bugün

entry'ler (404)

twitter

Bu siteyi siken iki şey var;

1. Mal mal tespit yapan, kaynağı göt olan araştırmalara dayanmış tespitlere dayalı tweet atan fenomen adı verilen abiler, ablalar ve bunları takip eden -hahah çok komikmiş admin kardeş- mantığındaki insanlar.

2. Mal karakterini burc'unun özelliği sanan Türk kızının, sürekli olarak -içinde bastırdığı cinselliğin de etkisiyle- argo tabirlerle ya da seks tabirleri ile burç özelliklerini anlatan hesapları retweet etmesi.

sadece türkiye de görülen olaylar

Milli takım maçına kulüp forması giyerek gitmek.

Bir insan neden boyle bir sey yapar anlamiyorum, Hadi anlıyorum diyelim milli takım forman yok da kardeşim kırmızı ya da beyaz tişörtün falan da mı yok?
Sorun zihniyette sanırım, imkanda degil.

obsesif kompülsif bozukluk

insana hayatı zehir eden bozukluk.

aslına bakarsınız günümüzün bilgisayar başında tuşlarla ve iletilerle sosyalleşebilen toplumunda bu gibi hastalıkların öne çıkmaması düşünülemezdi.
çünkü bu illet kendi düşüncelerinizle baş başa kaldığınızda çirkin yüzünü gösteriyor. siz içinize kapandıkça daha da saldırgan ve yaptırım gücü yüksek bir hal alıyor.
burada bahsedilen yaptırım gücü kompülsatif hareketlerin hayatınızda yer etmiş olmasıdır. obsesif düşünceleriniz size bazı şeyleri empoze ediyor ve bu döngüye bağlı kalarak içinizi rahatlatmak ya da en azından ritüelinizi yerine getirmek amacıyla bu hareketleri/davranış biçimini benimsediyseniz siz de bu hastalığa bulaşmışsınız demektir.

örneğin hastalıklar konusunda acı çekmek ve ölmek üzerine bir korkunuz varsa; başınıza bir şey geldiyse 1-2 hafta boyunca o hastalığın belirtilerini psikolojik olarak hissedersiniz. örneğin kendinizde olduğundan şüphelendiğiniz bir hastalığın belirtileri arasında bel ağrısı, mide ağrısı vs varsa bütün gün acaba belim ağrıyacak mı, midem mi ağırıyor ya diye düşünerek ve ağrıması için dua edersiniz. lakin bu psikolojinizde yer etmiştir ve gerçekten de fiziksel olarak belinizin ya da midenizin ağrıdığını hissedersiniz.

işte bu kadar yaptırım gücü yüksek bir hastalıktır. ilaç tedavisinde genelliklere hastalara anafranil verilir. ki bu da serotonin* geri alınımını inhibite eder.
kurtulmanın tek yolu* bir psikiyatra gitmektir. ayrıca kesinlikle ilaç tedavisini kafanıza göre yarıda kesmemelisiniz ya da doz düşürme yoluna gitmemelisiniz. bu hastalıkla mücadele etmenin tek yolu irade sahibi olmaktır. kaçak dövüşürseniz sizi etkisi altına alır. süreklilik isteyen ve süreç içerisinde yok olan bir hastalıktır. bu yüzden hayatınızda hiç olmadığınız kadar kararlı olmalısınız.

michael essien

Bu sezon Khedira'nın kulübede oturma sebebi.

luka modric

Asla 35 milyon € etmeyecek futbolcu.

samet aybaba

an itibariyle trt spor'un canlı yayınında kahvehane muhabbeti yapan sözüm ona spor yazarları tarafından saçma sapan sorulara, yorumlara maruz bırakılan teknik adam.
ne kadar adam olduğu tüm o saçma sorulara tüm ciddiyetiyle cevap vermesinde gizli. gelişine ne kadar sıcak bakmamış olsak da belli ki adamın tek hedefi beşiktaşın ileri taşınması. en azından saygı duyulmalı, destek olunmalı. ayrıca devletin televizyonunda böyle saçma sapan yorumculara nasıl yer veriyorlar anlamış değilim. resmen seviyesiz bir muhabbet dönüyor ortamda.

