bugün

en güzeli başbakanlık bursudur. ohhh tadından yenmez. en son 160 idi. şimdi ne oldu acep?
kıstaslarını araştırıp ona göre başvurulması gerekir, mayıs ayından beri uğraşmaktayım (bkz: olduramadım).
alması zor,bazı okullarda saklaması daha zor hede.
ister 150 ytl olsun ister 50 ytl öğrenci için velinimettir. Hele farklı zamanlarda alınan birden fazla bursa sahipse kişi, hayat onun için daha kolaydır. Tam parasız kaldım şimdi ne halt diyeceğim diye düşünürken yeni yatan bir bursla gelen para kadar sevindireni de yoktur.
öğrencinin geçim kaynağıdır.

not: ihtiyacı alan bir öğrenci için acil burs lazım. bilgi sahibi olan yardımcı olsun lütfen.
(bkz: tübitak bursu)
(bkz: tev)
(bkz: çydd)
referans* olmadan alınması mümkün olmayan.
çoğu zaman referansınız olsa da alamayacağınızdır. unutmayın; herkes eşittir ama bazıları daha eşittir.
imparator olduğunu idaa eden sözlük yazarlarının bile hiç bir şekilde ilgilenmediği(yardımcı olmadığı), mal gibi ortada kaldığım, ne yaptıysamda bulamadığım çilekeş işlemdir.
hemde kendim için aramamış bir ihtiyaç sahibi için yırtınmıştım. olmayınca olmuyor derler ya aslı varmış.
entrylerde oldukça kızgın yorumlar gördüm. başınızdan ne geçti bilmiyorum arkadaşlar ama o kadar da genellememek gerekir bence. şöyle ki, ben de ilkokul 5. sınıftan beri burs ile okuyabilen bir öğrenciyim. şu an da öyle. yoksa eğitimimi sürdüremem. ve bu aldığım bursları hep başarımla aldım. hiçbir tanıdığım ve torpilim yoktu. bazı kuruluşlarda illa ki yozlaşmış durumlar olabiliyor elbet, ama işini doğru yapan vakıf sayısı da azımsanmamalı. özellikle üniversite öğrencisiyseniz yılmadan araştırın. ben de 2. sınıfın 2. döneminde üniversitedeki bursumu ancak bulabildim, ancak şu an onun sayesinde rahat okuyabiliyorum ve vakıfa da minettarım.

kısacası, bursun yokluğu yüzünden ne beyinler ziyan olup gidebiliyor. başkaları da sırf keyfine arabasını yenileyebiliyor. (#12711854)
yazıklar olsun. adil mi? değil. ancak pes edilmeli mi? asla.
üniversiteli öğrencinin büyük bir hevesle başvurduğu ancak siz numaranızı bırakın biz sizi ararız cevabıyla babayı aldığı, alamadığı para yardımıdır.
öğrenci için bazen her şeydir.
hele benim gibi arayıp da bulamayanlar için daha önemlidir.
ihtiyacı olanların yararlanamadığı kolaylıktır. gerçekten ihtiyacı olduğu belgelenebilir öğrenci alamayıp okul zamanı dahi derslerini etkileyecek derecede çalışmak zorunda kalırken bir başkası dört beş yerden alıp bankada araba için para biriktirebiliyorsa söylenecek söz kalmamıştır .
(bkz: yemesi en lezzetli para)
ilk maaşımla beraber her ay bir öğrenciye aylık akbil bedeli olan 70 tl ile vermeye başlayacağım hede. maaşım arttıkça sayı da artacak tabii ki. şunu öğrendim ki öğrenci için büyük-küçük para yoktur. en azından ulaşım masrafı olmaz. bu taktiği de ibb'den kaptım yalan olmasın. her ay 90 lira burs verirlerdi, biz de gider 50 lirası ile aylık akbil doldururduk. böylece verdikleri burs pratikte 40 lira olurdu.
kredi alanların neden başvuramadığıı bir türlü anlamadığım durum. ulan o kredi benim param değil ki ben onu ödeyeceğim zaten. başarılıyım da üstelik vakıf üniversitesinde de ösym bursum var. ben şimdi kyk'dan kredi alıyorum diye neden bir yere burs başvurusu yapamıyorum?
Tarih 20 ekim 2011 oldu ve siz hala devlet parasız yatılılık ve bursluluk sınavı'ndan kazanmış olduğunuz bursunuzu almadıysanız. idarenizi bir kontrol ediniz.
Aylardır bulmak için çaba sarf ettiğim, babamın köstek olduğu halde başvurabildiğim her yere başvurup ama yine de bulamadığım öğrencilerin özelliklede bayan öğrencilerin en büyük desteği.
Diyorum acaba sorun bende mi 3-4 yerden maaş alıp asgari ücretten fazla burs toplayan insanlar var çevremde.
Ben bir tanesine razıyken millet ev geçindirecek para alıyor burslardan arkadaş canıma tak etti artık nedir bu halim sözlük.
(bkz: beleş öğrenim)
bu yıl da burs için çırpınacağım fakat umudumun olmadığı para kaynağı.
genelde öğrencilere okumalarına yardımcı olması için verilen ama büyük çoğunluğunun eğlenceye harcadığı para.
başvurusunda bana çıkması için her türlü palavrayı attığım hede.
yaz donemlerinde tecrube kazanmami ve sigortali islere basvurmami engelleyen, aydan aydan aya alinan toplu paradir.
öğrenciler tarafından 'havadan gelen para' olarak tanımlanır. yemesi çok tatlıdır.
futbol delisi bir erkeğin gs-fb maçı linkini aradığı gibi aradığıdır öğrenci milletinin.