bugün

bu ulkede guzel ne varsa icine siciliyor ozellikle de son aylarda. bira.fm de kurban gitti.
sadece adında "bira" olduğu için kapanan efsane radyo. son gece çaldığı parçalarla daha da bir dinleyeninin ağzına sıçmıştır. özleyeceğimiz aşikardır. yemişim yaşı, olan bitenin farkındayız...
Badem bıyıklıların götüne antenini değdiren radyo. Yasanızı sikeyim.
gezi olaylarından sonra tavrını çok net ortaya koymuş sevimli radyo. yeni tasarımında tek tıkla bira bardağını doldurmayarak efektlerle kahkaha atmamı sağlamıştır bu hede.
--spoiler--
Şimdi arkadaşlar, öncelikle sitenin kapısını kırdık içeri girerken Şu an ufak tefek aksaklıklar oluşuyor. (Ben çıktım siz girin) Bu güzel veda için de hepinize eyvole! Sözlükler, tweetler buraya yaptığınız yorumlar postlar, hepsi içini buruşturuyo insanın ama şahsen ilk defa gurur duyulcak bi iş yaptığımıza falan da seviniyorum hani. Şimdi şunu bi açıklayayım, kimse bizi kapatmıyor. Ama "alkol kullanımına teşvik" ile ilgili çok ciddi düzenlemeler var, buna sanırım şarkıların içinde bile alkol geçmemesi dahil (her akşam votka,rakı şarap içelim sabaha kadar falan yok)..Bu noktada bir falsomuz var zaten ve biz bu falsoyu seviyoruz. Ama onlar sevmiyo çıktı Bu risk numero 1. Bunun dışında telif ve digital müzik konusundaki düzenlemeler birbirinden neşeli değişiklikler olarak karşımıza çıkıyor. Alkol firmalarının en güzelleriyle yaptığımız sponsorluk görüşmelerinde masayı deviren de aynı alkol düzenlemesidir. Sonuçta biz bu projeyi bir üste çıkaramadığımız için kapatıyoruz. Sizi ve kendimizi üzdüğümüzü bilerek kapatıyoruz. Hem riskler hem düzenli masraflar boyumuzu aşıyor diye kapatıyoruz. Adımız bira diye kapatıyoruz. (Nabıcaz be Kamil..) istediğimiz şekilde yaşatamadığımız için kapatıyoruz. Canına yandımın böyle güzeldi herşey diyerek kapatıyoruz. Ama önümüzde 2 saatimiz daha var. Dostlarla Son 5 Saat devam ediyor.. (Arada çökersek affedin)
--spoiler--
içinde bira kelimesi geçiyor diye kapatılma kararı verilen site
Zihniyetinizin amına koyim.
olanlara karşı çok güzel tavrını takınmış sitedir. biraya bastığınızda öncelikli olarak azar yiyorsunuz ve dolmuyor bardak. bir kaç defa bastıktan sonra anca. bir de yeni bir maymun dizaynı var bi bakın bence.
bu zamana kadar nasıl kapatmadılar şaşırdığım radyo. sırf ismi bira diye yapılmış en büyük saçmalık. anlatılmak istenen şudur ki " bu ülke benim. at koşturuyorum var mı bir şey diyen? " gitti caanım radyo.
ismi nedeniyle* kapatılan şahane radyo.*

edit: şu entrynin neresine eksi oy verdin çok merak ediyorum.*
severim kendisini. tasarımı da çok iyi diyebilirim gerçek anlamda istediğini bulabilirsin ararsan.
(bkz: her telden çalmak)
kapatılmasına son 1 saat kalan radyo. bütün ekibi, bütün dinleyenleri, bütün sevenleri şu anda onu son yolculuğuna uğurlamak için bekliyor. her güzel şey bitiyormuş koduğumun yerinde, bira fm bunun kanıtıdır.
yemişim yaşı.. olan bitenin farkında mısın?
duyarlı radyo..
kapatıldıysa hanım koş tüfeğimi getir diyerek fuck the system nidalarıyla eyleme çıkacağım.
ağlattın be hacı. hiç oldu mu bu veda şimdi? daha erken değil mi? ismini değiştirirdik ne biliyim ayran.fm olsun, arpa,fm olsun, maya.fm olsun bulurduk bir şeyler... ama artık olan olmuştur. kapatılmıştır, susturulmuştur. birileri rahat etsindir.
tek dileğim başka bir isimle geri dönmesidir.
Hoş çakal yoldaş.
(bkz: sen gittin ya şimdi her yer karanlık)
(bkz: one last goodbye)
(bkz: bira fm in kapatılması)
#direnbirafm
neden bu gece bu kadar çok ismi geçiyor diye merak ettiğim radyo. meğer kapatılmış. hiç hoş olmamış.
son birasını içmek isteyenlere güzellik yapmıştır.

http://www.keyifyalnizgitmez.com/
haberi şimdi alınan ve evlat acısı gibi koyan site. ulan ben şimdi hatunla kavga ettikten sonra kimi dinleyip bira içeceğim amk.
maalesef şimdiden özletmiştir.
--spoiler--

Hadi Bize Müsade!

Tam 2 sene oldu, milyon dostla, keyfin de kederin de dibine vurduk buralarda.
Yeri geldi sabahladık, yeri geldi gündüzü yiyemedik, akşamı edemedik.
Bi coşturduk bi sıktık; bi bozduk bi düzelttik; kendimizi de sizi de
dağıtıp dağıtıp toparladık. Ne olursa olsun, sizden hep dost desteği
gördük ve böylece mahallelerin en sağlamı olduk.

Rakı içmeyin dediler, meyhane açtık. Bira içmeyin dediler, elde
biralarla dinledik. Bayramları kaldırdılar, bayraklarla kutladık.
Eşkiyadır, ayyaştır, kafası güzeldir bunların dediler, geze geze anlattık.

Şimdi sofraları, radyoları, şarkıları, resimleri kaldırıyorlar ve bizim elimizde,
tutunduğumuz çocukluğumuz, gençliğimiz dışında pek bir şey kalmadı.
Vakit şişeleri iade edip, parasıyla son borçları tıkayıp, dükkanı kapama vakti.

BiraFM'i, bunca zaman keyfinizin bir parçasından bile sorumlu tuttuysanız,
bi gıdım sevdiklerinize anlattıysanız, bizden mutlusu yok..
Neyse lafı çok da uzatmadan;

Hoşçakalın adam olmuş çocuklar!
Daha güzel bir günde, tekrar görüşmek üzere..
Hepinize Eyvole!

Not: Son biranız yine bizden!

--spoiler--

bira fm, artık yok. gayet güzel bir siteydi, kendileri mi gitti, kapatıldı mı bilmiyorum ama yazık oldu. şerefe.
An itibariyle kapatıldığını öğrendiğim, biricik radyom selam olsun sana ve seni seven radyo severlere benden sana bir armağan o zaman,
Bira kafa yapar,
Sende yaptın bizde be bira fm
Senden öğrendik ayıkken sarhoş olmayı,
Senle dertleştik,
Şimdi yerini ayran mı alacak.
ayrıldığımız radyodur.
artık radyo dejavu ile birlikteyim. *
(bkz: Meyve veren ağaç taşlanır)
Başka bir açıklaması yok diye düşünüyorum kapanmasının. Yok Bira kelimesinden dolayı kapatılmış mış da...
Ayran.fm adıyla açılmamış olması şaşırtıcı sitedir.

Edit: Yakın zamanda Ayran.fm adıyla aramıza döneceğini öğrendiğim sitedir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar