1. 1.
  sid vicious isimli ustun insanin gitaristlik yaptigi band.
  2 -3 ... munny
 2. 2.
  Her çaldıkları yerde olay çıkardıkları için en sonunda stiriptiz barda çalmaya başlayan bir punk grubu..
  ----Alıntı olay Örneği----
  8 Ekim'de grup EMI'yle 40.000 poundluk bir anlaşma imzaladı. Bundan kısa bir süre sonra 19 Kasım'da da ilk single "Anarchy In The UK"i çıktı. Single'ın çıkmasının hemen ardından gruba; Televizyon programlarına katılma teklifleri gelmeye başladı. Thame TV'nin ailelere yönelik prime time programı olan "Today Show" Program'ına katılan grubun o günden sonraki yaşamı asla eskisi gibi olamayacaktı. Grup, programın başlamasından 5 dakika önce stüdyoya girdi, programın sarhoş ve kendini beğenmiş sunucusu Bill Grundy'nin "insanları şok edecek bir şeyler söyleyin" dedi. Bu olay, izleyicileri ve ertesi gün gazetelerin ilk sayfalarında çıkan haberi okuyanları şok edecek derecedeydi.

  Gazeteler; John Lennon'ın, Beatles isa'dan bile daha büyüktür dediği günden beri böyle bir haber yakalayamıştı. O güne kadar televizyonda söylenen en ahlak dışı sözlerin sarfedildiği programın sunucusu Bill Grundy ise izleyicilerden gelen yoğun tepki üzerine görevinden 2 hafta uzaklaştırıldı. Mirror'ın manşeti ise "The Fılth and The Furry" oldu yani "iğrençlik ve Öfke". Pistols'a göre bu çok komik bir yakıştırmaydı. EMI'nin yöneticilerinden Sir John Read halkın protestosuna karşı bir bildiri yayınladı ve grubun bu davranışlarını engelleyebilmek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını söyledi. Bundan böyle Londra kapıları Sex Pistols için kapandı. Grup, Londra'da herhangi bir konser veremeyecekti. Sigorta Şirketleri konserlerin sigorta işlemlerini yapmayı geri çeviriyordu ve bu durumdan endişelenen sponsorlar Aralık ayında gerçekleşecek Anarchy Turnesi dışında ki tüm konserleri iptal etti.

  ---alıntıdır---
  4 ... sex pistols
 3. 3.
  çok değer verdiğim, eli öpülesi, babacan, mert bir insandır.
  bilgilerinden feyz almaya sık sık ihitiyaç duyarım. onunla tanıştığımdan beri yanında çok konuşmam. çünkü bildiğim çoğu şeyin aslında farklı olduğunu ondna öğrendim ve hata yapmak yerine susmayaı tercih ederim. (ben n yalaka olmuşum ya)

  çok kaliteli sinema, müzik, resim ve foto arşivi vardır. ama nedense bikaç ayda bir iş değiştirir.
  1 ... deli dumrul
 4. 4.
  god save the queen adli super bir parcasi olan ve punk in atalarindan diyebilecegimiz grup
  3 ... glosoli
 5. 5.
  Bilinçaltı da üstü de ,içi de dışı da bir kardeşimiz. Kendince bir esperantosu vardır.Şapkasının altında yaşar.
  ... kiraze
 6. 6.
  gitaristliğini sid viciousun yaptığı çok fazla dinleme fırsatına erişemediğim efsanevi punk grubu... grubun yine efsanevi olmuş god save the queenadlı parçasına motörhead cover yaptığı için gruba bir aralar ilgi duymuştum...
  1 ... chazsmyr dhuunyl
 7. 7.
  başta ingiltere ardından dünyada büyük gençlik uyanışlarına sebep olan anarchy in the uk parçasını yaratan, tapılası, ayaklarına kapılası muhteşem zihinler. sacede 2-3 yıllık bir müzikal geçmişe, korsandan bozma bir albüme, 100- 200 dinleyicinin olduğu birkaç küçük konsere imza atan ve bu kadarcık şeyle şöhretler kulübüne alınmayı reddetmiş büyük kişiliklerin altında bulunduğu grubun adıdır. müzik dünyasına yeni bir de eğlence getirmişlerdir: pogo.
  2 ... cthullhu
 8. 8.
  punk'ın kurucuları da diyebiliriz bu adamlar için her biri başlı başına bir olaydır. sadece 2 yıl bir arada kalmışlardır fakat bu 2 yılda tam anlamıyla alemi bastan yazıp dağıtmişlardır.her seye karşı çıkmışlardır kraliçeye bile (ve o dönemde bunu yapmak tam anlamıyla göt ister )ve de bunun üzerine londraya girmeleri yasaklanmıştır ama tabi ki onlar bunu takmaz tam gaz devam ederler. hiç birinde tam olarak müzik bilgisi olmamasına rağmen bu o dönem *kimse için farketmez. her konserleri bir olayla sonuçlanır. grup hakkında cekilen 2 film vardır* dünyaya bir daha gelmez böyle bir grup; müzikal açıdan çok yasayış ve hayat tarzlarından ötürü.*
  1 ... berlinlondraamsterdam
 9. 9.
  punk'i kuran degil de sadece populerlesmesine on ayak olan grup.
  2 ... cemcuk
 10. 10.
  (bkz: punk)
  ... louis cyphre