1. 1.
  bir facebook uygulaması.Basit sorulara yanıt vererek beyninizin boyutunu ogrenebildiginiz oyun.

  http://apps.facebook.com/biggestbrain/
  5 ... avadakedavra
 2. 2.
  türkçesi "en büyük zekaya sahip olan kim?"dir.
  3 ... meseodunu
 3. 3.
  dünya sıralamasında "emre öztürk" isimli bir türk'ün olduğu, sizden daha aptal olduğunu sandığınız biri sizi geçince inanılmaz hırs yaptığınız gaz oyun. feysbuk eplikeyşını şeysi.
  7 ... myxomatosis
 4. 4.
  feysbukda zeka olcebilecegini iddia eden yeni zaman oldurme mekanizması.
  7 -4 ... kokorec
 5. 5.
  az once beni neanderthaler ilan eden ve : "sensin neanderthaler!" demek istedigim oyun. * neyse ki, biraz pratik ile daha yuksek seviyelere ulasmak mumkun. bagimlilik yapma olasiligi olan beyin jimnastigi. tavsiye edilir.
  3 ... notdolllab
 6. 6.
  iq yüksekliği ile ters orantılı sonuçlar veren testtir. *
  5 -1 ... minaharker
 7. 7.
  balık hafızalı biri olmama rağmen fena bir sonuç çıkmadığı için sevindiğim oyun. lakin sidik yarışı haline geldiği için yüklenilmemesi daha güzeldir.
  2 ... doksanüç
 8. 8.
  insanın kafaları yemesini sağlayan oyun. bir noktadan sonra artık çıldırıyorsunuz, foıttırıyorsunuz, deliriyorsunuz.

  şimdi efendime söyleyeyim oyunun sistemi basit. 4 tane bölümden oluşuyor ve her bölüm için 60 saniye var. ilk bölümde analiz yeteneğiniz, ikinci bölümde işlem yeteneğiniz, üçüncü bölümde hafızanız, son bölümde ise görsel yeteneğiniz ölçülüyor. eğer matematiğe yatkınsanız en güzel yer işlem bölümü.

  dedik ki çıldırtıyor. oyunlar çok ama çok dengesiz misal son görsel bölüm için 2 tane seçenek var. biri puzzle, diğeri ise sıralama. ezberledikten sonra puzzle kolay ama gavur harfleri gelmediği sürece sıralama çok daha kolay.

  bir de oyun belli bir noktadan sorna kitleniyor. misal bende 2804 te kitlendi. üstüne çıkamadım. daha sorna yaptıklarım hep altında oldu. bvazen 3-4 puan azına kadar yaklaştım ki bunda sevdiğiniz oyunun gelmesi çok ama çok etkili. bi de dünya birincisi 4000 puanı geçmiş. her nasıl oluyosa artık, piç hile mi yapıyo ne? ha aklımda kaldı. oyun tamamen sidik yarışı üzerine kurulu bi de. arkadaşlarınızın puanını gördükçe hırs yapıyorsunuz "yaktım lan seni" diyorsunuz. gözünüz, beyniniz sikiliyor belli bir noktadan sonra.

  yanlışlarınız da puanınızdan eksiltiyor. bu yüzden "ne kadar çok doğru yaparsam ortalığın o kadar amına korum!" demeyin. bi de oyun zeka tabanlı değil aslında. uzun bi süreden sonra herşeyi ezberliyosunuz.*
  2 ... micro cuts
 9. 9.
  kastıkça ve sevdiğiniz klasmanlar geldikçe daha başarılı olduğunuz, güya zeka testimsi. oysa alakası bile yok. ("avunuyo işte mal" demeyin, space ace bana yetiyo da artıyo)
  ... soul forged sin
 10. 10.
  saatlerimi facebookta harcamama neden olan, bağımlılık yaratan facebook uygulaması.
  1 ... ersin