bugün

taraftarı tarafından "ama o da yaptı" denmeyen, tofaş arabalar, doping iğneleri, 8-0 ların unutulmadığı söylenen kulüptür. futbolun f sinden anlayan bir kişi o final maçını izlediğinde şike olmadığını görebilir. beşiktaş her zaman süleyman sebaların, şeref bey lerin kulübü olmuştur, şerefli ikincilikleriyle övünür. bilmem anlatabildik mi.
gerekçeli kararı okumadıkça bir şey söylenmesi doğru olmayan ancak şike kararının yargıtay tarafından onanmayacağını düşüncüğüm spor kulübü. türkiye'ye şikeyi getiren kulübün bu kulüp üzerinden kendini tatmin etmeye çalışması da üzücü bir detay.

not: kendi takımımda olduğu gibi beşiktaş için hala daha hangi delillerle karar verildiğinin açıklanmasını bekleyen bir fenerbahçeliyim.
(bkz: transfer şikesi)
Turkıye nın en buyuk takımı.
er ya da geç aklanacak takım.
şike davasında biraz figüran gibi duran sevdam. bu günler de geçer. yargıtay kararından sonra bu iki ismin şike yaptığı kanıtlanırsa gereken yapılır. ama yarı final eşleşmeleri sırasında yapılan bir transfer görüşmesi nedeni ile ceza alınması işin rengini ortaya çıkarıyor. ki bu maçta i. akın hayatının maçını oynayıp 1 gol asistle oynarken, fenerbahçe ile şike yaptığını itiraf edip, beşiktaşla finalistler belli olmadan bir transfer görüşmesi yaptığını söylemişken...

ama şu günde ne kadar büyük bir taraftara sahip olduğumuzu anladım. millet şikeden ceza alan birini binlerce kişi ile karşılarken, benim taraftarım, yani şerefin çocukları, susmasını bilmiş, lehimize bilerek akıtılmamış tek damla tere karşı olduğunu göstermiştir.

(bkz: büyüksünüz)
(bkz: büyüğüz)
yargıtay tarafından serdal adalı ve tayfur havutçu'nun cezası onanırsa direkt olarak ligden düşürülmeyi talep etmesi gereken kulübüm. kupayı iade ettikleri gibi ligden düşürülmeyi de talep etmesi gerekir. dekor olsun diye kupayı teslim etmiş olmamalılar.
tüpçü zaten yeteri kadar rezil etmiş bizi, ard arda gelmeyen belanın ta amına koyayım derler ya, vurmuşken en dibe vurmalı ki tertemiz pür-i pak yeni bir başlangıç yapalım, demokles'in kılıcı gibi her an tepemizde duran şike lekesiyle yaşamayalım. bilmiyorum, benim beşiktaşlılığım başkasına el vermiyor.
zaten tüpçü döneminde iyice soğudum beşiktaş'dan. yeterki sktirolup gitsin diye. fikret orman yeni umutlarla geldi tüm camiaya. batmanın eşiğinde de olsa kulüp taraftarı olmadan basit bir şirket haline döner.
taraftarın beklentisi ne galibiyet, ne şampiyonluk, ne süfer yıldızlar. alnı açık başı dik yürütecek, beşiktaşlıyım dediğinde utandırtmayacak bir kulüp haline geri dönmesidir.
2012-2013 sezonunda hepimize cehennemden kombine aldıracak siyahlar içindeki takımım.
(bkz: bir derdim var bin dermana değişmem)
aşkın siyah beyaz halidir. vazgeçilmezdir.
basketbolda ergin ataman galatasaray'a gitti, hawkins, bonsu, arroyo galatasaray'a yakın, erceg cska'ya gitti, sponsor sürüncemesi devam ediyor, futbolda bu takımın eski teknik direktörü ve futbol şube sorumlusu şikeden 1 yıl 3 ay ceza aldı, büyük çoğunluğun istemediği samet aybaba takımın başına geçti, takımdan quaresma ayrılıyor, egemen nasıl olduğunu anlamadan gitti, erkut gibi bir genç eskişehir'e gitti, ernst gidiyo lan ernst, yapılan transferler umut vermiyor, stat konusu sürüncemede, seneye takımın maçlarını nerede oynayacağı belirsiz, stadını yıkıp yenisini yapıp yapamayacağı ya da ne zaman yapabileceği belli değil.
üstüste hayal kırklıkları yaşıyoruz. her gün yeni bir kötü haber geliyor. normalde 1 tanesi olay olacak "ezeli rakibe oyuncu kaptırma" neredeyse her gün oluyor.

