bugün

beyin ve sinirlerin dostu, gırtlağın ve ciğerlerin düşmanı.

öksürtüyor allahsız. ama yine de en iyisi işte, aromasına kurban.
Organlara indirgemeden direk tüm vücudun düşmanıdır. Değme marlborocuyu öksürtmüştür. Çok serttir efenim.
evde içilecek sigaradır.
dışarıda çıkar masaya koy anasını bile sikerler.
bir camel natural flavor yeni adıyla camel brown değildir.

ilk çıktığı zamanlarda 1 karton almıştım. ilk pakette "hmm evet iyimiş" dedim. ya sonra? 1 karton bitirdikten sonra anladım ki "ı ıhh olmamış"

şahsen klasik camel'e bile tercih etmem.
Benim gibi astımlıya ağır gelse de , sabah akşam foradil kullanırım yine içerim ben bunu diyerek içtiğimdir. Sper bir tadı var , ne bileyim sigara içmezken anlamazdım bu insanlar neden farklı markalarda sigara içer diye. Psikolojiktir diyordum. Evet psikolojik nedenler de var fakat içim kolaylığı ve lezzet açısından tek geçerim.

Düzenli camel softçulardanım. Ama ara sıra camel black ile aldatıyorum kendisini. Karizması,rengi çok başka ya..

Ayrıca çabuk bitiyor diyor arkadaşlar , evet haklısınız, ancak normal bir sigara süresince içilse, sanırım 1 aya ciğer falan kalmaz yani. Zehir zıkkım olsun efem.
Marlboro black'ten vazgeçmem.
kafasına vurularak içilmesi tadını bi künefe kadar olmasa da, keşkül kadar tatlı kılmaktadır. deneyiniz.
tütünü sıkı sarılmamış bu yüzden sigara çabuk bitiyor birşey anlamıyorsunuz. bir uzun marlbora değil.
içinde bağımlısı yapacak bir madde olduğunu düşündüğüm sigara.

yok aga başka sigara içirmiyor.
üç günde iki paket içtiğim sigaradır. bir haftadır boğazım ağrıyor, nefes almakta güçlük çekiyorum. ben böyle ağır bir sigara görmedim.
ağır sigaradır. sık aralıklarla içildiğinde mide bulantısı yapabilir. ama candır kandır.
camel brown varken camel serisinin en ağır sigarası değildir. üstelik camel box' dan içim, nitelik, fiyat olarak zerrece farkı yoktur.
lucky strike'la tanışınca kendisiyle eskisi kadar haşır neşir olamadığım sigaradır aynı zamanda.
ağırlığından ziyade pek bi tatsız 3-4 tekden sonra boğazı kurutan afedersin sik gibi sigaradır.ağır sigara içinse buyrun;

(bkz: parliament reserve)
uyuşturucu özelliği taşıyan camel'in en güzel sigarası.

bir başlarsanız bir daha bırakamazsınız.
BiR PARLiAMENT RESERVE DEĞiLDiR.
her şey bir tesadüfle başlamıştı. her zamanki tekelime gittiğimde bir winston box istemiştim ki o cevap her şeyi bir anda değiştiriverdi, "abi vinstın gelmeyi beya sana kemıl vereyim bak yeni çıktı kara kara?". tekelciğimin bu şiveli ve sempatik teklifi karşısında dayanamadım ve bir camel black alıverdim. 7 lira fiyatıyla ulaşılmaz olmak isteyen, alımıyla çalımıyla gözleri üzerine çeken bu sigara, hayatımın bundan sonrası için camel ailesinden biri olmamı sağladı. teşekkürler camel, teşekkürler camel black.
en ağır sigara değildir, ama gene de kolay değildir içimi. amma velakin diğer bütün camel tipleri gibi alışınca bırakılamayandır. günün birinde sigarayı bırakmaya hakikaten karar verirsem önce camel black'i bırakmam gerekir. sonrası zaten kendiliğinden gelir.
beni tanıyan insanlara beni tanımlamalarını söylerseniz söyleyecekleri 3 kelimeden birisi olurdu herhalde. başka sigara içemiyorum hede hödö gibisinden laflar etmememe rağmen tarzıma oturmasından dolayı benimle özdeşleşti artık. özellikle paketi mükemmel. içimine laf etmeyeceğim artık çünkü her türlü tütün mamulünü denemiş birisi olarak başka hiçbirşeyden bu sigaradan aldığım hazzı (tad ve doyuruculuk değil bak haz) alamıyorum.
bırakmadan önce, yani bugün, içtiğim sigaradır.

o değilde çoh özledim lan biliyorum bi bok olmaz benden. yeniden başlayacağımı da biliyorum fakat irade testi mi ne o boktan yapmaya karar verdim bugün gece paket bitti biram da bitti, dolapta da yok, 1 hafta dayanabilirsem ben o neşeyle günde iki pakete çıkarırım sigarayı.

bu arada ağır sigara olarak tekelden içenler için kullanımı rahat, ağırlığını hissettiren fakat boğazı yakmayan sigaradır. gece yatmadan önce içmek farzdır.
ağızda bıraktığı tat ve içim kalitesi olarak gayet güzel olan sigara. tek kusuru tütünleri biraz seyrektir.
her yerde bulunamayan sigara.

camel black olmayan bakkal-ı devranın, izzet-i ikramını sikeyim.
Başka bir şey ya. hatta metafor olsunda b'aşk'a bir şey yahu.

polonya'da başladım ben sigaraya, erasmusumun ilk gini bir paket marlboroyla. Hep aradım sigaramı. Anamın maltepesinden bile arakladım. yok ııh. Camel soft içtim uzun süre. Burada da kırmızı marlbora içtim. Murattiler parliament reserve'ler falan.

Bi gün bunu gördüm rafta. Al beni dedi. Aldım.

Ben böyle sigara içmedim aga. Astımlı adamı müptela etti allahsız. Çok güzel be.
Varsın sarılmasın tütünler sıkıca.
Varsın ağır olsun tadı zannımca.
Sende söyle susma bakkal amca.
Camel black için deyu.

içemeyenler bok atmasın gardaş.
çok sağlam sigaradır, günde 6 adetten sonra içmicem daha sigara felan dedirtebilir, kalitedir, öyle winston gibi günde 1 paket içirtmez keser baş döndürtür, dumanı diğer sigaralara göre daha az zararlı gibidir...
camel white'ın, hafif gelmesinden sonra ilk denemede beni kendine bağlayan sigaradır. tatmin ediyor etmesine ama çabuk bitmesine bir çözüm üretilmesi lazım.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar