1. 1.
  italyan silah markası.tabanca,avtüfeği ve replica(kuru sıkı)sılahlar üretmektedir..
  http://www.beretta.com
  ... sparkhan
 2. 2.
  italyan markası olmasına karşın, ana fabrikası amerika'dadır ve pek çok modelinin üretimi burada yapılmaktadır.

  (bkz: beretta 92fs compact)
  1 -1 ... beelzebub
 3. 3.
  9mm şirin bir kurtarıcıdır. karizmatiktir. bunun yanında büyük kısmı dışarda bulunan namlusu sayesinde kolay kolay ısınmaz ve tutukluluk yapmaz. türkiyede yerli versiyonu yavuz 16 ismi ile üretilmektedir.

  insan bazen okadar sinirlenir ki , aklından direk bu isim geçer. "nerde berettam"
  ... exonotzor
 4. 4.
  brezilyada da fabrikası bulunan karizma silah.
  ... cnnturk
 5. 5.
  çift düğmeli 7.65 modeli oldukça az bulunur ve taşımaya son derece elverişlidir.
  ... bonkor banker
 6. 6.
  girsan makine ve agir silah sanayi tarafindan f 92 modeli birebir kopyalanmis silah markasi.
  ... ucan tabut
 7. 7.
  yurdum insanının ısrarla "baretta" diyerek beni fıtık ettiği, italyanların popüler silah üreticisi. en meşhur modeli tabi ki de standart boy "92 fs" modelidir. seri atış söz konusu olduğu zaman, en stabil ve elde uslu duran silahları üreten bir firma olması sebebiylen polisler için oldukça kullanışlı bir markadır. 9 mm'lik 92 serisi ve aynısının .40 s&w kullanan versiyonu olan 96 serisi dünyanın en meşhur silah tasarımlarına sahiptir. 9mm'lik 92 serisinin meşhurluğu ve kullanışlılığı kadar 6.35 mm'lik (bkz: 25 acp) cephane kullanan "950 jetfire" ve "21 bobcat" serisi de olcukça sevimli ve bağıra basılası silahlardır. gene de her türlü ateşli silahtan siz siz olun, uzak durun aman diyim.
  ... pulemjot kalashnikova
 8. 8.
  cumhuriyet tarihinin en önemli şampiyonu bold pilotı 2 defa geçmiş safkan. tadından yenemeden sakatlığı sonucu yarış hayatı bitmiştir; yoksa görürdüm ben o şampiyonu..
  1 ... saylon muzaffer
 9. 9.
  bölük astsubayının sökemediği 92 fs modelini sökmem neticesinde potansiyel anarşist damgası yediğim, yine 92 fs modeline susturcu da takılabilen silahtır. sadece berattaya özgü olan yarı çıplak namlu sayesinde namlu ısınmadan, şişmeden ateş etme kabiliyetine sahiptir.
  ... kafasiguzelsanatlarfakultesi
 10. 10.
  çok seri bir ingiliz atıydı. ama tempo yapamazdı kanımca. 1600+1 gitmez cinsten. bold pilot muhabbeti yaparken mutlaka adı geçer ayrıca.
  ... whitewind