1. 1.
  nam-ı diğer batman
  3 ... panapa
 2. 2.
  rahmetli babasının parasını abuk şeylere harcayarak süper gücü olmamasından doğan ezikliğini gidermeye çalışan adamdır. uçamıyorsun, ateş falan çıkartamıyorsun, silver surfer'ın tırnağı bile olamazsın, ayrıca wolverine de seni maymun eder arkadaşım. çekil bu piyasadan, dc comics de sana bağlasın bi emekli maaşı, git balık tut. ille macera istiyorsan da jokere söyle sana sudoku hazırlasın.
  2 -6 ... thor
 3. 3.
  (bkz: clark kent)
  ... zargana
 4. 4.
  sırasıyla michael keaton, val kilmer, george clooney ve christian bale tarafından canlandırılmış karakter. bu karaktere adeta hayat veren michael keaton olmuş, george clooney ise zannımca ismen ona benziyor diye oynamıştır çünkü kendisi genelde romantik komedilerin adamı olduğundan çok feci sırıtmıştır. val kilmer eşkal olarak oldukça iyi gitmişse de michael keaton ın bir gömlek altında kalmıştır, christian bale ise film için biraz fazla teenage görünmüştür.

  eğer bir sıralama yapacak olursak;

  michael keaton: harika oyunculuk ve mimikler ancak biraz kısa kalan boy ile ilk filmdeki kartonumsu batman kostümü.
  val kilmer: tip olarak karaktere çok iyi gitmesine rağmen belki de michael keaton dan sonra gelmiş olmanın şanssızlığı.
  george clooney: ne diyelim ki şimdi?
  christian bale: fazlaca hollywood kokan bir oyunculuk ve batman olma ruhunu yansıtamaması; yine de george clooney e yeğdir:
  1 ... disco inferno
 5. 5.
  (bkz: allahın kırosu)
  evet evet kıro. parayla herşeyi satın alabileceğini sanıyor. koca otelin süs havuzunda kızlarla oynarken oteli satın alması tam bir kıroluk. allah senin cezanı versin. (bkz: joker)
  2 -4 ... moostaphius
 6. 6.
  batman begins filmine göre evlerinin bahçesindeki düştüğü kuyuda yarasalarla cebelleşmek zorunda kalıp bir yarasa fobisi geliştirmiştir. daha sonraları da bu fobisini iyilik timsali yapmış ve pelerinli falan bir kıyafetle gotham city gökdelenlerinde boy göstermiştir. işte o kuyuda yarasalar değil de fareler tarafından taciz edilseydi ne halt edecekti merak ederim! ulan fareden nası bir kostüm dikersin de çıkarsın suçluların karşısına? Şanslı adammış vesselam.
  4 ... bedevix
 7. 7.
  eğitim durumu, princeton terk.*
  4 ... dolunayisi
 8. 8.
  Çizgi roman'ın son sayısında katledilmiştir.*
  Artık Batman olarak başka birinin yerini alacağı söylenmektedir.
  (bkz: batman in olumu/#4292524)
  ... irfy
 9. 9.
  (bkz: babadan zengin köşkte yaşıyor)
  1 ... giallo e blu
 10. 10.
  süper kahramanlar içerisinde en adam akıllı olanıdır. uçamaz, orasından burasından bıçak da çıkartamaz ama yakaladığı adamı sever.
  ... fotograf cekebilen kara sinek