1. 1.
  o gece dua edenlerin dualarının olacağına günahlarına tövbe edenlerin tövbelerinin kabul olacağı gecedir.
  12 -1 ... kurabiyecanavari
 2. 2.
  tüm islam alemine mübarek olsundur.
  4 -1 ... no promise
 3. 3.
  Bu konuda Sevgili Peygamberimiz şöyle buyurmuşlardır: Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü YüceAllah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim

  Bu itibarla,Berat Gecesini idrak eden herkes, Yüce Allahın Ey kendilerine kötülük edip aşırı giden kullarım! Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir müjdesinin farkına varmalıdır. Bunun gereği olarak kendi özüne dönmeli, ümitlerini canlandırmalı, günah ve kusurlarından dolayı tövbe etmeli, bundan sonraki hayatını daha da güzelleştirme kararını vermelidir.

  http://www.kilispostasi.c...file=article&sid=1878 *...
  13 -3 ... white pages
 4. 4.
  Tüm sözlük yazarlarına mübarek olsun dediğim çok hayırlı,günahlar için içtenlikle tövbe edilmesi gereken,bir yıllık daha amelimizin yazılacağı gecedir.
  5 -1 ... aktiflora
 5. 5.
  iyi değerlendirilmesi gereken mübarek gündür.herkesin berat kandili mübarek olsun.
  5 ... chocolate
 6. 6.
  hicri takvime gore saban ayinin 15'indedir. ramazan'in habercisi olan son kandildir.
  * *
  1 -2 ... limon cicegi kolonyasi
 7. 7.
  tüm müslümanların kandili . mübarek olsundur .
  2 -2 ... sustum
 8. 8.
  yıl boyunca girilen günahlar uğruna yapılan tövbenin en çok kabul gördüğü gecelerden biridir, herkesin bu gece günahlarının affolunması ve dualarının kabul olunması dileğiyle.
  4 ... pinaa
 9. 9.
  27.08.2007 ikindi namazı sonrası itibarıyladır. (bkz: mübarek olsun)
  3 -1 ... ankarakarakedisi
 10. 10.
  adı gibi, tüm günahlarımızdan beraat etmemize fırsat verilmiş mübarek gecedir, inşallah düzgün kullanırız. tüm arkadaşların ve ailelerinin berat kandili, mübarek ve hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
  4 ... patryn