bugün

BiNBiR Gece'nin Şehrazat ı Bergüzar Korel ve Bu Kalp Seni Unutur mu?'nun Sinan'ı Bülent inal'ın birlikte oynayacakları dizi.
çakma kadir inanır, çakma türkan şoray , çakma bir türk filmi tadında yapılmaya çalışılmış dizi. *
(bkz: bir mumdur iki mumdur üç dört beş)
bergüzar korel in fragmanında kendi sesiyle şarkı söylediği yakında başlayacak olan dizi.
5 dakika 33 saniye olan şarkıdır.
(bkz: ajdar-çikita muz)
reklamında çabucak biten şarkı dinletilen dizi.
(bkz: yeni bir bktan dizi daha)
tamtamına bir yeşilcam dizisi resmen türkan şoraylı bi film zannetim bi an. Kadın pavyonda çalışır adam zengindir kadının çocugu adamın bir akrabasının evlatlığıdır kadın cocugunu arar vs vs. Bitsin.
klasik türk filmi senaryosunun diziye dönüşmüş hali. kültür olarak alışkınız zaten bu tarz senaryoya o yüzden çekici gelebilir.

şarkılar da arabesk gibi, heavy metal olcak hali yoktu zaten.

kısacası ben beğendim.
ekranları işgal eden onca saçma sapan dizilerin arasında, izleyicilere bir umut vermiştir ilk bölümüyle.*
ilk bölümüyle bir çok izleyecinin beğeneceğini düşünüyorum. Bergüzer Korel in güzelliğiyle renk kattıgı atv deki yeni dizi.
atvnin yeni dizisi.

klasik türk filmi mantığı işlenmiş. feraye bir pavyonda şarkıcıdır, yamansa bağları bahçeleri olan zengün bir adamdır. yaman tesadüfen ferayenin hayatını kurtarır ve böylece tanışırlar birbirilerine aşık olurlar. ama feraye pavyonda çalıştığını yamandan gizler. bu arada feraye 16 yaşında doğurduğu ve evlatlık verdiği oğlunu aramaktadır. oğlu ise yamanın ablasının evlatlık çocuğudur. tabii ki ne yamanın ne de ferayenin bundan haberi yoktur. yamanın ablasının eşi de ferayeye deli gibi aşıktır ona metres hayatı önerir ama feraye gururludur, kabul etmez. günlerden bir gün yaman halden arkadaşlarıyla, halin başına geçirilmesini kutlamak için bir pavyona gider ve orada sahne adı belgin filiz olan feraye ile karşılaşır. herşeyi anlar ve ferayenin açıklamalarını dinlemeden onu terk eder.

ilk bölümü ve dizinin konseptini bu şekilde özetleyebiliriz.

hoş ve samimi bir dizi. eski türk filmlerini sevenler için kaçırılmayacak bir dizi bu, nitekim benim için de. bergüzar korel nasıl taş bir hatundur o ne güzelliktir ya, şimdiye kadar kazma olduğunu düşündüğüm ben, pavyon sahnelerindeki makyaj ve kıyafetlerini görünce ne hoş bir kadın demeye başladım. hele de doğum yapmış bir kadın kendisi.
gerçi hem evlenmiş hem de çocuk yapmış bir bayana göre iddialı bir rol olmuş, pavyon şarkıcısı felan. ama paraya bakıyorlar tabii, rolün ne önemi var ki.
dizi ilk bölümünde o kadar hızlı ilerledi ki, isteseler 15 bölüm alabilecek konuları tek bir bölümde bitirdiler. bu da ilerisi için neler olacak diye bir soru uyandırıyor insanın kafasında.

