Advertisement

 1. 1.
  Bir öğrencinin öğrenimini sürdürebilmesi veya bir kimsenin bilgi ve görgüsünü artırması için belli bir süre devlet veya özel kuruluşlarca ödenen aylık para.
  1 ... italiano
 2. 2.
  ihtiyacı olmayanların daha kolayca kazanabildiği yardım. eee ne de olsa (bkz: para parayı çeker).
  3 ... palta
 3. 3.
  ogrenciye yapilan kutsal yardim. ihtiyaci olan birisine, hele hele egitim gormekte olan birisine yapilan bir yardimdir bu. buyuk bir erdemdir, bu yardimi yapmak. cogunlugunu tenzih etmekle birlikte, sayisi azimsanmayacak kadar cok olan kurulusta, bu is de torpille doner. hem de buyuk kurumlardir bunlar. nasil bir adaletsizlik ki, ihtiyaci olana degil de arkasi olana yardim yapiliyor...nasil bir midedir ki iki kisiye sirin gorunecegim diye, altinda arabasi olan adama burs veriliyor...
  bazi kurumlar ise sartli burs veriyor ki en asagiligi da budur.
  3 ... laz pacino
 4. 4.
  Öğrenciye okul tarafından verilen rüşvet.
  -3 ... kiraze
 5. 3.
  (bkz: başarı bursu)
  (bkz: sporcu bursu)

  bunun yanında sporcu için olanını almaktan son derece mutlu olduğum,hiç kaybetmemeyi dilediğim insanı sevince boğan kazanımdır.
  ... disco inferno
 6. 4.
  ne kadar çok parası olursa olsun yinede basvurulan çıkması için dört gözle beklenen öğrenci sadakası.
  ... lowerkid
 7. 5.
  öğrencilik hayatı boyunca insanın başına gelebilecek en güzel nimetlerden birisidir.zaten adı üstünde burs.geri ödemesi yok yani harika birşey harikaaa.ama haydan gelen huya gider diye birşey vardır.bunu da yaşatarak doğrular kendisi.
  ... wake me up
 8. 6.
  şehir dışında okuyan istanbullu bir öğrenciyseniz*istanbul belediyesinden veya istanbul da burs veren başka bir resmi kurumdan* burs alamazsınız. yapabileceğiniz şey okuduğunuz şehirdeki belediyelerin veya resmi-sivil kurumların peşine düşmektir. ama mesela bu kurumlardan burs alabilmek içinde bu sefer ikametinizin burda olması yada bu il sınırları içindeki bir liseden mezun olmanız şartını koyarlar. insafsızlığın böylesine ne yorum yapacağınızı şaşırırsınız.

  babası asker olan bir arkadaşım anlatmıştı; marmara üniversitesi' ndeki bölücü örgüt sempatizanı öğrenciler, okulun göztepedeki yurdunu ele geçirmişler. yani her türlü eylem, provakasyon gırla gidiyor. bunlar ülkücü tayfayı toplayıp yurda baskın düzenlemişler ve yaklaşık 30 kişi koca yurdu pkk'lıların elinden almış. tabi hepsi ortalıktan kaybolunca bunların odalara falan girip eşyaları karıştırmışlar. pkk'lının tekinin cüzdanından 3 tane burs belgesi çıkmış; istanbul büyükşehir belediyesi, diyarbakır büyükşehir belediyesi ve şimdi adını hatırlayamadığım diyarbakırdan bir kuruluş.

  kendi başıma ve çevremdeki insanların başına gelenlere baktıkça bu oanlara şaşırmıyorum. demek ki bizim devletimize ihanet eden yaranıyor.
  1 ... shalamar
 9. 7.
  arayıp da bulamadığım şey
  1 ... niedy
 10. 8.
  okulun bitmesi gereken zamandan 2 sene sonra icraya gitmiş olduğuma dair bir belge gönderilmesine,paraları yediğim karıların yüzünü bile hatırlamadığımı farketmeme neden olan devlet kazığı.
  ... boxer