entry'ler (333)

bitirimler raconlar sokaklar temalı dizi furyası

Her zaman iş yapan üst başlık. Altta aşk,altta aile içi çatışma,baba oğul sorunları sonra gelsin kardeşlik gitsin dostluk. Kes raconu,döndür kamerayı. Ohhh.

balık boğulması

Bora Abdo'nun ilk romanı. Ve beni unutma dörtlemesinin ikinci kitabı. Bora abdo çay içerek değil sessizce bir ortamda sessiz kalmayı başararak okunur.

götünü parmaklayarak otuz bir çekmek

iki eli dolu olduğuna göre entryi kusarak yazdı zahar. Ben entry bok kokunca eliyle yazdı sandım ama mantıksız geldi sonradan.

köfteci arnavut

Balat'ta bulunan kuruluşu 1937 olan kare kare köfteleri olan köfteci. Biraz pilav bir ufak biber ve on adet köfte vardır porsiyonda. Fiyatı 15 tl. Lezzetlidir.

hüseyin atlansoy

Bugün sürekli aklıma gelen şair. Sosyolog.

cemal süreya

Herhangi bir seviyeye sahip olmadan seviyeden bahseden bir varlık şiir hakkında ne biliyorda laf ettim sanıyor bilememekle birlikte
Cemal Süreya samimi bir edebiyatçı iyi bir şairdir. ikinci yeni genel anlamıyla önemli bir edebiyat akımıdır.

bahçelievler gloria jeans

Arka tarafı çok rahat olan kahve dükkanı. Kahveleri eh ortamı güzel.

meltem cumbulun semih kaplanoğlu ile tokalaşmaması

Bir harf fazla geldiği için birleşik yazdım affola.
Yazıldıysa uyarın sileyim.

Adana film festivalinde ödül alan semih kaplanoğlu'nun sahneye gelmesinden sonra meltem cumbul'un kendince bir tepki olarak kaplanoğlu'nun elini sıkmaması durumudur.

1. El sıkmak zorunda değil. Uzatılan eli geri çevirmesi kendisinin vereceği bir karar ve bu toplum normlarında kaba olmuş olabilir hepimizin kabalıkları var
2. Semih kaplanoğlu'nun siyasi duruşundan dolayı böyle bir tepki vermiş galiba bu da çok normal. insanlar kendilerince yanlış şeylere hareketsiz kalarak da tepki verebilirler.
3. Meltem Cumbul iyi bir insan ve iyi bir oyuncudur.
4. Semih Kaplanoğlu iyi bir yönetmendir.
iyi bir insan mı değil mi fikrim yok. Kendilerini attığı twitlere göre değerlendirmek istemem.

bir kız için şiir yazan erkek

Aşkın sadece bir kadına duyulacağını zanneden posta gazetesi kafiyecisidir.

kendini bi yere ait hissedemeyen insan

Nefes alamazsın. Ölecekmiş gibi hissetmekten kendini kurtaramazsın. Nereye gitsen olmaz. Nereden gelsen olmaz.

bilgi

Olmadan yaşanabileceğini bize kanıtlayan toplumun ihtiyaç duymadığı.

canınız sıkılınca ne yapıyorsunuz

Salata. Ciddiyim.

sevgilisine çıplak fotoğraf gönderen kadın

Burada bulunan anormallik nedir ?

tren garında sevişmek

Gecenin 3'ü. Sabaha karşı mavi ege treni gelecek Balıkesir garına. Burada çabuk bitiyor hayat. Emekliliğine çok az kalan gişe memuru sabah olsa da gitsem derdinde. Kimsecik yok salonda. Kocaman bir saat dışında ses çıkmıyor. Rayların üzerinden bir iki kedi köpek geçiyor belki. Belki bizi izleyen takvimler var gar tarihinde. Bilemiyorum. Bildiğim tek şey dudaklarından öptüğüm kadının artık olmayacak olması. Öpüyorum. Saat 3'ü 5 geçiyor. Sevişelim mi ? Sevişiyoruz ya! Öyle değil sevişelim işte. Rayların üzerinden yürüyoruz. Uykumuz paramparça. Geri geliyoruz saat 4. Bir kez daha öpüyorum. Ayrılıyoruz.

yazarların yaşamları

Gittikçe her an sürekli daima kısalan hayatımı iyi şeylerle geçirmeye gayret ettikçe olmuyor olduramıyorum.

tek elle sütyen kopçası açmak

Atom parçalıyor pezevenk. Lan bu iş mi ?

barış bıçakçı

Ankara ile iligili entryler görünce direk aklıma gelen yazar. Kıymetli bir yazar. Ankara'yı ilmek ilmek gözleyen yazan yazar.

efsane dörtlüler

Ronaldo
Rivaldo
Roberto carlos
Ronaldinho.

yalnız seni arıyorum

Orhan Veli'nin gariplik ile dolu olan hayatında aşkı da garip yaşadığını gösteren bir şairin içini bize açan kitap. Mektuplar.

yüzünüz kuşlar yüzünüz

Cemil Kavukçu'nun son hikaye kitabı. Uzun bir öyküden oluşuyor. Denizler ve canı sıkılanlar. Yine aynı masanın etrafında.