bugün

ikisinin de Yeri ayrıdır. birini daha çok seversin. Mesela marmaris.
Marmaris hayatım boyu gördüğüm en temiz tatil kenti. Bodrum'un durumu ortada. Para mevzuları da alakasız.
(bkz: fethiye) daha güzeldir diğer ikisi gibi değil ayrıca memleketimdir.
yaşasın ören.
Türkiye dışına çıkmayan ikisinide cennet sanır. Marmaris gene yeşilliğiyle bir nispet güzeldir. Ya bodrum? Yeşillik denen birşey yok, pislik içinde, denizi desen buz gibi, Fiatlardan bahsetmiyorum bile.... Bir tek gece hayatı güzel, o kadar...
Git ispanyaya, git italyaya, taylanda falanda, gör güzelliği... Hiç birine gidemiyorsan Mısır'a kızıldenize git, baka bakalım güzel deniz neymiş...
Marmaris'e gitmedim ama Fethiye alır.
(bkz: ölüdeniz)
(bkz: kelebekler vadisi)
(bkz: saklıkent)
(bkz: babadağ)
Bodrum eğlence yeri, Marmaris de dinlence yeri.
Bodrumun sikişi Marmaris in tabiatı.
ikiside de akp belediye kazanamaz kesinlikle.
iki ilçeyede çocukluğumdan beri gidip yaşadım. iki zıt yöndeler lakin deniz için Marmaris, yaşamak için bodrum derim. Hoş eski tadları asla yok tabi ki.
Bozburun, Armutalan diyorum.
fethiye alır.
altınoluk'un gözünü seveyim.
Çocukken, halama giderdik bodrum’a.. iyi bir kadın, biraz fazla tutumlu, mal mülk seviyor. Neyse, yine gittik bir seferinde, sağolsun yine bizi yatla gezintiye çıkardı, fakat turistler de var, kira da işliyor bu arada..

Biz fır fır gezerken bir dalga geldi, kaptanın da aklı neredeyse, tekne neredeyse alabora olacaktı ki; dandik bir trihandil falan da değil, eşek kadar aynakıç…

Neyse, üç beş “allah” nidası falan, toparladık, koyları bir dolandık geldik, bu bodrum’a iner inmez kaptanı kovdu, akşam da iki ahtapot yiyip morallerimizi tatlıya bağladık…

Bodrum benim için ne sex demek, ne eğlence.. ben çocukluk anılarımı görüyorum, gittiğimde.. yani marmaris ya da başka bir yerin, bu durumun yerini doldurması mümkün değil. keşke babam yazlığı satmasaymış…
ikisi de bir Fethiye etmez.
ikisinin de guzelligi eskide kaldi.
ikisi de güzeldir herhalde. tatil yerleri.
Bodrum california,marmaris miami.
ikiside güzeldir herhalde tatil yapmak için.
Kuşadası.
Bodrum biraz kafa dinlemek, yani biraz emekli isi, marmaris ise biraz daha eğlence ağırlıkli. sanirim marmaris barlar sokağı dünyadaki sayılı barlar sokağı listesindeydi. Çünkü her kesme hitap eden bir mekan bulanabiliyordu. Bu bahsettiğim tabi 20 sene öncesi falan.
marmaris gibi bir efsane varken kıçı kırık bodrum işine baksın kardeşim.
ikisinde de binbinle gezmesi güzeldir. ancak ben marmaris'i daha çok seviyorum. bodrum'a göre biraz daha sakin. bodrum eğlence marmaris kafa dinleme yeri gibi.
bodrum'da bir lahmacun 300 lira, marmaris'te 70 lira.

bodrum biraz daha yabancı turistlere ve zenginlere hitap ettiği için birçok yerde fiyatlar uçuktur.

marmaris de doğal güzelliğiyle bodrum'dan daha da iyi denilebilecek niteliktedir.

bodrum'da 2 günlük otel parasına marmaris'te 1 hafta krallar gibi tatil yapabilirsiniz. hem yeme içme vs daha uygun hemde mekanlar.

not: marmaris'e yolunuz düşerse felix'e uğramadan dönmeyin, konseptiyle marmaris'in en güzel ve fresh yerlerinden biridir.
Bodrum ciddi bir mafya ve betonarme isgali altinda.

Gerek mal sahibi yerlisi olsun, gerek belediyesi olsun, para gelsin de nasil gelsin mantiklarinda olup, bodrum'un her yerini beton yapma derdinde ve bitirmek derdindeler.

Evet bodrum'un simgesi beyazdir ama bunlari beyazi tum yesilligi yok edip, beton yapmak sanmis.

Gecenlerde bodrum'un yerlisi bir arkadasimi bile imara acilmis(!) Zeytinlik arazileri satmak icin emlakcilik yaparken gordum.

Kisacasi yerlisi, gelip sonradan yerlesenleri, belediyesi vs... herkes bodrum'a amiane tabirle hainlik etme ve yok etme pesinde.

Peki ne icin? Para icin...

Beyaz adamlar bir gun paranin yenilmemesi gerektigini anlayacak ama is isten coktan gecmis olacak.

Maramaris de bodrum'a gore orman yanginlarindan once daha bakir ve guzeldi. Her gittigimde de keyif aldigim bir yerdi. Umarim sonu bodrum'un zavalliligi olmaz...