bugün

gece gece neden akla geldiği anlaşılamamış süper meyve suyu.
Bir anda serinleme ihtiyacı hissedilir ve dolaba bakılır. 2 kutu görülür ve hiç şüphesiz alınıp içilir. 3 kutu görülürse 3 kutu alınır, 4 görülürse 4... ve tadına asla doyulmaz. her içildiğinde akla ilkokul yıllarını getirir. kantinden alıp içtikten sonra okul bahçesinde kutusunu patlatmayan yok denecek kadar azdır.
Hiçbir zaman pipetin poşeti meyve suyu kutusundan kopmaz. Pipeti zor alırsınız...

Ama biz onun bu halini sevdik. Biz onu böyle sevdik...
aslanlı olanını arada bir marketten alıp odamda gizlice içtiğim içecek. 40 yaşına gelsem de içeceğim sanırım.
biz tamek aroma fln bilmezdik. capri sun lâ büyüdük olm biz.
bunu önce hüpletip sonra gümleterek geçti bir neslin çocukluğu.

karabasan gibiydi pezevenk.
kaykaylı çocuk figürlü olanın kafa yapıp triplere soktuğu içecek.
safari fruits olanı bir harika, çocukluğumdan beri aynı tat. Teşekkürler capri sun.
Ananaslısı vardı çok hoş, kuzenim bardağa dökerek içerdi ama hep o pipeti koyup sıkarak dökerdi.
ulan çocukken de pipeti sokamazdım büyüdüm halen daha sokamıyorum. daha doğrusu insana yakışır bir biçimde sokamıyorum. ya arkadan delip geçiyor ya da yanından fırlıyor. pipet olmadan da içilmiyor meret.
Okula giderken ve çocukluğumda her çeşidini içtiğim hâlâ da içmeye devam ettiğim içecektir. Hayır bağımlı değilim.
beni her zaman çocukluğuma götüren içecektir. pipet ile olan savaşımız unutulmazdır.
görsel

Hâlâ piyasada olan...

Beni ilkokul çağıma götüren içecektir. Patateslinin, sosislinin yanında... Ulan be, ne çabuk geçmiş vakit. Sanki 50 yaşındaymış gibiyim bu konularda. 10 yıl öncesini çok özlüyorum.
bulunduğum yerdeki şok mağazalarında bulabildiğim muazzam içecek.
çocukken içip içip sapıttığımız meyve suyudur. bunu içip camdan okulun arka bahçesine tükürme yarışı yapardık. hey gidi..
iste bunlar hep kanser dedigim icecek markasi.
Kapri kapri sun,
Kapri kapri kapri sun,

Diye 90'lı yıllarda bir reklamı olan güzel içecek.

Duygulandım bak.

Yaşı küçük sözlük veledleri bilmez.
tadı iğrenç olan ama hep içilendi. kutusunu züktüğüm hiç sevmiyorum seni. evet.
Önce hüplet sonra gümlet olan sloganı yüzünden çoğu çocuk sakat kaldı. Patlamıyor lanet olası.
Büyük bi mutlulukla içilir sonuna gelince ucundan çekilip içinde ne varsa güzelce hüpletilir. Herşey bittikten sonra yere güzelce konulur ama bi türlü patlamaz. Pipetle defalarca şişirilir patladıktan sonra pis pis sırıtarak çöpe atılır. Özletti.
(bkz: önce hüplet sonra gümlet)

ben çocukken bunu hep yanlış yapardım.

önce gümletirdim, sonra da haliyle hüpletecek bir şey bulamazdım.

güzel günlerdi vesselam.
şimdiye kadar hiç içmediğim ürün.
iki fırtta biten, en sevdiğim meyve suyu. büyük versiyonu yok mu ya bunun?
Her içtiğimde veya gördüğümde hala aa çocukluğumuz diye muhabbet açan efsane meyve suyu markası.
ilkokulda tostun yanına, dışarda oyun arasında az içmemişizdir.
Anılar anılar...
efsane soğuk meyve suyu.