bugün

hani televizyonlarda pek sık rastladığımız bioder tüy dökücü kremin firmasının piyasa sürmüş olduğu şampuan we serumdan oluşan saç bakım kompleksi. saç dökülmesi problemleri olanlar için hazırlanmış, istanbul üniversitesi tıp fakültesi dermatoloji bölümü tarafından etkinliği onaylanmıştır.
ayrıntılı bilgi için : http://www.bio-xcin.com
alıp da kullanmama rağmen, verdiğim 24 ytl'lik şampuan parasına yanmamdan başka bir b.ka yaramayan, saçı sertleştirip, kalın gibi gözüktürüp de, saç dökülmesini de kesinlikle frenlemeyen, para çuvallama işi.. ecrübeyle sabit olunup, kesinlikle tavsiye edilmez, ayrıca şampuanın paketi açıldığında da yanında promosyon olarak ''tüy dökücü krem'' çıkmış, dumurlardan dumurlara hasıl olmama neden olmuştur.
"saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm" sloganıyla piyasaya iddialı bir giriş yapan ve bu söylemle beklentileri fazlasıyla yukselten ürün.

reklamlarda bu ürünün; "ikinci ayın sonunda katilimcilarin %90'inda saç dökülmesini önlediği, %80'inde de saç miktarında artişa sebep olduğu" söylenmektedir.

bu ürün aslında 24 adet 6 ml'lik ampulden oluşmaktadır. bununla birlikte, aynı isme sahip şampuanı kullanmanın da sonuca olumlu etki yapacağı belirtilmektedir. tabi halkımız genellikle ucuz olduğu için sadece şampuanı satın almakta, asıl ürün olan ampulleri tercih etmemektedir. bu durumda olumlu bir sonuç beklemek de pek tabii olarak gereksiz bir beklentiden oteye gecemeyecektir.

24 adet ampulden oluşan asıl ürünü aldığınızda, 3 aşamadan oluşan özel bir bakım programı da kutu ile birlikte size verilmektedir. kutunun içinden çikan bu program, her şeyden önce hayallerinizin yıkılmasına sebep olmakta ve tam verim alinabilmesi için 2 kez daha aynı parayı domalmanız gerektiğini söylemektedir.zira bu tedavi (ya da her neyse işte) toplamda 3 kutunun tüketilmesine dayanan 3 kurden oluşmakatdir. her şeye rağmen umutla başlanır kürlere.

birinci kür, "yoğun kür" olarak adlandirilmaktadir bu programda.
gün aşırı 1 ampulun kullanıldığı bu kür sonunda -guya- saç dökülmesinde gerileme ve saçin kalitesinde ciddi bir artiş gözlemlenir. (bu kür ilk kutunun bitmesi ile sonlanır.)

ikinci kür, "destekleyici kür"dür.
bu kür boyunca haftada iki ampul kullanılır. bu kürün sonunda da -guya- saç dökülmesi engellenir. saçlar hacim ve parlaklık kazanır. ufak tuy seklinde yeni saç oluşumu gözlemlenir. (bu kür de ikinci kutu bitene kadar sürdürülür.)

üçüncü kür (nam-ı diger "tamamlayıcı kür") uygulanırken de haftada bir adet ampul kullanılır.
üçüncü ve son kutunun da bitmesi ile bütün kürler tamamlanmiş olur.

sonuç olarak firma, daha yolun basinda 3 kutuluk satişi garantilemiş olur.

kellik tehlikesiyle yuz yuze kalmiş olan zavallı bunye de "denize düşen yilana sarilir" mantiğiyla son bir umut, dayanır bioxcin'e. yediğinden içtiğinden kesip buna yatirir parayı. kel kalmaktansa "300 küsür milyon lira"yı (300 küsür ytl diyelim) takir takir öder. ama sonuc hiç bir zaman için kesinlikle garanti değildir!!!

zira istanbul üniversitesi tıp fakultesi dermotoloji anabilim dalinda yapılan klinik deneylere katilan o serefsiz deneklerin saci, sizinkilere hiç de benzememektedir. heriflerde (reklamlara göre) rapunzel misali saç çıkarken, sizde tık yoktur. tabi olan olmuştur. giden paralara yanılır, agitlar yakılır.

sonuç olarak şahsi kanaatim: çatır çatır yiyin efenim o parayı. 300 milyona (pardon ytl) gidin sevgilinizi dişari çikartin, eğlenin, eğlendirin.

olmadi mi? siz de mi benim gibi sapsınız? karton karton sigara alın yıgın kenara. yıllık stok yapın. ne biliyim takılın işte kafanıza göre.

yazarın notu: şimdi merak eden olabilir tabi. acaba bu herif kullandı mi bu bioxcin denen mereti diye? evet efendim. birinci kürü bitirdim. yetmedi arkasından gittim bir kutu daha aldım ve ikinci küre geçtim. şu an onu da yarılamiş bulunuyorum. sonuç mu? o eczane camlarındaki bioxcin reklamında poz veren kabak kafalı herifle yarişacak durumdayim artik. belki de psikolojiktir. kim bilir???
(bkz: uludagsözlükteki keller)
alakasiz bir biçimde, internet sitesine ulaşmaya calişirken; site yayınının durdurulduğunu gördüğüm ürün. zannedersem bi boka yaramadiğini gören firma yetkilileri, butun parayı alip yurt dişina kaçti.
demişti dersiniz.
(bkz: priorin)
saç çıkarttığı iddia edilen, pakmaya, sarmısak, zeytinyağı ve yumurtadan oluşan karışım, ya da bu karışımın kokusuna tahammül edilemiyorsa denenebilecek Bepanthen ampullerin alternatifi olan ürün. Piyasada yeni yeni gözlenmektedir, işin içinde bir üçkağıt olup olmadığı 3-6 ay süre ile kullananların aldığı sonuçlara göre belirlenecektir.
kokusu hoş, işe yararlığı ise yüzdelik dilimlere girebilmekle ilgili olan, satışları türkiye'de bir anda patlayan şampuan. yav bir de hatırlamışken: (bkz: şampuanlar ligi)
ampulleri* 89 ytl, şampuanları 24 ytl olan saç bakım hedesi.
sözlük aracılığıyla inancım kalmayan saç bakım seti. kullanmaya başlayalı 2 hafta oldu ve dökülme durdu. gel görki ürün için en iyi reklam müşterisidir sözünün doğruluğu yüzünden bir hüzün kapladı içimi. tedavi olmak için tedaviye inanmak lazım sözüyle kendimi avutmaya devam edecek olmama neden olacak saç bakım seti. kılda keramet olsa makatta çıkmazdı sözüyle isyan eder giderim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.