bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  çekememezlik.
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  insanı yiyip bitiren bir duygudur kıskançlığın masum olmayan halidir
  3 ... nemesis
 3. 3.
  haset bir bünyeyi ele geçirdiğinde,o bünyenin kendi başını yemesine sebep olur..demek ki tanım neymiş;yarattığı mutsuzluk nedeni ile ruh ölümüne yol açan iç savaş.
  1 ... panapa
 4. 4.
  genellikle kıskançlıkla karıştırılan kelime. kıskançlık 3 kişi arasındadır: sevgilini bir başkasından kıskanırsın. haset ise başkasının sahip olduğu şeylere sahip olma veya onun sahip olduğu şeyleri elinden alma isteğidir.
  ... pucca
 5. 5.
  haşet olanı samsun da baya ünlü bir kırtasiyenin adı. çiftlik caddesinin başında olduğu için bir çok insanın buluşma yeridir.
  ... witch
 6. 6.
  (bkz: haşet in önünde buluşalım)
  2 ... redwire
 7. 7.
  insanın benliğini yavaş yavaş bitiren, onu kendine yabancılaştıran, her türlü kötü davranışın temelindeki sapkın düşünce, hastalıktır. bununla birlikte pek çok hastalıklı yapıyı da beraberinde getirir. kuruntu * güvensizlik, agresiflik, şiddet eğilimi denebilir. insanların buna bu kadar boğulmuş olmaları ve bu kadar bilmeden yaşamaları, sürekli birilerini kusur arayarak, sinir olarak incelemeleri gerçekten huzursuz edici ve üzücü.
  3 -1 ... seftalicekirdegi
 8. 8.
  Kıskançlık, çekemezlik.
  1 ... linka
 9. 9.
  kıskançlık ve çekememezlikle ilgisi olmayan duygu.

  kıskançlık rekabeti getirebilir, olumlu bir tarafı vardır. çekememezlik de belki kıskançlıkla aynı sonuca ulaşabileceğinden az biraz masumiyet yüklenebilir. haset bunların yanında sütten çıkmış kara kaşıktır. ah ne ibnedir o var yaa!

  net bir tanım olsa şurada dileğine karşılık:
  haset, bende yoksa onda da olmasın ve hatta, bende olsun onda olmasın hissiyatıdır. (tehlikeli d'mi?)
  2 ... benn v2
 10. 10.
  bu duyguyu, çok daha doğrusu hastalığı, taşıyan insanlardan korkulur.
  gözlerinin değdiği hiçbir şeyin size hayrını gördürmeyecek denli güçlü bir negatif enerjiye sahiptirler. (rahmetli babaannem "göz haset dağı devirir" derdi.) itinayla korununuz ve sakınınız.
  1 -1 ... ashtarte