bugün

taze kadayıf alınır. içine fıstık yerleştirerek haşhaşlı börek yapar gibi sarılır. daha sonra * bir tepsiye dizilir tabi önceden tereyağı veya margarinle yağlanmış olacak. üzerine de aynı şekilde dış kısmı yağlanmış çapça daha küçük bir tepsi sıkıca bastırılır. fırında nar gibi kızartılır. aha da budur.
(bkz: burma kadayıf)
yaran bir karma sifati. deatly'nin su siralar 828 puan ile sahip oldugu karmadir.
orjinalini diyarbakırda yiyebileceğiniz kral tatlı. hacı levent tavsiye olunur. ulan ne zaman gideceğim diyarbakır'a diyeneler üzülmesin. ankarada tunazade nin hemen altında minik bi dükkan var ismi şimdi hatırımda değil gitsin muadiline yakını mevcut.
boğa burcu sözlük yazarı için tadından yenmeyen bir karma sıfatıdır.
zall'ın karma sıfatı.
bir sözlük kurucusuna yakışmıyor böyle sıfat. ne o burmalı falan. *
görsel
karma sıfatım. ilk başta pek hoşuma gitmedi ama kadayıfın fotosunu görünce içim eridi.
Ramazandan önce değiştirmem gereken karma sıfatı.
erişildiğinde zall tarafından bir adet burma bilezik + bir dilim kadayıf hediye edilen karma sıfatı. **
pide aldığım yerde açlığında etkisiyle görünce dayanamayıp aldığım tatlıdır.
Bir türlü kurtulamadigim karma, yeter la yeter. Tam geçicek gibi oluyorum hoop bir eksi yağmuru geliyor yine kadayıf yine kadayıf.
Hoş bi karma sıfatı, valla canım çekti.
görsel
insanı açken hâlden hâle sokabilen bir karma sıfatı.
ulaştığım son karmamdır. bir ulu olmasa da oldukça lezzetli bir karma olduğunu söyleyebiliriz.
821'den sonra görülen karma sıfatı. bundan önceki sıfatın olağanüstü olduğunu düşünürsek gidişatın ne kadar boka sardığını daha iyi anlarız. bu karma sıfatlarını bulan arkadaş ne içtiyse ben de istiyorum. aga bu neyin kafası! övüyomusunuz sövüyomusunuz anlamadım amk.
brumalı kadayıf diye okuduğumdur. (bkz: yaran yanlış okumalar) * ulan bruma !
Ya ay annem negzel karma bu. ama ben yer miyim bu kilo aldırma politikalarını? yemem!
bir karma sıfatı olmakla beraber ağır bir tatlı.
Böyle karma olur mu zall?
Sabah sabah canımı çektirttin Lan?.*
burma mültecisi kadayıftır. ayrıca an itibariyle karmamı gösterendir. olmaz olsundur. doğrusunun burma kadayıf olduğunu düşündüğümdür.
içi fıstık dolu, tel tel olmuş, şerbeti az...
en sevdiğim tatlı.
güncel Önemli Başlıklar