bugün

parliamentin lacivert paketiyle gönülleri feth eden, albenisiyle sigara içmeyenlerin bile ilgisini çeken parliamentin son halkası. paketinin o mükemmel hale gelmesinin bizim 1,5 aylık emeğimiz sonucunda olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim doğrusu. 6 ytl den satışa sunuldu fakat belirli sayıda paket bastığımız için çok zor bulunduğunu eklemek lazım. sevindirici haber ise daha fazla sayıda yakında yine raflarda yerini alacak olması. anlattıklarımdan şunu çıkarabilirsiniz dışı sizi yakar içi beni ya neyse.
parliament nıgth blue içen bendenizin kutusuna dayanamayarak aldığım, 6 liralık yeni parliament sigarası. nıght blue ile arasındaki tek farkı biraz daha ağır olması. sırf kutu için 1 ytl masraf yapamam kusura bakmasınlar.
acaba internette hiç resmi yok mu diye, meraktan insanın içini yedirtecek kadar güzel paketi olan sigara. güzelmiş yani.
paket dizayniyla fazlaca emek harcanmisa benzeyen parliament firmasinin son ürünü. kutu dizayni disinda icminin de parliament night blue dan daha sert oldugu tesbit edilmistir. fiyatinin alti ytl olmasi ve diger parliamentlerden bir ytl pahali olmasi, bir tiryakinin parliament reserve i tercih etmeyisinin nedeni olabilir. ancak yeni sigaraya baslamis, albenisine aldanmis gencligin favorisi olma niteligini de tasimaktadir.
bir insanın, yalnızca merağı yüzünden bir kereden fazla almayacağı sigaradır. *
içimi diğer parliament türlerine göre daha ağır olan fakat sigara değiştirtecek kadar güzel birşey olmayan parliament modeli. ama o paketi yok mu, o paketi girdi kanıma işte. 6 ytl bayıldım aldım, bir daha da almam.
sahip olduğum webcami hemen kullanayım o vakit;

görsel

paketi tam olarak böyle birşeydir. üzerindeki yazıyı dikkate alınız, sigara içmek öldürür. ben vitrine koymak için aldım.
işte bu sigaradır. Camel e ağır diyen kişinin bu sigaraya ne diyeceğini merak ediyorum, 1 ton mu diyecektir yoksa bu sigara adamı kanser eder mi? Raf fiyatı 6 ytl, verdiği haz paha biçilemez.
üretimi bu yılın 3. çeyreğinden sonra kalkmış sigara.2009 kışında bakkala gidip istediğimde ya bulamam bulduğumdada tekel bandrolü koyu turuncu ve 2008 etkiketlidir.yaşı bayağı genç insanlar bakkalardan istediğinde bakkalın bu sigaranın ağır olduğubu ve az satıldığını bildiği için. ''Kardeşim davidoff vereyim malboro vereyim sana önce hafiften başla diye'' dalga geçer bir vaziyette söylediğinde tav olmuşumdur.ilginçtir ki bakkal sigaranın kalktığını düşünüp toptancıdan yedekleri isteyip tedbir almamaktadır. (bkz: tadı bambaşka)
dün 3 bakkala girdikten sonra bi tekel bayiinde bulabildiğim 6.5 lira olduğunu görünce hastır deyip aldığım sigara.
dün uygulanan zam ile birlikte fiyatı 7.5 lira olmuş sigaram.
ağır bir sigara olmasıyla birlikte winston gibi sürekli içildiğinde sıkmaz. aynı miktarlarda nefes çekerek başka bir sigarayla kıyasladığınızda reserve ün daha uzun sürede bittiğine şahit olacaksınız, gerçekten doyurarak içirir.
son zam ile birlikte marlboro 7 lira, parliament 7.25 lira olmuşken kesinlikle tercih sebebidir çünkü caydırıcı fark ortadan kalkmıştır.

(bkz: quality tobaccos)
sigara piyasasının şu an en iyisidir.
sigarayı azaltmayı düşünenler için birebir sigaradır. hem içimi hem fiyatı itibarı ile.
piyasanın en baba sigaralarındandır lakin fiyatı da çok babadır.
bugün 9.50 liraya aldığım sigara.
dedim abicim at bi parliament reserve. battı balık yan gider.

o değil de, 10 lira verdim, 50 kuruş para üstü gelince hayattan soğudum lan bir an. fiyatını biliyordum ama koydu be abi.
4 ay önce sigaraya başlayan şahsımın vazgeçemediği sigaradır. gerek kutusunun çekici olması gerek koku bırakmaması olsun gerek üst üste 3-4 tane yakınca gayet güzel kafa döndürmesi olsun. hele bir de fonda mihrabım diyerek çalıyorsa şarkıyle beraber yakarsınız bir tane. ahh ulannn yine efkarlandım nerde benim paketim.
tütün değerleri 1 rakamı ile başlayan 8,75 tl olan sigara.
albenisine rağmen bir camel black olmayan sigara.

ayrıca sigara içmiyorum lan banane bu başlıktan.
an itibariyle 9,30 tl olan sigara. amınıza koim
9,50 lira olmuş sigaradır. sigaraya verdiğiniz parayı biriktirseniz bir araba alabilirsiniz derler ya! işte bu sigaraya verdiğiniz parayı biriktirirseniz iki araba alabilirsiniz...
icmeyi birakip koydugunuzda kendiliginden sonecek kadar siki tutune sahip sigaradir.
eski tadını mumla aratan, ancak bu haliyle bile piyasadaki sigaraların en kalitelisidir.
Camel black, davidoff burgundy gibi sert sigara seven bünyeler için biçilmiş kaftandır.
sağlam ciğere sahip olmayı gerektiren ağır sigara. iç iç öldüm.
ağır sigara.
uzun parliament' in yanında parliament sayılmayan sigaradır.
güncel Önemli Başlıklar