bugün

entry'ler (1449)

çemkiren kezo

sigarayla karışık merserize kazak esanslı ter kokusu geldi bile burnuma.

babanın yaşlandığını fark etmek

bugün yüzüme tokat gibi vuran durum. annemi de çok severim ama oldum olası babacıydım ben. boyu kısadır babamın ama tam bir cep herkülü. eli ağırdır ama ne anneme ne kardeşlerimle bana daha elini kaldırmışlığı yoktur. 99 depreminde uyanıktım ben. annem babamı deprem oluyo diye uyandırdığında ilk iş bizim üstümüze atlamıştı babam, tavan falan çökerse diye bizi korumak için.

o dağ gibi adamın yavaş yavaş sağlığının bozulmaya başladığını duymak boğazımı düğümlüyo. bi kulağına cihaz takmışlar işitme kaybı varmış. annem anlatırken "e yaşlandı artık" diyince bi kaç saniye boş boş karşıya baktım.

birinin entrysini gördüm bunları yazmadan önce. onlardan önce ölme isteğinden bahsediyordu. gerçekten düşününce nasıl dayanırım yokluklarına diye,nefesim kesiliyo. allah başımızdan eksik etmesin hiç birini.

31 yaş sendromu

3 ve 1'i yanyana görünce gelen gülme hissi.

geceye bir tweet bırak

https://x.com/KatfarTR/status/1849490595267457177

görsel

yazarların intihara en yakın olduğu an

yıllar önce bi dönem depresif nöbet diyip ilaç vermişti daktır. ilaçlar işe yaramak yerine daha kötü yaptı beni. psikolojik şiddet gördüğüm bi döneme denk geliyor. kendimi bi arabanın önüne atarken falan görüyordum rüyamda sürekli. evden dışarı çıkamıyordum. insanlar sanki bana bakıp aralarında konuşuyor gibi geliyordu. ama geçti çok şükür. kendimi zorladım biraz ama aştım.

geceye bir tweet bırak

bayılıyorum azerilere ya.
https://x.com/ters__e/status/1848695316918194551

bacakları karna çekerek yatmak

gaz sancısı çekenler için birebirdir.

kızılcık şerbeti haluk

agresif hareketler sergileyen acilen silkelenmesi gereken bir karakter.

sözlük yazarlarının dinlediği şarkılar

ıımmh bal bal.
https://open.spotify.com/...wxqZq?si=a0b2822bd41c4f3b

kedi

hepsi ayrı bi dadlı ayrı bi güzeldir. gördüm mü bebek poposu gibi yumuşacık oluyorum. bi şerefsiz de bende var. kurban olurum iyi ki sahiplendim.
görsel

efsane lider adolf hitler

şimdiki almanya hükümetinin israil'e destek verdiğini görse mezarında ters dönecek kaytan bıyıklı.

sözlük yazarlarının kahveleri

görsel
kupa olmayınca evde su bardağına kaldık.

sözlük yazarlarını korkutan durumlar

daha önce karabasan falan görmüştüm ama bir kere bir rüya gördüm. 1 ay sabah ezanını duymadan uyuyamadım.
rüyamda bizim evde ve komşu evde çocuklar vardı. onları korumak için karanlık bi odaya gittik çocukların annesiyle. sonra kadına dedim ki şimdi ben gözlerimi kapatıp yere oturacağım arkamda bişey belirecek gözlerimi açmiycam neye benzediğini söyle dedim. sonra hem rüyamda hem gerçekte kanımın çekildiğini hissettim. bişey geldi odaya. kaburgalarımı kırmasına ramak kalmış gibi sıktı. sonra anlamadığım bi dilde sinirli ve yüksek sesle bişeyler söylemeye başladı. o konuştukça ben de dua etmeye çalıştım. daha önce de böyle rüyamdan dolayı besmele çekmeye çalıştığım oldu ama bu sefer şehadet getirdim. dedim herhalde ölüyorum ben. bi uyandım ağlıyorum. aynanın karşısına gidip baktığımda da omuzlarımda parmak izleri gördüm.
bu ne biçim rüya diyebilirsiniz ama gördüğümde çok korkmuştum.

lanetkel

herkesin bir sırrı vardır. benimki de lanetkel videolarına karnım ağrıyana kadar gülmek. utanıyorum arkadaşlarımın yanında söylemeye bazen ama napalım işte. düştük bi kere bu batağa.
videolarının neredeyse hepsi bel altı şakalardan oluşan hesap.

20 li yaşlarını nasıl mahvettin

kökeni çocukluğa kadar dayanan hadise. ömrüm anamı babamı memnun etmeye çalışmakla geçti. hayır diyememeye alıştım falan. bu kadar yılın üstüne ilk ciddi hayırımı söyleyince yaşadığım rahatlamayı unutamıyorum.

sevgili kanser olunca ayrılmak

sağlam onun bunun çocukluğudur. götü yemeyen sevmesin kardeşim. sevgili başka eş başka diyenler aradaki farkın bir imza olduğunun farkındadır umarım.

sözlük kızlarının şişman çirkin ve asosyal olması

şurda üç beş kişi kalmışken edilecek laf değildir.

görsel

filiz kemal

Salak arkadaşım yüzünden şu sıralar instagram keşfetimi rehin alan, anladığım kadarıyla babasının rehberliğinde şarkı söyleyen,süt dişlerini yeni döken küçük kız. bu yaşta ben olsam çocuğumu bu işlere hiç sokmazdım ama memnunlar hallerinden gibi duruyor.

kamisama hajimemashita

Dalsırık babası millete borcu takıp kaçınca evine haciz gelen gariban esas kızımızın, kaderin cilvesiyle eski bir tapınağa yolu düşer. Burada dünyalar ve yeryüzlerinin en muhteşem tilki iblisiyle birlikte yaşamaya başlar. 2. sezonunu beklerken 3 yıl 3 asır gibi geçmiştir. hikaye çok da iyi ilerlemese de tomoe için beklemiştim. ama değdi mi derseniz ben de bilmiyorum. okuduğum,izlediğim şeylerdeki karakterlere aşık olmak gibi bir huyum olduğu için o dönem aşk gözümü kör etmişti. ama bir şans verilebilir. sırf tomoe için mangasını da biriktirmeye başladım. bakalım paramız kaç bölüme yetecek.

görsel

yazarların nickini seçme nedeni

ilk izlediğimde bu sahneye çok gülmüştüm . o zamanki erkek arkadaşımla baya goygoyunu yapmıştık. sonra böyle kaldı. ben de sözlüğü bıraktım zaten.
https://youtu.be/sWqTiz8caoM