bugün

kurumsal site yöneticileri, firma sahipleri, seslendirme arayanlar ve buna benzer bir çok şey için 10 liraya satın alınabilen ürünleri barındıran site. içinde bulunan bir kaç hizmet;

logo tasarımı,
reklam,
site tasarımı,
seslendirme,
grafik reklamcılık,
animasyon reklamcılık ve daha bir çok iş.
piyasa fiyatlarını yerlebir eden, çin malı tüccarı gibi sürümden kazandırmayı hedefleyen online pazarlama / aracı site. halbuki seri üretim tasarım hiçbir zaman tasvip etmediğim, edilmesini de doğru bulmadığım bir yöntem. hem iş kalitesi hem yaratıcılık yerlerde sürünüyor.
ikionluk.
Sözluk sayesinde kesfettigim harikamsı site.
10sepeti isimli sitenin fiyaskosundan sonra bunun da fos çıkacağını düşündüğüm sitedir. tc kimlik numarası banka hesabı falan ister. vermeyin.
az önce 2 tane sipariş verdiğim site. ayrıca kendi sitem için reklam alabileceğimi de söyledim. bakalım ne olacak.
biraz araştırdım da, ulu'dan ilan vermişler; ''10 lira karşılığında reklamınızı yaparım'' diye. lan ben ekşi'ye 10 lira vermiyorum reklam için ulu'ya kim versin amk. resmen sazan.avi yapmış kimse.
Müşteri ilişkileri zayıf, bazen haksızlık yaptığı ve yalanları ayan beyan ortada olan satıcıları savunup size paranızı iade etmeyip oyalayan sitedir. En son kaç gün önce açıldığını bilmediğim, en azından son 4-5 gündür kendisini erişime kapatmış bir domain adresidir benim için.
yabancı kopyası kadar hareketli olmasa da yerli kopyası onlira.com'a açık ara fark atmış sitedir.
fiverr.com adlı sitenin kopyasıdır.
Ucuzcu, kopyala-yapıştırcı ergenlerin cirit attığı yerdir. Uzak durulması şart.
Sözlükte uzun uzun yazacağınıza gidin burda yazın. Hem para Kazanırsınız. Bionluk dediğine bakmayın adam bin Beşyüz liralık iş teklifiyle geldi bana. Yersen.
Seslendirme işleri için çokça yararlandığımız site

https://bionluk.com/aydem...irme-hizmeti-veririm-9618

linkindeki firma kadrosundaki usta seslendirmenlerle birçok işimizde bize ulusal ajanslardan daha kaliteli seslendirme hizmetleri sundu sağolsun.
facebook'ta reklamını görünce, amatör öğrenci halimle girip bi iki iş kovalayayım dediğim ancak başını aldığım freelance iş dünyası sitesi. armut'ta takılıyorum bayadır, bi kaç tane iş de düşürdüm burayı da öyle bi yer zannetim ama çok başka bi dünyaymış amk. Herkes şirket olmuş burada. Markalar, logolar, profesyoneller, takım elbiseli abiler, jilet giyinmiş ablalar var. Bize ekmek çıkmaz buradan anlaşıldı.
yararsız gördüğüm bir site.
piyasa değerlerini düşüren, profesyonel diye kendini tanıtan yüzlerce amatör ötesini barındıran, kötü site demeyeyim de kötü aksiyon.

mesela bir adam ürün fotoğrafı çektirecek. bu siteden bi eleman ben yaparım diyor. bizim tırto da klasik ucuza kaçacak ya, olay tamam diyor. hizmet rezil ve amatörce doğal olarak. sonra bir profesyonele gidince fiyat tuzlu geliyor doğal olarak. önceden ucuzu beyine kazındı bi kere. sonra başlıyor profesyonelin kafasını zikmeye. hee burda olay şu, bionluktaki amatör kıro parasını alıp çatır çatır yiyor.
görsel
elimden geldiğince bir şeyler yapıp para çıkartayım diye şansımı deneyeyim dedim ama sağ olsunlar hiç bir şeyimi onaylamadılar.
Yüklenebilecek resimlerin sadece 16:9 olarak yüklenebilmesi gerçekten çok absürd olan site.
burada tasarım için bir ilan açıyorsunuz, 16:9 formatına sıkışıyorsunuz. illa kırptırıyor görseli.
ayrıca her görseli ayrı bir portfolio adında açmak neyin kafası acaba? terminolojiye bu kadar uzak olmasaydınız keşke. mesela portfolio nedir sizce?

