bugün

stres topu olarak kullanabilirsiniz onu. hiç sıkılmadan saatlerce dayak yiyebilir.
(bkz: evil genius)
lostun en başarılı canlandırılan karakteridir.süphesiz bunda rolü canlandıran michael emersonun da büyük etkisi vardır.manüpilasyon ustası,çok tehlikeli biridir.ölürse daha da izlemem lostu.o derece seviyorum kendisini.
gittikleri yerin doğal haline ve oranın yerlilerine ne gibi etkileri olacağını umursamadan kendi işlerine gelen şekilde izin almadan yerleşen bir grubun üyesidir. yeri geldiğinde amaçlarına ulaşmak için yerli halka şiddet uygulamaktan kaçınmayan bu grupla beraber Müthiş doğal güzellikleri yanında açıklanamayan doğaüstü olayların gerçekleştiği bir yere gelmesiyle tüm hayatı değişmiş kişidir. geliş amacı açıklanamayan olaylar olan gruptan yine açıklanamayan olayların da yardımıyla uzaklaşmıştır. zamanla kendi halkına düşman olmuş ve çoğunun ölümüne neden olmuştur. Oraya gitme amacı söz konusu yerin doğallığını tehdit eden ve sonuçlarını umursamadan garip deneyler uygulayan kendi halkı yerine oranın doğal halini koruyan yerli halka katılmış ve zamanla onların lideri olmuştur. bu liderlikle beraber yaşadıkları yeri korumak için elinden geleni yapmaya başlamıştır.

Görüldüğü üzere benjamin linus jake sullydir.
ne zaman dayak yemekten burun kemiğini aldıracak diye düşündüğüm karakter.
daha doğru bir sözüne rastlamamakla birlikte şeytani zekasını ve manipülasyon yeteneğini kıskandığım adam. o kadar yetenekli ki sizi bir şekilde ikna edebilir. kendine özgü uysal bir ses tonuyla konuşur, karşındakine ismiyle hitap eder, gözlerini hiç kırpmaz ve her zaman çok sakindir. inanıverir kurbanı.

"my name is henry gale and i'm from minnesota" demiştir üstat.
kendisini sadece değişmiş john locke manipule edebilmiştir. ki o derece bir yeteneğe sahiptir benim laynuscuğum; değişmiş john locke un ise black smoke olduğu rivayet edilmektedir. bir gün içerisinde bekleyip göreceğiz bu locke un ne olduğunu ve laynuscuğun son halini.
(bkz: benjamin lying to us) *
sivri zekasına hayran kalınası şahıstır.
gözlerini kocaman açıp zekilik tasladığı zamanlar nedense içimden bir tane kafa atasımın geldiği karakterdir. bu ne lan?
lostun en karizmatik aadamı olmasıyla beraber,piyasadaki en iyi kötü adamdır.
(bkz: saza niye gelmedin)
richard alpert'a getirildiğinde masumiyetinin kaybolacağı rivayet edilmiş ve bunu gerçekleştirmiş kişidir. ancak içindeki "kara bulut" artık john locke'un içinde mi ne...
--spoiler--
fransız kadının bebeğini öldürmemesi ve mecbur kalınca büyütmesi dışında faydalı bir icraatını göremediğimiz (bkz: lost) karakteri. manipülasyon yeteneği ve diğerleri (the others) üzerindeki otoritesi sayesinde dizi boyunca envai çeşit şerefsizlik gerçekleştirmektedir.
--spoiler--
ister istemez her bölümde "uruspu çucuuu" sıfatını tırnaklarıyla kazıya kazıya alan puşt lost karakteri. arkadaşım bir işin ucundan tut, bir defa olsun insanlığı düşün, jack'e gel "oğlum ne işler dönüyo haberin yok bak şöyle şöyle yap kurtul amına koyim" de. iş çevirmekten helak oldun lan.

(şakayla karışık spoiler)
--spoiler--
adaya türk karakter hamdi katıldıktan sonra ben çeşitli puştluklara devam etmektedir. adadan kaçan hamdi, yenievler mahallesindeki tüm taksicileri ve şans kıraathanesindeki ağır abileri topladıktan sonra adaya geri döner. hamdi ve topladığı insanlar others mothers dinlemeden benjamin hak yoluna dönene kadar bir güzel döver, dişlerini eline verir.
--spoiler--
(şakayla karışık spoiler bit)
6. bölümün promosunda ''bir çok kişinin ölümüne sebep olan ben* sonunu görüyor'' deniliyor.
n'olcak lan acaba? geceleri uyuyamıyorum, benjamin rüyalarıma giriyor.*
aklından geçenleri asla bilememenin can sıktığı, suratındaki o çakal gülümseyişin kaybolmadığı lost un her zaman bir planı olan, esrarengiz ve tabiki vazgeçilmez adamı.
LOST DiZiSiNDE YER ALAN; HERKESi KENDiNE HAYRAN BIRAKACAK KADAR ZEKi , iLERi GÖRÜŞLÜ , KURNAZ BiR KARAKTERDiR.KARAKTERi O KADAR iLGiNÇTiR Ki iYi Mi YOKSA KÖTÜ MÜ OLDUĞU GÖRECELiDiR.
flashbacklerde küçüklüğünü izledikten sonra tespit edilen fiziksel benzerlikten ötürü harry potter büyüse bide lost adasına gitse ahanda böyle olur dediğimdir. farkı nedir ondan? kötüdür, bide pek sevmezler onu adada. ben sevmekle sevmemek arasında gidip geliyorum, çünkü bazen kötü giden bir lost bölümünü bir cümlesiyle bile toparlayabiliyor.*
son zamanlarda o eski karizmasından eser kalmayan, korkak, sünepe bir adam haline gelen lost karakteridir. nerede o eski tek ayak üstünde yüz yalan söyleyen ben.
lost'da sinirimi bozan ve sevmediğim tek karakter, senin tipine ...
içten pazarlıklı herifin teki... karizma mı oda ne ben o adam da karizmanın k'sını göremiyorum.
çok çakaldır çoookkk.
(bkz: the man behind the curtain)
bir zamanlar lostta havasını estirmiş sonrasında süklüm büklüm,zararsız halde dolaşmış lost karekteridir.