bugün

görsel
kütüphanesinde kuran bulunan kişi

görsel

sezon 4 bölüm 3.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Dharma duman olmuştur.

Size lost esprisi yaptım.
Türkçe bilmesi enteresandır.
görsel
Lost'un ilk sezonlarında dizi tarihinin en şeref yoksunu karakteri görünümündeyken, dizinin son sezonlarına doğru sempatikleşmeye başlamıştır.
türkçe bildiğinden dolayı lost adasına düşsem kanka olacağım adamdır.
adamın dibidir ve inandığı şey uğuruna canını bile vermeye hazırdır.

adayı taşıdığı zaman, adaya dönemeyeceğini bilerek çarkı çevirirken göz yaşını tutamaz.
dizinin şeref yoksunu bir karakteri varsa önce jacob, sonra charles widmore'dur... hatta direkt charles'dır... benjamin için alex'i kurban bile vermiştir.

öyle de şerefsizdir.

edit : kate'de dizinin en orospu karakteridir... şeref yoksundur.
. “Türkçi bilüyür müzun“
Adamdır. Doğarken annesi öldüğü için alkolik ayyaş şerefsiz babası tarafından sürekli hor görülmüş, istenmemiş, suçlu görülmüştür.
Ben'i delirtip sonra normal olmasını beklemek saçmalık olurdu. Psikopat ettiniz adamı.

O değil de şu çarkı çevirip de Çölün ortasında uyandığında tüm ortadoğu dillerini konuşup en sonunda "türkçe biliyür müsünüz" deyişi yarmıştı. *
diziye ilk dahil olduğunda o kocaman pörtlek mavi gözlerine raptiye sokma arzumu dizginleyemesem de zamanla sevdiğimden midir yoksa gözümün alıştığından mıdır bilmiyorum kabullenmeye başladım.

her zaman a,b,c planlarını ultra hızlılıkla üreten, fazla gurur ve kontrol manyaklığı ile kızının ölmesine bile göz yummuş biri olarak aslında o kadar da kötü olduğunu düşünmüyorum. anasız büyümüş, babası tarafından örselenmiş birinin psikopatlığa meyilli olması normal ve kendisine de acayip yakışıyo ssdjdj.
charles widmore ile savaşı da adanın selameti için değil, kendi güçlükle elde ettiği iktidarı kaptırmamasındandı.
En zeki karakter bu yüzden seviyorum bu karakteri. işini iyi biliyor ve insanları çok iyi kandırıyor.
(bkz: lost)
Çok başarılı bir karakter yaratimi. Zaten konuk oyuncu diye başlayan Michael Emerson abimiz karakter çok sevilince diziye kalıcı olarak dahil edilmiş.
karakterine mükemmel bir şekilde oturan adamlardandı. ayrıca dizideki oyuncuların isimleri gerçek hayattaki bazı önemli isimlerden alıntıydı. mesela john locke, Daniel Faraday gibi vs... benjamin linus hangisiydi onu hatırlayamadım ama.
bundan daha sinsisi, ancak ve ancak türk dizilerinde olur.
karakter olarak kapışamayacağı tek karakteri yine kendisi canlandırır . (bkz: Harold Finch) bu iki karakterin kapışması soğuk savaşa benzer kazananı olmaz herkes kaybeder .
adam gibi adamdır, hep iyi niyetinden kaybetmiştir.
adada ki herkes gibi ada hakkında hiçbir şey bilmeyen kendi çapında zeki , vefasız götün tekidir.
Losttaki öyle böyle de olsa Türkçe bilen tek şahıs olma özelliğiyle milliyeyçi kesimin sempatisini kazanmıştır. Hatta Ülkü Ocakları ndan davet dahi geldiği söyleniyor.
(bkz: üşüyoruz reyiz)
kendisi tam bi reyizdi. adaya düşenlerin alayını sikertti. john'un black smoke olması bile kendisini etkilemedi. yeri geldi jacop'a gider yaptı. senin gibisi gelmez bi daha reyiz. yüreğimizde yerin hala sıcak. evet.
"çünkü kader john, fahişe bir dönektir"
Bu adamdaki zeka kokan bakışlar, her an bi hinlik yapma potansiyeli falan yakışıklı değil ama karizma olduğunu gösteriyodu . Kızı öldükten sonra biraz düzelse de özünde piçlik vardı Ben'in. Çok da dayak yerdi ama hiç takmazdı .
henry gale olarak yedigi dayaklarin ve aldigi akillarin haddi hesabi olmayan karakter. cok severdik kendisini.