özelikle en soldaki beyaz saçlı abi bildiğin troll gibi sorular soruyor.

--spoiler--
hojam diyelim fb geldi ver fernandes'i al alex'i dedi ne yaparsın zaaa xd
--spoiler--

işte seviye bu kadar düşmüşken samet hocanın da ellerinden öpüyorum iyi niyetinden dolayı.

uludağ sözlük

Açılan başlıkların çoğunun anket olduğu sözlük.

marmaray

yanlış bilmiyorsam eğer, dünyanın en derin tüp geçidi.
daha önceki 44 metre derinlikteydi*, marmaray tüp geçidi ise 50 küsür metre derinlikte olması gerekiyor.

ayrıca ilk güzergahın açılış tarihi ise 29 ekim 2013 olacak.

beşiktaş

Ligi kaçıncı sırada bitireceği, gerçek taraftarlarının umrunda olmayan kulüp.

ispanya konsolosluğu

Daha alma aşamasına bile gelemeden beni 500 lira zarara sokmuş vizeyi verecek olan kurulustur.
Ulan sen nasıl bir konsolosluksun öyle be, vfs diye aracı şirketler çalışıyorsun ama "kusura bakmayın 90 dünden fazla kalmalı ogrenci vizelerini sadece konsolosluktan verebiliyoruz :(( " deyip konsolosluktan da en fazla 90 günlük vize çıkartıyorsun. Bre şerefsiz herifler orda benden istediğin belgeler ne lan öyle sikik ülkenizi üzerime mı gecirecegim ulan? Bok çıkarsınız krizden siz bu kafayla.
Sponsor ne lan? Futbolcu muyum ben illa sponsor istiyorsun, illa sponsorun olacak aga yoksa giremezsin ne demek?
Temmuz'un ortasında arıyoruz, erasmus icin en yakın randevu tarihimiz 29 agustos dıyorsun, lan ben senin calışma sistemine sokayım, diyorum ayın 3nde uçağım var yapmayın etmeyin yok illa o zaman, sonra 2 hafta geciktirirsiniz vizeyi adım gibi eminim.
o ceza ve eskiden 2 hafta sonraya alınmış uçak bileti arasındaki farkı da sokarsınız böyle adama
O kadar anlattık telefonda diyorum bakın benim ayın 4nde ispanyolca kursum başlıyor randevusuz gelsem olmaz mı diye yok diyor eleman illa randevu, ne diyim başka size amk?
Daha konsolosluğa gitmeden bu kadar illetseniz, vize alma aşamasında şimdiden bu entry'i edilemeye korktum bir an.

uzungöl

Doga turizmine kurban giden/gidecek olan yerdir.

Otellerin çokluğunu gördükçe hak verirsiniz, yapılmaya da devam ediyorlar ayrıca, yakın gelecekte doga da market raflarından aldığımız mallar gibi olacağından 50 sene sonrasını düşünemiyorum.
Bu konuda daha içler acısı bir hal almış bir yer istiyorsanız ne yazık ki;
(bkz: Ayder yaylası)

meds

Placebo'nun güzel parçalarından sadece biri.
Nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama söyle bir soz barındırır icinde;

And the consequences.

iri gözlüklü kız

Moda'ya uyarak, diğer uyanlar gibi kendini farklı sanan kız.
Bilse beğenisini moda denen şeyle kalıba soktuğunu, yapmaz belki de. (yapar)

15 ağustos 2012 avusturya türkiye maçı

Cok ilginç gecen mac.

