bugün

arapçası mümin olan isim.
(bkz: benjamin linus)
ermenicesi penyaminyan olan isim.
(bkz: bencamiiiin donun görünüyor bencamin).
(bkz: captain rabeh)
ilk aklıma gelen hayatımın anlamı benim bug eyelı gariban always have a plani olan şeker parem (bkz: benjamin linus)
ayrıca onu canlandıran kazım emersonum (bkz: michael emerson)
(bkz: The Curious Case of Benjamin Button)
bu kadar uzun yazılan entrynin okunmayacağı gerçeğidir.
deli cevatın alternatif kişiliği kızdığı ama koparıp atamadığı diğer yanı.

+ benjamin kimse neden bana saati sormuyor?
- bilmem, cekiniyorlardir abi.
+ lan ben adam mı yiyorum!*
bu isimde bir fil vardı hatırladığım. çizgi film kahramanıdı galiba.
fransızcada, ailenin ya da herhangi bir topluluğun yaşça en küçük çocuğuna söylenen lakap gibi bir şey. hatta yahudi ya da hristiyan ailelerinde en küçük çocuğa bu ismi verme adedi de varmış.
Deli cevat' ın ikinci kişiliği. Olaylara diğer insanlar gibi bakar, deli cevat onu sürekli '' bi sus artık ! '' şeklinde azarlar.
(bkz: donun gözüküyo benjamin)
kelime oyunu adlı yarışmada butona taktıkları isim.
tsubasadan önce çekilmemiş olabilir ama türkiyede tsubasadan önce gösterilmeye başlanmıştır.ayrıca burada magnum vuruşu yapan genç beni benden almıştı o zamanlar.
george orwell'in hayvan çiftliği romanı'ndaki alaycı, bilge eşek.
leyla ile mecnun'un sezon sonunda dahil olmuş, lost'tan transfer edilmiş oyuncu. *
bir zamanlar tüm çocukların dilinde olan ve özendiği çizgifilmin ana karakteri. kartal vuruşu gibisinden geliştirdiği vuruşla ön plana çıkardı. ama eric ve sezar adındaki rakipleriyle olan mücadelesini ayıla bayıla izlerdik.
button .
Tsubasa'dan 11 sene sonra çıkmış olmasına rağmen tsubasa'nın bu eziğin kopyası olduğunu zanneden fan kitlesine sahip anime. kartal vuruşunu çocukken çok severdim ama bi drive shoot değildi...
oğluşumun adı. canımın adı. dostları ona benji diyorlar. dua edin onun için. iyileşsin.
görsel
Leyla ile mecnunda şeytanı canlandıran karakter.

mecnun : ee abi naptın kötülük devam ...
benjamin: ne yapayım benjamin ne yapar itlik, hayınlık, kötülük.
tsubasa ya nazaran benjamin i çok daha fazla severek izlediğimi söylemişti annem.
benim aklımda tsubasa kalmıştı isim olarak ancak eric ve sezar ı ezbere biliyorum.
hatta eric-in takımıyla benjamin in takımı maç yapıyordu 4-3 eric in takımı kazanıyordu, eric ayağını burkuyordu benjamin in şutunu çıkarırken.

tsubasa ile oldukça benzer yönleri var doğru.
tsubasa nın 121 bölümünü izledim yakın zamanda.
bulabilsem keşke benjamin i de.
onu izlemeyi çok daha fazla arzuluyorum.
sabah 08:55'de başlar 09:00'da biterdi. akula,kartal ve süper magnum vuruşları yapan futbol futbolcuydu.
takımının kalesini şeker duvar korurdu..
herkese renkli günler
bir zamanlar samanyolu tv'de yayınlanan baş karakteri bir fil ve onun maceraları olan harika çizgi film.
eşşek kadar adam oturur 1 saat bu çizgi filmi izlerdim severek, çok güzeldi sonra bitti herhalde yok artık.

http://www.youtube.com/watch?v=Y0l4qUN0cq4