bugün

bodrum'a 5 km uzakliktaki ilçe. alman ve hollanda^lı turistlerin tercih ettiği yerlerin başında gelmekte. *
gümbet'tin sonundaki yokuşları tırmanıp tekrar inişe geçtiğinizde karşınıza çıkan köyümsü.
sahil de sabahlamaya kalkmayın sakın.gecenin bir saatinde sonra bodrum merkeze araba bulmanın imkansız olduğu yer.
Bodrumun gürültülüsünden, kargasasından, medyasından, basınından kaçmak isteyipte bodrumu terketmek istemeyen ünlülerin, sosyetenin uğrak yeri... kimler var kimler..?
(bkz: bitez yalısı)
bodrum merkeze inat geceleri esintilidir. gümbet e çok yakındır ama denizi kat kat güzeldir
kanımca bodrum un en güzel denizini barındıran mevkiisi.

edit: teşekkür ettim rosencroix.
bitez dondurmacısı uğranılması gereken yerdir. şezlonglara ücret ödemeden denize girdiğiniz tek yer bitez yalısıdır. sanıidığı gibi ulaşım problemi yok. sabah saat beşe kadar vırın vırın minibüsler işlemektedir.
çökertme türküsüne konu olan mekan.

bitez de yalısına varmadan halilim aman koptu kıyamet.
en guzel beach club lara sahip olan bir beldedir. (bkz: sarnic beach club)
bodrumun hay huyundan * uzak şahane beldemsi. denizi plajı neyin hep güzel buranın. dün ne kadar g.tümüzü dondursa da canımız ciğerimiz en nihayetinde.

not: haziran 26 ve bodrumda üşüdüm. cidden.
(bkz: cennet)
yalısı olan yer.
Çökertme türküsünde bahsedilen belde.
5.000 yıllık geçmişe sahiptir.
bana kendimi turk kizini begenmeyen turk erkegi ya da turk erkegini begenmeyen yurk kizi gibi hissettiren yer. ılla bi bok aticam yani.

arkadas turist falan bu sene hak getire zaten, yok hukmunde. denizi desen, guzel diyenler olmus, sanirim karaincir' de ya da meteor' da denize girmemisler. zaten kumsali olmayan deniz benim gozumde konya ovasi' ndan hallicedir. mekanlar ve calisanlari zaten vela vela velvela tadinda. daha sayayim mi ulan!

sonuc olarak, sanmiyorum bitez' in benim bir haftalik tatilime yetecegini.