi boyalı alanda "tr" yazıyorsa yerli plakadır. aksi taktirde yabancı plaka olmaktadır.
  ... only.4.that
 6. 6.
  artık çıksa da ceza bu kadar zaman ne yapmış bir görelim dediğim albümdür. sago askerde olmasına rağmen 2 ep ve bir albüm çıkarmasına rağmen * cezanın bu süre zarfında sadece bir singlela yetinmesi ve albümü sürekli ertelemesi sagonun son ep sinde 'albüm dediğin nedir lan' sözlerine neden olmuştur.
  umarım başarılı bir albüm olmuştur ki bizim de ceza için söylediğimiz 'artık piyasa oldu,nerde o eski tarzı' sitemlerimizi boşa çıkarır.
  ... komplikasyon
 7. 7.
  ceza 'nın ses tellerindeki rahatsızlıktan ve albümdeki düet yapan sanatçıların hepsini teker teker stüdyoya sokmak güç olduğundan ötürü; uzun bir zamandır çıkmasını beklediğimiz ne yerli plakaymış dediğimiz ceza' nın çıkacak albümü.
  ... dreamshower
 8. 8.
  işte albümün playlisti ;

  01 KEMERiNi BAĞLA
  02 YERLi PLAKA
  03 GELSiN HAYAT BiLDiĞi GiBifeat. SEZEN AKSU
  04 ŞAŞKIN OĞLAN feat. AYBEN
  05 SEN OYNA DiLBER Remix
  06 DARK PLACES feat. TECH N9NE
  07 ORIENTJAZZfeat. Samy Deluxe, Afrob& Sahtiyan
  08 EFKAR PERDESi
  09 HADi BiZE BAĞLAN feat. Eko Fresh, Killa Hakan, Summer Cem
  10 FARK VAR
  11 GECE GÜNDÜZ KARIŞMAZ
  12 PUSULAM YOK feat. Alaturka Mavzer, Mihenk Taşı, Emre
  13 ÖNCE KENDiNE BAK
  14 GENE ELDE MENDiL FeatSahtiyan & Yener
  15 ACI BiBER
  16 HiZA VE NiZAM YOK
  17 NE BENiM
  1 ... dreamshower
 9. 9.
  yerli plaka albüm kapağı

  http://img124.imageshack.us/img124/8262/ceza2ej4.jpg
  ... dreamshower
 10. 10.
  yılın en iyi türkce rap albümü olucağına inandığım albüm, ayrıca albüm için cekilen klip resimlerinde hummer jip gören ''bling bling hiphop'' tanımı yapan arkadaşlar için söylemek istediklerim, klip bi asansor şeklinde imiş ve asansor yükseldikçe etrafındaki insanların coğaldığı, alçaldıkça hepsinin kaybolduğu bi klipmiş... * ** *

  edit:dinledim albumu, 'rapstar' çok daha güzeldi.
  3 -1 ... undergrounder