özet olarak çok tatlı bir dizi ben çok beğendim. ama arkasından şen yuvanın verilmesi traji komik geldi bana. pavyonlu bir dizi daha geç bir saatte verilmeli, aile komedisi ise erken saate çekilmeli diye düşünüyorum ama bitmeyen şarkının erken saatte verilmesi seyirciyi çekmek için olsa gerek. bir farkındalık sağlansın, geç vakitlere ve farklı bir yayın gününe alınır kanaatindeyim.
sinan bülent, bergüzar korel e bir saat gösteriyor açıklama yapıyor:

+ bu saat babamın saatiydi. çok eski. yıllardır çalışmıyordu. senle tanıştığım gün kendi kendine çalışmaya başladı. bu bir mucize. sen benim mucizemsin.

yıllardır çalışmayan saat... kızla tanışıtığı gün birdenbire çalışmaya başlamış. tam bir mucize hakkaten. aşk sebebi. kader. kızda fazladan kinetik enerji falan mı var acaba? ya da adamın saate gizliden pil taktırmıştır. neticede adamı tavlamak var işin ucunda.

iyi taktik. aklımda bulunsun. evet.

ekleme: olm manyak mısınız lan? hala gülüyorum. saat çalışmaya başlamış. oha. hayalgücüne, senaryona kurban.
(bkz: ali babanın bir çiftliği var) çok pis dile dolanır aynı zamanda.
bergüzar korel ve bülent inal gibi iki kaliteli oyuncunun başrollerinde olduğu dizidir. senaryosu isterse ezel gibi her yerinden bir sır çıkararak seyirciyi meraklandırsın ekran başında tutsun, isterse yaprak dökümü tadsızlığında seyirciyi nerden yeni bir cenabetlik çıkacak şeklinde seyirciyi ekran başında tutsun, isterse kapalıçarşı tadında gülüp eğlenmelik bir aşk hikayesi olarak devam etsin başarılı olacaktır. oyuncu kadrosu başta başroller olmak üzere çok sağlam çünkü. ha ben izlemeyeceğim o ayrı.

anlamadığım durum dizinin neden pazartesi gününe alındığı. kısa süre sonra ezel başlayacak. geçen sezon çok başarılı olmuş bir diziyi yeni sezonda başka bir günde yayınlamak nasıl bir mantıktır? milletin aklına yerleşmiş "pazartesi ezel var, sokayım gezintisine" mantığını neden bozma ihtiyacı duyuyor atv? ezel başlayacağı vakit bu dizinin günü, saati değişirse de bu diziye ayıp olacak. atv bi bok yeme yolunda ama ne olacak bilmiyorum.
izmir'de çekilen dizidir.
eski türk filmleri tadında bir dizi. bu şarkı kolay bitmez.
izlemedim ama anıtım fragmanlarından tutmayacağını iddia ediyorum. bakalım.
aşktır.
bitmeyen şarkı olur mu? olur tabii... ne olur? "media playera 1 şarkı sürdüğünüzde sürekli o çalar." yokluğunu savunursak "boş küme"dir.
atv'de her iki güne bir aynı bölümü çıkıyor. kaçıncı bölümü bilemiyorum ama başka bölümü yok sanırım.

hayır, abartmıyorum. gerçekten 100 üncü tekrar falan oldu galiba.
bence yanlışlıkla yayına giriyor olmalı. yoksa hiçbir kanal bu kadar gerizekalıca bir hareket yapamaz, yapmamalı.
gerçek kesit kıvamına gelmiş dizidir, zira bir kadın koca aileden üç erkeği ğeşine düşürmüştür ve ayrıca diğer karakterler de adrenalinin kenarlarında salınmaktadır. o zaman yorumumuzu da buna göre yapalım:

feraye: 28, üç erkeği ayarttı, biriyle evlenecek!
yaman: 32, bütün kızlar ona hasta!
servet: 33, feraye vermeyip de elizabeth'e kalınca tekrar karısına döndü!
selma: 22, intihar etti ama kurtardılar!
mesut: 21, poker işine girdi, harcayacaklar matmazel!
10 dakika 45 saniye olan şarkı
(bkz: disko şarkıları)
perihan ın kara ile karşılaşıp etkileşime girmesini sabırsızlıkla beklediğimiz dizi.
yeni bölümleri, cumartesi günleri yayınlanan dizi.