bugün

entry'ler (213)

sözlük yazarlarının kahvaltı sofrası

hafta içi püskevit - çay *
haftasonu sucuklu yumurta, peynir, yeşil zeytin, domates, salatalık, çikolata, çay

üniversitenin ilk yılı

arkadaşların, güvenilecek insanların çok dikkatli seçilmesi gereken yıldır. Nasıl başlarsa öyle gider. dersler için de geçerli bu. bi kere dağıttın mı toplaması çok zor.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Umut (hayat akan bir sudur) - Ayşe kulin

bir kadının alış veriş listesinde yer alan şeyler

takı,toka,envayi çeşit makyaj malzemesi,cilt bakım ürünleri ve çikolata *

sözlük yazarlarının ruh halleri

boş bomboş. birşey hissetmiyorum. tek düşündüğüm saatin bir an önce 17:30 olması. *

başlıkları alt alta okumak

okan bayülgen
kuran da yazıyor

sözlük yazarlarının sevdiği şiirler

Duydum ki
Bizi bırakmaya azmediyorsun, etme.

Başka bir yar,
Başka bir dosttan meyil ediyorsun, etme.

Ey ay felek harap olmuş,
Ziyan olmuş senin için
Bizi öyle harap öyle ziyan ediyorsun, etme.

Ey makamı var ile yokun üstünde olan sen
Varlık sahasını terk ediyorsun, etme.

Sen yüz çevirecek olsan ay kapkara olur
Gamdan sen ayında evini de yıkmayı kastediyorsun, etme.

Şekerliğin içinde zehir olsa dokunmaz bize
Sen zehri şeker, şekeri zehrediyorsun, etme.
Harama bulaşan gözün
Güzelliğinin hırsızı ey hırsızlığa da değen hırsızlık ediyorsun, etme.

Aşıklarla başa çıkacak gücün yoksa eğer
Aşka öyleyse ne diye hayret ediyorsun, etme.

isyan et ey arkadaşım
Söz söyleyecek an değil,
Aşkın baygınlığıyla ne meşk ediyorsun, etme.

sevgilinin nabzını ölçmek

doğru sonucun alınamayacağını düşündüğüm eylemdir. zira sevgilinin nabzını ölçmek için dokunulduğunda, sevgilinin kalp atışının değişmesi muhtemeldir.

ben sucsuzum hakim bey

gece gece beni kahkahaLara boğmuş yazar. o beni güLdürdü, aLLah'da onu güldürsündür.. *

o meu pe de laranja lima

ilk defa başından sonuna kadar okuyabildiğim ve kitap okuma alışkanlığımı borçlu olduğum kitaptır. ortaokulda çok sevdiğim bi hocam hediye etmişti. başları çok sıkıcı ama biraz sabredince kitaptan ayrılamayacaksınız.

sabaha kadar telefon beklemek

arayacak olan kişi askerdeki sevgiliyse ve gece 3-5 nöbeti tutup, nöbetten sonra arayacağını söylediyse tüm uykusuzluğa rağmen büyük bir sabırla yapılan eylem.

eski sevgiliye şarkılar

berksan - bay bay kuzum

şebnem ferah - hoşçakal

sinemaya gidip kendini enayi hissetmeyen kişi

film başlamadan hemen önce kapıdaki görevlinin yerinden ayrılmasıyla çaktırmadan içeri girip herhangi boş bir yere oturan kişidir. *

yaran diyaloglar

k: kardeş
c: cramble

k: abLa insanlar hep seçim yapmak zorunda mıdır?
c: evet ablacım.. maalesef ki hayat seçimlerle dolu.. her zaman her konuda karşına farklı seçenekler çıkar ve seçim yapmak zorundasındır..
k: benim seçimimse.. head and shoulders.. *

sözlükteki online kişi sayısı

527 yi gördük efendm..

yaran msn iletileri

Enflasyon,taşınmanıza gerek kalmadan,daha pahalı bir muhitte oturmanızı sağlar..

yokya deqet

bi yanlış anlama sonucu kalbimi kırdığını sanıp üzülmüş yazar.. üzülmesindir.degetmesindir de.. zira sözlüğün böyle insanlara ihtiyacı vardır.

(bkz: canımsın)

farmville

uykusuz kalma sebebi oyundur. çok uykum var sözlük ama ben de pamuk ekmiştim ve birazdan oLacak. onLarı topLamam Lazım.. heder oLmasın 4 gündür bekLiorum. ama seviyorum.. çok eğLenceLi bence.. *

çikolatanın yasaklanması

(bkz: yasaklanması gereken şeyler)

çikolatanın yasaklanması yasaklanmalıdır.

siğil

sol ayağımın altında çıkan üstü nasırla kaplı yara. yaklaşık 3 yıldır birlikte yaşıyoruz onunla. ne kadar ayrılmak istediysem de kopmadı benden. o kadar çok deşip attıp, kapının önüne koydum ama kök salmış ibne.. ama ben dayanamıyorum artık.. acı veriyo bu ilişki bana.. 3 hafta önce kriyoterapiye başladık umarım bitecek bu işkence..