1. 1.
  insan saçında yaşayan ve üreyen çok küçük , kanatsız, günde 2-8 kez kan emerek beslenen gri böceklerdir.
  1 ... kısmetsiz
 2. 2.
  zıplayan bir böcüktür.
  kafadan kafaya zıplar durur atletiktir kerata.
  7 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  yavrusuna yavşak denir.
  6 ... disco inferno
 4. 4.
  Yarım kanatlılar alt takımına giren, insan ve memeli hayvanların vücudunda asalak olarak yaşayan böcek, kehle (Pediculus).
  ... trinfr
 5. 5.
  (bkz: byte)
  (bkz: kilobyte)
  (bkz: megabyte)
  (bkz: gigabyte)
  (bkz: terabyte)
  (bkz: petabyte)
  (bkz: exabyte)
  (bkz: zettabyte)
  (bkz: yottabyte)
  (bkz: ailenin en kucuk cocugu olmak)
  2 -2 ... the kene
 6. 6.
  0 veya 1 degerini alan 2 lik sistemde tek haneli sayı.
  ... lilith
 7. 7.
  bit-, sondandırmak, sona erdirmek eylemi.
  ... 6.4.r.1.$.h
 8. 8.
  Hayvansal bir dış parazittir. Ayrıca tifüs hastalığına sebep olur. Ama asıl ününü zıplamasıyla ve üzerinde bulunduğu insanı kaşındırıp, sinir etmesiyle kazanmıştır.
  1 ... tazmaniann
 9. 9.
  byte ın sekizde biri. "0-1" ikilisinden herhangi biri.
  2 ... paradigma
 10. 10.
  altı bacaklı, kanatsız, gri ya da kahverengi renkte, toplu iğne başı büyüklüğünde bir tür asalak. sanıldığının aksine zıplayamaz ve uçamaz. ama çok hızlı hareket eder. ışığı hiç sevmez. yumurtalarına sirke denir. sirkeler saç tellerine yapışık dururlar ve bitlerden daha kolay görünürler. larvalar sirkelerden 7 ila 10 gün arasında çıkarlar ve yine bu kadar sürede yeni sirkeler bırakacak kadar olgunlaşırlar. pis insanlarda bit olduğu şeklindeki yaygın inanış sanıldığının aksine yanlıştır. temiz ve bakımlı insanları tercih ettikleri kanıtlanmıştır. ortak eşya kullanımıyla çok çabuk başka insanlara geçebilirler (şapka, tarak vb.) genellikle kafanın arkasında, enseye doğru ve kulakların yanlarındaki saçlarda yaşarlar. görebilmek için en iyi yol tarakla bu bölgelerdeki saçları tersten taramaktır. tedavi için üretilen ilaçlar bir hafta arayla en az iki defa kullanılmalıdır. saçlar ve kullanılan eşyalar sıcak suyla (en az 60 derece) yıkanmalı, yıkanamayanlar bir poşete konarak 15 gün kadar açılmamalıdır. bitler insan vücudu dışında en fazla iki gün yaşayabilirlerken (çünkü günde 2 ila 8 defa arası beslenirler) sirkeler 15 gün kadar yaşayabilirler. sirkeleri saçlardan sıyırmak için çok ince ve sık dişli taraklar ve kayganlaştırıcı jel vb. kullanılmalıdır çünkü sirkeler saç tellerine sıkıca yapışırlar.
  5 ... ditty