madem fiverr için yerli bir alternatif olalım diyorsunuz, adam gibi yapın. reklam metni yazım şekline kadar almışsınız çok gerekliymiş gibi, ama iş görsel eklemeye gelince sistem tırt. galerinizi yönetebileceğiniz panel o kadar kötü ki. yani bir facebook kalitesinde bir galeri bile koysanız yeterliydi. bu kısıtlama ve düzenleme yetersizliği gerçekten can sıkıcı.
Kapatılması gereken bir site olduğunu düşünüyorum.
10 TL ye logo yapan adamlar varken bu sektör nasıl ayakta dursun.
Ben de freelancer olmuştum. Henüz para kazanamadım.

Hadi ücretsiz çalışma yapayım, sunayım belki beğenirler anlaşırım dedim adamlar ona bile tenezzül etmiyor. Tasarımın t sinden anlamayan kendini grafiker sanan kekoları gördükçe dumura uğrarsınız.

Kesinlikle zaman kaybı sitedir.
Bu site beni pişman etti açıkçası, müşterisi ayrı bir cinsler. Freelancerlar da utanmasa 5 tlye tamah edecek.
Bionluk fiyatların genelde 10 tl olduğu dijital medya platformu. ister satış isterde alım yapabilirsiniz banka hesabınızı ve cebinizi parayla doldurma fırsatı veren bir site. Çektiğim videoyu inceleyin lütfen: https://youtu.be/e3R3jlB5_mg
buradaki müşteriler de iletişim sorunu ve vurdumduymazlık var. projem var diyor şu konuda desteğe ihtiyacım var diyor tamam diyorum proje detaylarını anlatabilir misiniz, nasıl bir yapı istiyorsunuz diyorum . kişi geri dönüş yapmıyor orada mısınız dedim yok akşam oldu tekrar mesaj attım çevrim içi görünüyor ama cevap vermiyor . kardeşim ailene mi sövdüm sülale ne mi sövdüm yada mağara dan kaçıp mı geldin ne bu hödüklük cevap vermek bu kadar mı zor. hiç kusura bakmasın cevap vermeye bile tenezzül etmeyen insanın yaptırıp insanların kullanımına sunacağı siteden bi bok olmaz . o siteden hayır gelsin ona ben de kıçımı vericem söz . bionluk uygulamasının amacı gerçekten güzel ama böyle iletişim yoksunu davarlar gelmesin siteye bi zahmet sizin salak salak iletişim yoksunluğunuzu biz düzeltemeyiz.

Siteye kaydolalı 5 ay oldu hala aynı davranışlar. Lan artık uyuz olmaya başladım şu insanlara vaktimi alıyorlar bir de projeyi vericek gibi birsürü soru sorup vaktimi alıp sonra bir den ortadan kaybolup iletişimi kesiyorlar. Her istediğini yapıyoruz cevaplıyoruz refaransları sunuyoruz yine kaybolup gidiyor ulan dalyar.. iletişimi yarıda kesiceksen başta niye iletişim kuruyon senin kafana sıçayım ben.
Bir de 500 tl ye site yaptırmak isteyen kişiler var bahsediyo kurumsal şirketiz falan filan ulan öküz başlı antilop madem kurumsal sın 500 ne lan asgari ücret 17.002 tl onun bile günlüğü 565tl . Senin kurumsallığına ayrı sana ayrı sıçarım.
Mahvettiniz lan güzelim siteyi .

Özetle artık bok götüren site . Gerçekte yüzüne tükürsen tükürük yapışmayacak insanlar burada ucuza hizmet için kurumsallık ayağıyla iş yaptırmaya çalışıyor. Aynı işi kendisi yapsa 10 katı para ister.