bugün

doğu motifleriyle süslü parçaları ve güçlü soundları ile beğeni kazanmış, ingiliz old school death metal grubu.
death metal tarihinin en iyi en asiL grubudur.. türkiyede pek fazLa tanınmamaktadır.. şarkı sözLeri geneLLikLe savaş ve insanLık üzerinedir.. death metaL grubu oLmaLarına karşın grup eLemanLarının hepsi akLı başında adamLardır.. ingiLizLerin müzikteki başarısını bir kez daha kanıtLar.. dinLediğiniz zaman tipik bir death metaL grubu oLmadığını göreceksiniz..

(bkz: for victory)
(bkz: No Guts No Glory)
(bkz: Mercenary)
albümleri:

Concessions Of Pain (1987 DEMO)
In Battle There Is No Law (1988)
Realm Of Chaos (1989)
The Peel Sessions 1988-1990 (1991)
War Master (1991)
Cenotaph (1991 EP)
The IVth Crusade (1992)
Spearhead (1992 EP)
For Victory (1994)
Mercenary (1998)
Who Dares Wins (1999)
Honour Valour Pride (2001)
Those Once Loyal" (2005)
her death metal grubunu etkileyen, ingiltere nin napalm death ile birlikte en iyi death metal grubudur.
gerçekten de asil bir gruptur. vokal ve davullar ayrı bir aşmışlıkta olup, basçıları bayandır.
(bkz: dr kursat ünlü)

not: bu entry'yi bile kötüleyen zihniyet alsın 2 rekat bolt thrower dinlesin. yuh be kardeşim...

(bkz: partysan 2008)
warhammer fantasy ve warhammer 40k fanatiği elemanların grubu. şarkıları genelde warhammer ve özellikle de chaos legionlarının hikayeleri içeriklidir. yanlış hatırlamıyorsam realm of chaos'un albüm kapağı bir grup ultramarine'i etrafa ateş açarken göstermektedir.

(bkz: heavy bolter)
(bkz: world eaters)
(bkz: plague bearers)
(bkz: eye of terror)
death metal'in en özgün en güçlü gruplarındandır. kendi çizgilerini yaratmış ve o çizgiden ayrılmayarak istikrarlarını göstermişlerdir. her albümü ayrı güzel olan güzide bir old school death metal topluluğudur. canlarım benim.
bu grup öküz gibi, ayı gibi bir grup, vokal gitarlar, davul...

ayı gibi ayı..
türünü çok nadir dinlemekle beraber behind enemy lines parçasını duymamla resmen vurulduğum bir gruptur.

blast beat'li, homurdanan vokalli, hep aynı tempolu ve allengirik isimli milyonlarca death grubunun arasında farklı ve kendine has bir tarz kurabilmiş birkaç ender gruptan birisidir.

farklılığı sebebiyle benim gibi müzikte estetik ve kalite idraki oldukça yüksek şahıslar tarafından oldukça sevilse de tek tiplere alışmış kuru kalabalıklarca nefret edilen bir grup olmaktan kurtulamamıştır.

parçaların konuları genel itibariyle harp ve son dönemde insanlığın yozlaşması temalarını ihtiva eder.

parçaların riffleri oldukça sağlamdır yalnız genel olarak bütün parçalarda soloların cılız kaldığını ve davulun çok kötü olduğunu söyleyebiliriz.

behind enemy lines, powder burns, to the last, mercenary, Entrenched, The Killchain, Anti-Tank, No Guts No Glory, Lest We Forget, Where Next to Conquer, Cenotaph, profane creation favori parçalarımdır.

en güzel albümleri bana göre war master ve mercenary'dir.
sözlükte baya bilenlerin olması şaşırtıcı. Çoğu zaman arka planda kalmayı tercih eden, death metal tarihinin belki de en iyi grubu. ben bu grubu ilk kez dinlediğim zaman "gerçekten death metal budur" demiştim. Bu arada amon amarth gibi melodeath, dandik grupları dinleyen kişilerin beğenmeyeceği bir grup, zira taş gibi oldschool sound yaparlar.

Those Once Loyal albümü grubun zirve noktasıdır ve zirvede bıraktılar desem yeridir sanırım. 11 yıldır yeni bir şey çıkarmıyorlar, muhtemelen hiç çıkarmayacaklar da. yeri gelmişken, birkaç istisna dışında albüm kapakları baya dandiktir.