ama farketmez. bugünler de geçer, bu dönem de kendi yıldızlarını doğurur. bize düşen sahaya beşitaş formasıyla kim çıkıyorsa o çocukları sonuna kadar desteklemektir. 3-5 topçu gitti diye beşiktaş'tan soğuyacak adam beşiktaş'lı olmayı zaten hiç anlamamış demektir.

edit: mali fairplay yüzünden uefa'ya alınamdığımızı yazmayı unutmuşum. 1 ay içinde o kadar fazla kötü şey olmuş ki.
son bir yil icinde hem taraftarini hem kendisini ahmet kaya tabiriyle santim santim cürüten kulüp. o futbolcu gitti, bu futbolcu alindi, o kadar borc var, bu kadar zarardayiz, stadyum, yönetim, teknik direktör derken bugün mahkeme altin vurusu yapmistir. besiktas hakkinda hic bir haber koymadi bu şike haberi kadar, hic bir mac bu kadar insani verem etmedi bugüne kadar. icim burkuldu, ebem sikildi senin izdirabindan. sezon basi her kulüp ve taraftar icin bir umut kapisiyken, bizim anamizi aglattilar.

yeter ulan! kadin olsan izdirabin cekilmez, bosar gidersin! sende olmuyor iste, biraz insaf...
Adı şikeye karışmış, son zamanlar da Fenerbahçe yanlısı da olmuş takım.
fakir takım. oyuncularını elinde tutamıyor, başarı oranı olmayan bir teknik direktör arıyor, oyunculardan fiyatlarda indirime gitmesini istiyor. kendisi ve prestijini ayaklar altına alıyor. ve reklamcı taraftarlarıda sadece izliyor.
futbol ve basketbol şubesinde, oyuncularına "batan geminin malları" şeklinde hücum edilen takım.
bu sene küme düşmesi gereken takım. evet düşsün ki bilelim biz kaç kişiyiz.

erkut eskişehire gidince ulan bu adam verilirmi aciz yönetim koy 11 e oynar bu çoçuk diyip, bu sene gençlere ağırlık vericez diyen yönetime anadolu takımına çevirdiniz bjk yı allah belanızı versin diyenler aynı kişiler. amacınız ne sizin?

vay efendim egemen gitmiş yandık, q7 gidiyo bittik, simaosuz napcaz biz ee yeter sıkıldım sizi dinlemekten. sanki bu adamlar varken açık ara şampiyon oldu bu takım gidince yok olacak. tamam dünyadaki hiçbir taraftar sevdiği oyuncuyu kaybetmek istemez ama şu anda olağanüstü bir durum sözkonusu. uefa bizi avrupa kupalarına almadı neden yıllar önce bjk dan ayrılmış adamların parasını hala ödemediğimiz için, nereye kadar böyle devam edicek.

gerekirse herkes gidicek bu kadar basit ama unutmuşum tabi siz q7, guti, simao, fernandes, almeida transferlerinden sonra robinho nerde, forlanı isteriz diyen adamlarsınız yani aslında kulübün bu durumda olmasında en büyük suçluların başındasınız, hayatında külübe 10 kuruş faydası olmayan adamlar şimdi eleştiri yapıyolar, akıl veriyolar. bjk nın akla ihtiyacı yok para varsa verin kardeşim, feda tişörtü 100 bin satmış hani nerde milyonlarca bjk taraftarı, hani konuşanlar, hanginizin evinde bjk nevresimi var, bjk bardağı var kaç taneniz q7 forması aldı, lan bırak formayı kaç taneniz kartal yuvasından kaşkol aldınız. hepinizin üstünde çarşı yazan ne idiğü belirsiz tişörtler var.

