bugün

entry'ler (1313)

sözlükteki kaslı ve yakışıklı erkek listesi

(bkz: Kimsekimulan)

360 ıncı dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

Bugün artık dananın kuyruğunun koptuğu gündeler. 356 olarak selamlar; Manisa Batı Kışla ve izmir / Menemen var ise yeşillendireyim.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

http://www.youtube.com/watch?v=sCz-efrkir8

360 ıncı dönem kısa dönem ve yedek subay adayları

Geçen yıl ağustos ayında gittiğimi hatırlayınca harbiden bitiyormuş askerlik dediğim olaydır. Manisa ve Menemen'e gidecek olan olur ise haber verin anlatayım.

356 dönem askere gidecek sözlük yazarları

içinde bulunduğum grup. Önce Manisa sonra Menemen.

baltazar

Karaköy'de açılmış yeni bir mekan. Hamburger'i çok meşhurmuş. Bir arkadaş söyledi mutlaka dedi onu ye dedi onu yemeden gelme dedi. Yemedim. Başka bir şey söyledik menüden acımasızca. O arkadaşıma da bunu belirttim. Sipariş verdiğimiz şey de güzeldi. Şipariş verene dek her şey güzeldi. Çünkü o dakikaya dek garsonlarla tanışmamıştık. Sipariş alırken ters ters cümleleri, masaya ek bir şey istediğinde 'bok var şimdi onu da istedin' bakışları. Dolayısıyla hareketleri ve mimikleri ile seni mekandan tiksindiren bir garson ekibi söz konusu. Başarmak istedikleri bu ise, gayet başarılılar. Bunun üstüne, sanki her şey 10 numara gibi bir de bahşişi hesabın içine iliştirdiklerini görmeyeyim mi? Göreyim. Yahu yurt dışı görmüş insanlarız, tabii ki garsona bahşiş veririz ama hak edene. Misal, USA'da bi restoranta mı gittin, seni kapıdan itibaren ağırlar, güler yüzünü eksik etmez. Sadece bu ikisi olsa yeter zaten. Usulca da eklenir sevgili kuver ücreti hesaba. Sesini çıkarmazsın. Çıkarmazsın çünki, hak etmiştir. işini sevmektedir. Sevmese bile seviyor gibi yapmaktadır. En azından iyi rol yapmaktadır. Müşteriyi memnun ederler. Acımazsın verdiğin 20 dolara. Alsın tepe tepe kullansın. (bu örnek ile ne kadar görgülü bi insan olduğumu kanıtlıyorum) Ama bu Baltazar'da ki anlayışı kavramak mümkün değil. Güzel olan tek şey yemek onu da kötü bi hissiyat bırakması için her türlü kötü hareketler ile sunuyorlar. Niye uzatıyorum ki? sanki garson arkadaşım. Banane asık suratlı elemandan ye yemeğini git değil mi? Değil. Düzgün yapıcak işini. Kimse çok çalışıyorlar demesin, bu ülkede zengin olmayan herkes zaten hayvanlar gibi çalışıyor. Hatta zenginler bile. Ki paranın miktarı stabil olmasın, artsın. Önemli çünki.

Mekana gidin, gitmeyin demiyorum. Garsonları takmayın. Yaptığı işten tiksinti duyan, çalıştığı işletmeye zarar vermek isteyen insanlar bunlar. En sevilmeyen insan tipi. işini sev demiyorum, sadece biraz saygı duy. Ben bi daha koşa koşa gitmem.

city s nisantasi

City's içerisinde bulunan, 'Mahalle' katında: Sultanahmed'den Aksaray'a 50 dolara götürerek turistleri kandıran taksici zihniyetinden farkı olmayan restorantların ve garsonların yer aldığı gerçeği ile karşı karşıya kalmam ile bir daha gitmemeye karar aldığım yer. Yemeğin kalitesi... insanın gözünün içine baka baka böyle kandırılmaya çalışıldığını görünce şarteller atıyor tabi. Garson denilen kütükler; müşteriye dürüst davranın; gelmez bir daha. Her yerde de konuşur, gitmeyin der oraya. Ey mekan sahibi, akrabadan olmuyor garson; belki olur ama en azından o katta olmuyor. Ah be canım kardeşim.

göksel balaban

(bkz: Candan Tezel)'in (bkz: Rüzgarla) adlı şarkısına çekilen klibin yönetmeni.

https://www.youtube.com/watch?v=Kw3Tqm1uI5Y

konuyu kapatan cümleler

öptüm kib bye.

candan tezel

yeni albümünden ilk ses ve görüntünün yayınlandığı teaser.

https://www.facebook.com/...o.php?v=10151918582107608

remax

Ev gösteren kişilerin kiracı adayı ile hiç ilgilenmemesi ile ünlü firma. Üç gün geçmesine rağmen kendilerinden yanıt alınamıyor, ev sahibi de sanıyor ki aday yok. Aksine Remax tipimizi beğenmedi. Söyledim de, yüzümle para kazanmıyorum sıkıntı yok diye.

halimden konan anlar

Anadolu yakası'nın Büyük Ev Ablukada'sı.

http://soundcloud.com/halimdenkonananlar/

cüneyt türel

artık sadece kayıtlardan dinlicez, görücez büyük ustayı.
http://www.youtube.com/watch?v=jwMzqZnnW88

garaj istanbul

çalışanlarının sürekli küfür ettiğini yanlarına yaklaştığınızda duyabilirsiniz. (bkz: Çalışmak sevmekten daha zor geliyor)

yagzan boyoglu

kendisini buradan da takip edebilirsiniz; rusça ninni falan biliyor.
https://www.facebook.com/...o%C4%9Flu/252683718144186

yağzan boyoğlu

kendisini buradan da takip edebilirsiniz; rusça ninni falan biliyor.

https://www.facebook.com/...o%C4%9Flu/252683718144186

arda aktaş

bu adamın yaptığı onlarca işi buradan takip edebilirsiniz; https://www.facebook.com/...A-AKTA%C5%9E/137357708579

dünya mastürbasyon şampiyonu

http://www.youtube.com/wa...v=DcC2NHzPfqk&ob=av2e

uludağ sözlük ateistleri vs ekşi sözlük ateistleri

(bkz: la olum)

1984

o yılın kış aylarında bi evde 5 ton kömür yakılmıştır.