Önce Beşiktaş'ta iki sene boyunca topu 1 metreden bile içeri sokmamayan Veli asirtma gol attı bize,
daha sonra 5 dakika olmadan 2-0 geriye düştük, ilginç.

fernandes fenere sow beşiktaşa

Gazetelerin geleneksel "fernandesi transfer ediyoruz beyler" zincirleme haberlerinden biri.
Bak güzel kardesim kulüpten fernandesin yeni sezonda kac numara giyeceği bile sitede açıklandı eğer okuduysan?

Heh o yüzden daha fazla gölge yapma derim kolpa habercilik anlayışınla.
Ayrıca ne fernandesmis arkadas iki senedir transfer etmediğiniz takım kalmadı ulan ınsanda biraz utanma olur, ama yok sizde nerde o?
Fernandes idmanda tükürse yarın ayrılık sinyali diye manşet atarsınız itibarsizlar sizi.

Tanım: yeni sezonda da 4 numaralı beşiktaş formasını giyecek olan oyuncu.

haset

Sahip olamayacağını bildigin seylere sahip olduğunu bildigin/gördüğün kisilerin kötülüğünü istemek, "onda var bende neden yok?" diye isyan etmek ve onu yitirmesini isteme duygusu.

insanlık icin cok kötü bir sey.

embrace of the endless ocean

Twillight of a thunder god'ın en iyi, en gaz parçalarından biridir.

Eve dönüş yolunda gemi kazasıyla ölen bi abiyi anlatır. Tavsiye edilir.

(bkz: Sözlerini de yazayım tam olsun)

i stroke the blade with my hand,
the sharp edge cuts the skin.
blood drips to the rain-wet sand;
my journey can begin.

once a slave, but now i'm free
my honor is restored!
once again, i ride the seas
free at last, from whip and oar

i slide the sword into the sheath
the ocean god is hailed
and as we push out to the sea
we raise the red-striped sails

i've missed the breeze of my home shore
the frozen lakes and winter snow...
but now my dream starts to unfold.

father, i'm coming home!

the storm came down without remorse
and water crushed the rails
the ship was thrown back and forth
and strong wind ripped the sails

the icy waves embrace my skin,
i am going numb
the endless ocean swallows me
this will be, my cold wet tomb!

won't feel the breeze of my home shore
nor see the lakes or winter snow...
my hopeful dreams lie ripped and torn
father, i die alone, i die alone!

londra 2012 olimpiyat kapanış seremonisi

Koreografi olarak bakarsak su ana kadar ki en görkemli en en iyi kapanış seremonisidir. Lakin basından beri ironik bir sorun var ki o da bu törenlerde verilen mesajlardir.

Acilis seremonisinde emperyalizmle övünüp, kapanış seremonisinde barışdan, özgürlükten kardeşlikten dem vurmak kadar ironik bir sey de yok.
Neyse mesajları görmediğimizi varsayarsak inanılmaz bir törendi ama iron maiden yine yoktu be kardesim?
Neyse sanırım su an'da Çinli yetkililer havai fişeklere harcadıkları paralara oturmuş agliyorlardir.

2020 istanbul olimpiyatları açılış töreni

eğer bize verilirse ki zor; mümkünse meltem cumbul, sertab erener ve Anadolu ateşini görmek istemediğim acilis törenidir.
Küresel bir simgemiz olmadıgı icin sıkıntı yasıyoruz bu doğru evet ama ingiltere açılışda nasıl emperyalist tarihiyle övünebilme küstahlığına gittiyse, pekala istanbul'un fethi ya da Çanakkale savası gibi bağımsızlık öyküleri tasvir edilebilir.

2012 londra olimpiyatları

Koreografi acısından muhteşem bir açılışa sahne olmuştur.
Lakin hala emperyalist tarihle övünebilmek nasıl bir kafa bilemiyorum, bir de güneş batmayan ülke'nin ne anlama geldiğine dair bir koreografi izleseydik süper olurdu. O da Fransa'ya nasipmis demek.