yüce manasında kullanılan kelime
uludağ sözlük'ün diğer adı

(bkz: ulusözlük)
bir emir cümlesi. ormanda görülen kurt hayvanına 'ulu' denmesiyle vuku bulur. *
bugün itibari ile dahil olduğum karma ünvanı.
1231 puanla insanda * * * görülen bir karma sıfatı. diğerleri için:

(bkz: ulu karma listesi)
yüce anlamına gelir.bu konuda türkiye'de iki isim akla gelir.birincisi (bkz: mustafa kemal atatürk)'tür.ikincisi bugün ölüm yıldönümü olan,4 nisan 1997'den kaybettiğimiz başbuğumuz (bkz: alparslan türkeş)'tir.
yüce kelimesinin eş anlamlısı.
sözlükde ulaşılabilecek son noktadır. zirvedir.
bu karma sıfatına sahip olunca sözlüğe giriş yaptıktan sonra farkeden hiç bir şey olmuyormuş.

ne bilim şöyle bir sesli hoş geldiniz, bir şey içermiydiniz diye bekliyor insan.
bu karmaya sahip olduktan sonra sözlüğe girişte domates suyu ile buzlu badem ikram ediyorlar. her girişte bu ikramlardan yararlandığım için artık pek bir çekiciliği kalmadı sanki, ne bileyim bir portakallı pekin ördeği, bir dom pierre perignon falan gelmeli artık.
mınaki an itibariyle ulu sıfatına layık oldum ama buzlu badem hakkatten yokmuş.
bu karmaya sahip olunca sözlük sponsorluğunda josh holloway'le ıssız bir adaya düşecektim sözde... kandırmışlar meğer beni, kafamda deli sorular...
kup kuru bişey arkadaş. Al işte "ulu" olduk ne farketti? Sorarım sana ne farketti?! Yahu insan bi tebrik mesajı gönderir. Ya da ne bileyim sözlükte gizli olan ekstra bi kısım açılır. Ekstra bir tema falan gelir. Ama yok. Hiç bi sike derman olmuyor.
1000 sonrası karma değeri. güzelmiş.
Basbakanimiz recep tayyip erdogan a uygun bir lakap.
(Uludağ Sözlük için)Genellikle bir züküme yaramayan şakirt yazarların alabileceği karma değeridir.
sözlüğe gelişimin 3. yılında nihayet kavuştuğum karma derecesidir. tutmayın beni deve kesicem.
bir karma çeşidi.

En son ulaştığım bu oldu. bir 4 sene sonra başka bir karmaya daha ulaşmak ümidiyle.
içinde bulunduğum karma sıfatıdır. Diğer karma isimlerine biraz daha iyidir.
uludağ sözlük yazarlarına da denir.
(bkz: auuuuuuuu) *
(bkz: zall)
yetişmeye önümde 4 karma sıfatı kalmış ulu sıfat.
çok iyi ya, heyecan yaptım şu an.
Google dan sozluge her girisimde kullandigim kelime.

Ayni zamanda ulumak, sesini yuksek sesle cigirmak anlamina da gelir.
sabah itibariyle yeni karmamın adı.

sözlükteki tek hedefim ulu karmasına yetişmekti, çok duygulandım be sözlük.

çok sağ olun, var olun.