1. 1.
  lasse hallström un yönetmenliğini yaptığı, heath ledger, sienna miller, jeremy irons, lena olin, gibi oyuncuların yer aldığı ve rivayete göre kısmen gerçek bir hikayeden alınan ve 18.yy'da Venedik'te geçen bir film... efsane casanova'nın kendisini istemeyen kadına aşık olmasını anlatır. boş zamanınızı eğlenerek değerlendirebilmek için izlenebilir.
  1 ... tutunamayanlardan
 2. 2.
  hala eskişehirde gösterime girmeyen film
  ... pandora
 3. 3.
  içerisinde hoş venedik görüntüleri barındıran,para verip sinemada izlemeye değmeyecek ama boş vaktiniz varsa zaman geçirmek için izleyebileceğiniz bir film.
  1 ... a dying wish
 4. 4.
  filmde casanova'nın o çekicilik ve yakışıklıklılık yönü, karakteri canlandıran heath ledger'le pek ön plana çıkmamasına rağmen italyan kızlarının casanova'ya verme arzusu beni dumura uğratmıştır. filmi izledikten sonra italyan kızları gözümde seks düşkünü bol şehvetli hatunlar olarak yerini almıştır ve ben bu aç kızlardan dolayı ilk yurtdışı seyahatimi venedik'e yapma kararı almışımdır.

  yıllar sonra gelen edit: ilk yurtdışı seyahatimi italya roma ya yapmış ama havalanından da çıkamamışımdır. Olsun be transfer de sayılır. 01.07.2008
  4 ... leoking
 5. 5.
  Hayatının son 12 yılında Kazanova kütüphanecilik yaptı...
  3 ... demolay
 6. 6.
  hayat mektebinden tüm dersleri en arka siradan izlemesine ragmen basariyla mezun olan bir arkadasimin, ilkokul bitirme müsameresinde casanova rolü icin komsu annesine diktirdigi seffaf bir maske olacakti, - sahi n'oldu o? - casanova'nin istikrarli basarisinda bu maskenin cok büyük bir rolü vardi demisti arkadasim, casanova casanova'liginin yaninda usta, dünyaya gelmis saygin hirsizlardan biriymis de o öyle jiklet, bonbon degil, ruh calarmis, kisilik calarmis, dünyanin dünyanin en güzel adami olsun, derdi, kralin kizinin koynunda kahraman isyanci, köylü kizin dudaklarinda 'güclü prensim' olamiyorsa, grafik bakimindan degerlendirildiginde birak casanova olmayi, bizim kadayifci pipisiz ahmet bile olamaz, ama cirkin bir adam gayet de casanova olabilir. casanova cirkinligini gizlemek icin onun fikrince hep bir maskeyle dolasirmis.
  caldikca güzellesen stravinsky beyefendiler gibi...
  1 ... tatyos
 7. 7.
  canım isterdi güzel kadınlarla sevişmek,
  alırdım istediğim güzel kadını yatağıma,
  süzülürdü o güzel kadınlar kollarımda,
  anladım ki güzellerle sevişmek değil mutluluk...

  ne kadar zamanımı çaldı gerçek mutluluğu anlamak,
  oysa basit bir kadındaymış mutluluk,
  ve sevişmekten daha asilmiş,
  anladım ki sevdiğinle sevişmekmiş mutluluk...
  2 ... psikopat civciv
 8. 8.
  *bir prezervatif markası.
  1 ... replica
 9. 9.
  gerçek adı Giacomo Giralomo Casanova olan 1725'te venedikte dünyaya gelen çapkın yazar.
  (bkz: Aşk adamı)
  2 ... felis is back bitch
 10. 10.
  tam adı Giacomo Giralomo Casanova olan maceracı, yazar ve çapkın kişidir. soyadını biyolojik babasından değil annesinin kocasından almıştır. kadınların gönüllerini fethetme becerisi dilden dile dolaşır ve 122 kadınla yattığı söylenir. evlilik dışı dünyaya geldiği için orospu cocugu yakıştırması yapılabilir. pipisinin 12 cm olduğu söylentiler arasındadır. ufak pipili erkeklerin onemli olan boyu degil islevi avuntusunun kaynağının casanova olduğu düşünülür. hatıralarına göre bekaretini 16 yaşında 3 kişilik ilişkide kaybetmiştir. kişilerin cinsiyetleri hala tarihin tozlu sayfaları arasında gizli olabilir. casanova'nın kadın ilişkilerinde başarılı olma sebebi gay ruhuna sahip olması olabilir, şahsi düşüncemdir.
  3 ... biyolojik baba