bugün

facebook'ta zeka ölçmeye yaradığı iddia edilen bir oyun. bir de arkadaşlarınızın sonuçlarıyla sizin sonuçlarınızı karşılaştırıyor ve sizi iyice gaza getiriyor.* oynaması da eğlenceli ancak bazı oyunlar canınızı sıkabilir.
facebook'un zeka oyunu adı altında sizi gaza getirme aparatı. ilk 3 oyunda mükemmel sonuçlara imza atarken yeni açılan oyunlar biraz üzebilir. o şekilleri tıklayak, gösterilen şekli elde etmek gibi cinsi yok. hafıza oyununda kralım, şu garip işaretleri kasnağa yerleştirme oyunu da favorimdir. *
hile yapması mümkün olan oyun. öyle 5000-10000 puanlılar hile yaparak ego tatmin edenlerdir. mevcut bi programla hile yapılabilmektedir.
insan olanın maksimum 3500 yapabileceği oyundur. yok insan değil usain bolt ise, gerisini bilemem. *
15 oyunda anca 3300 küsür puan yapabildiğim oyun. 2 tane yeni oyun oynamama rağmen kırdım bu rekorumu. listemde birinci sıradayım* en yakında ki adama 400 fark attım. gece gece egom tatmin oldu uşaklar. *
facebook kullanmayanlar için bir linki yok mu dediğim oyundur.
eğer sürekli oynamayacaksanız, hiç oynamamanız gereken oyun. çünkü ilk oynayışınızda skorunuz epey düşük oluyor ve sıralamada en geride siz kalıyorsunuz. bu da sizde diğerlerinden daha salak mıyım acaba hissi yaratıyor.
3803 puan yaptığım, ardından beyin zonklaması yaşadığım eğlencelik.

edit: 3903 oldu. bu kez o kadar zonklamadı hem.*
arkadaşlarımın benimle gerizekalı diye dalga geçmesine fırsat veren facebook uygulaması. *
4097 puan ile listenin birincisi olduğum facebook oyunu.

Edit: Şu an 4109 puan . Neden buna eksi oy verilir ki ne oldu kardeş kendin puan alamadın diye mi eksiliyorsun.
"korkuyorum oynamaktan sözlük hadi diğerlerinden hafif çıkarsa beynim" deyu düşündüren oyuncak.
hafıza, mantık, hesap ve görsel zekanın facebook tarafından tartmasını sağlayan oyun. Ayrıyetten arkadaşlarla yarışıldığı için hırs yapılan oyun. ki internette hile yapmayı sağlayan programlar bile türemiştir.
an itibariyle ikişer ikişer birinciliğe koştuğum zevkli oyun.
4300 gibi güzel bir scorum olmasına, oyunun da zevkli olmasına rağmen ülke ve dünya sıralaması olmadığından zevkini yitirmiş oyundur.

edit= 4538..
4 gündür oynarken kasım kasım kasıldığım * oyun. 4 kategoriden oluşuyor. hafıza, mantık, hesaplama ve görsel. çeşitli ödüller var. ve ödülleri kazanabilmek için de belirli puanlar ve kıstaslar var. ve ödül kazandıkça farklı oyunlar açılıyor. benimse kazanmam gereken sadece 3 ödül kaldı. şuan en kolay olanı her kategoride en az 600g yapmak. ama hala olmadı işte.. çok sinir oldum sözlüük...
çocukluğundan yetişkinliğine her daim zeka seviyesine şahit olduğum bir idiot arkadaşın benden çok yüksek bir puana sahip olması nedeniyle inancımı yitirip bıraktığım oyun.
ya ben çok salağım -ki bu imkansız-** ya bu oyun salak.

bu arada puanım 4500 *.
arkadaşlarla rekabet ortamına girince işin kızıştığı oyun. öyle ki gece uyumayıp kasan biliyorum.
-ya kendimi gerizekalı hissetmeye başadım.
sıktım sıktım en fazla 2460 yaptım.
sen nası yaptın 4440 puanı?!

+ehueue ben oynamıyorum ki ev arkadaşlarım oynuyorlar.

-nası yani?

+birlikte oynuyorlar işte yoksa olmaz zaten.

-haaaaa..
2. who has the biggest brain vakası.
herkes öğrenmiş bir cheat engine. ulan iyi ki bir program adı öğrenmişsiniz. bu programla bu oyunda hile yapın, gelin bi de beni yapın.
fazla zekanın falan gerekmediği, sadece mouse hızı ve hızlı algılamanıza bağlı, zeka ölçtüğü sanılan facebook'un oyunu.
güzel bir facebook uygulaması. buraya gelip ağız tadıyla oyunu anlatacaktım, puanımı yazacaktım ama hileyi duyunca şaşırdım. yuh abicim hani counter hilesi falan duyduk da bunda da hile yapılır mı be!
-8852 hayvan mısın?
oynadıkça beynimizin geliştiğini sandığımız facebook oyunu. hayır kimi zaman da önceki sonuçlarından düşük alıyorsun ne ki şimdi bu?
aşırı derecede bağımlılık yapan bir oyun. kesinlikle tavsiye etmiyoruz. sonra rüyanızda uçan sayı balonlarını patlatmakla uğraşabilirsiniz zira.