sevinmek için sevmedik diyorsunuz, sonrada q7 giderse şampiyon olamayız diyorsunuz. hani sevinmek için sevmemiştin, ulan çocuğunuz sınıfta kalsa evlatlıktan atarsınız herhalde. ayrıca müneccimisiniz birader nerden biliyosun olacakları. müneccimlik kariyerinize baktığımda en son 17 de 17 yapıcaz diyen sizsiniz, pek başarılı değilsiniz bu konuda.

bende bjk da mourinho teknik direktör olsun, hulk, cavani, götze forvet olsun istiyorum ama ben 5 sene sonra bjk hala varolabilsin istiyorum. bende q7 trivelayla gol atsın istiyorum ama önce bjk nın kazanması istiyorum sonra şov istiyorum.

sergio ramos kadar para kazanan egemenin niye gönderildiğini soranlar var, 2 yılda primlerle beraber 25 trilyonun üstünde para kazanan ancak 20 tane gol atmamış olan q7 nin kalmasını isteyenler var, bunlar kendilerine beşiktaş lı diyorlar.

3 ay önce demirören gitsinde 11 tane gençle çıkıp oynamaya razıyız diyip şimdi q7 kalsında demirörene razıyız diyen yavşaklar, siz nasıl bişeysiniz lan?

beşiktaş amaçtır, araç değil.

cokmu uzun oldu, okumayın amk.
türkiye kupasını yargıtay kararı açıklanmadan tez elden ibb ye vermesi gereken takımım.
ben bu takımı müzesindeki kupalar için desteklemedim, ben bu takımı ,en basit haliyle söylemek gerekirse, siyah ile beyazın asaleti için destekledim. biraz asalet hiçbir şey kaybettirmez.
sevdiceğimin daimi aşkı. Kabullendim nihayetinde.
hızla uçuruma giden kulüp

fikret orman denen heriften kurtulmazlarsa çok zor günler bekliyor tüm camiayı..

tüpçüden kötü ne olabilir diyebilir taraftarlar

yağmur-dolu ikilemi bu durumu açıklamaktadır..
futbolcularından küçük olan klüp. üç beş oyuncunun önene geçemeyip takımı rezil etmekte, beşiktaş ise buna hiç bir şey yapmamakta. bulunduğu durum gerçekten çok üzüntü verici.
türkiye'nin en dilenci ve en çulsuz takımıdır.
3-5 tane verimsiz ve iş ahlakı taşımyan oyuncuyla yollarını ayırmazsa umutsuz vaka olacak kulüp. seneye ne forma alırım ne tişört.
gitmesi gerekenler(q7, simao, rüştü, almeida, holosko)
Hamza çakır, hürriyet, mehmet akgün gibi anadolu takımlarının bile oynatmadığı futbolcuları alarak ne yapmayı amaçladığını merak ettiğim klüptür. Seneye küme düşecek takımlar arasına girmeye yakın bu transferlerle.
http://www.htspor.com/fut...aber/756223-orada-isim-ne
son zamanlarda hangi kafayla yönetildiği belli olmayan kulüp.
hem adamı kampta istemiyoruz diyorsunuz, hem de istanbul'a gel yoksa şikayet ederiz diyorsunuz.
100 küsür yıllık kulüplerin bu hale düşmesi içler acısı gerçekten.
türkiye'de birbirlerinin rakibi olabilicek bir kaç takım var zaten, onlarda böyle göt altına giderse türk futbolu bir adım daha ileri gidemez.
fikret orman sayesinde küme düşmeye oynayacak takımdır. takımımdır. ama arkadaşlar bu fikret orman'dan hiçbir şey olmayacağı o kadar açık ki. adam icraat üretmiyor laf üretiyor. evet.
bence bu sezon ki politika şöyle: bütün oyuncuları satarak kimseye maaş ödenmeyecek böylelikle borçlar kapanacak, kulübün önü açılacak.
not:beşiktaşlıyım
güncel Önemli Başlıklar